Невидимець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

«Невидимець» (англ. The Invisible Man) — роман англійського письменника Герберта Веллса. Написаний в 1897 році. У своєму романі Веллс виступав проти популярних у ті часи ідей надлюдини, що нібито має право управляти більш слабкими або дурними людьми й навіть знищувати їх.

Сюжет[ред.ред. код]

У цьому романі описується доля англійського вченого-фізика Гриффіна, що винайшов машину, яка робить людину невидимимою (і, одночасно з цим, препарат, який знебарвлює кров). Правда, для повної невидимості людина повинна бути альбіносом, яким Гриффін і був. Гриффін не хотів завчасно оприлюднювати своє відкриття, щоб пізніше створити цим більшу сенсацію. Однак обставини склалися так, що через матеріальні труднощі він не міг продовжувати свою роботу. У нього з'явилася ідея «зникнути» і почати зовсім нове життя невидимки.

Гриффін перейшов у невидимий стан і підпалив будинок, де він жив, щоб замести сліди. Спочатку він почував себе «видючим у місті сліпих». Однак незабаром виявилося, що його положення не настільки вже заздрісне. Він не міг зробити невидимими свої їжу й одяг, так що йому доводилося ходити голим і страждати від холоду, а їжу приймати дуже рідко й таємно від інших людей. Він не міг також і оголосити про себе, тому що побоювався, що втратить волю і його стануть показувати в клітці.

Все це змусило його виявитися в положенні вигнанця, який уникає людського суспільства. Гриффін оселився в селі Айпінг і став працювати над поверненням собі звичайного «видимого» стану. Однак через якийсь час у нього закінчилися гроші і йому знову довелося зникнути.

Гриффін звернувся за підтримкою до вченого на ім'я Кемп, з яким він колись разом навчався. Гриффін запропонував почати кампанію терору й лякання людей, кінцевою метою якої було би захоплення влади. Але Кемп відмовився співпрацювати з невидимкою і викликав поліцію. Тоді невидимка присудив Кемпа до смерті й почав полювання за ним, але в остаточному підсумку це привело до загибелі Гриффіна. Секрет невидимості так і не був відновлений, тому що свою машину Гриффін знищив, а його записи були викрадені бурлакою Томасом Марвелом, якого Гриффін використав як помічника (Марвел наївно сподівався самостійно розгадати секрет і стати невидимкою).

Гриффін став одним з найвідоміших образів злого генія у світовій літературі.

Видання українською мовою[ред.ред. код]

  • Веллс Г. Дж. Невидимець: роман / Герберт Джордж Веллс; пер. з англ. Микола Іванов — Л.: Піраміда, 2006. — 224 с. (Серія «Піраміда пригод»).

Посилання[ред.ред. код]

Текст твору українською мовою:


книги Це незавершена стаття про книгу.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.