Обговорення Вікіпедії:Проєкт:Медицина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Архіви
Архів 1 Архів 2 Архів 3


Упорядкування статей про коронавіруси[ред. код]

@Brunei, Ykvach, Alex Khimich та YarikUkraine: вітаю! Працюючи над доповленням статей про коронавіруси, зіткнулась з неможливістю перекладсти деякі назви. Helixitta допомогла визначити невелику плутанину з назвами статтей, але тут все ще треба думка фахівців і перейменування відповідних статей. Почитайте обговорення на її сторінці, бо я краще все одно не передам. Потенційно це зачепить такі статті:

--JTs (обговорення) 12:39, 3 березня 2020 (UTC)

Нє, ну я взагалі не по цих питаннях, не знаю за яку честь Ви мене пінганули в медичному проекті, я випадковий автор ). Просто коли побачив, що все дуже серйозно, а в нас і натяку на цю інформацію не було, то переклав ті статті як міг, щоб люди хоч інформацію почитати могли, бо навіть у росіян не було, хоча було очевидно, що штука погана та надовго і статті просто конче необхідні. Я просив допомоги фахового знавця медичної тематики @Шкурба Андрій Вікторович:, він дуже багато для тих статей зробив, щоб вони правильно були написані, може і Вам допоможе. А від мене, вибачте, користі у цьому питанні не буде. Я поняття не маю де штам, де хвороба, де вірус, яка між цим різниця і навіщо аж три статті, якщо там по факту одне і те ж. Тому можете кроїти текст, змінювати назви ітд, нічого проти не маю. --YarikUkraine (обговорення) 15:58, 3 березня 2020 (UTC)
Я займаюсь сторінкою хвороби. Як щось там з вашої точки зору вам JTs щось здається не так, то спитайте у автора сторінки (до речі гляньте у Вікідата, сторінка якої Вікі була першою), або хоч прочитайте сторінку. Я продовжую її писати, бо брав участь у складанні українських стандартів про коронавірусну хворобу 2019! Всі зміни на ній після того, як я її повністю напишу. Ніякого повтору у 3-х статтях немає! Одна присвячена вірусу, друга по суті пандемії, а третя — хворобі. Читайте так само є про Ебола: існує сторінка хвороби, сторінка вірусу, сторінка епідемії. З повагою, --АВШ (обговорення) 20:05, 3 березня 2020 (UTC)
Переклавши Новий коронавірус, мені стало більш зрозуміло. Я дуже не хочу лізти у те, що не розумію, але доводиться, коли цим не займаються інші. Тому питання про правильний переклад назв виду і його штамів ще актуальне:
--JTs (обговорення) 21:09, 3 березня 2020 (UTC)
плюсую ще такі питання: Human coronavirus як перекладати? Людський коронавірус чи коронавірус людини? Це стосується статей:
--JTs (обговорення) 10:02, 4 березня 2020 (UTC)

Додатково про джерела[ред. код]

Вітаю. В нас до CORVID-19 додають якийсь дивний не знаю якого авторства сайт рос мовою ред.№ 27450358. Я не вважаю це авторитетним джерелом бо там немає інформації хто автор, чий це сайт. Якщо я помиляюся будь ласка проінформуйте мене. Поки я цей сайт також додам як підозрілий у чорний список. --Helixitta (t.) 13:56, 13 березня 2020 (UTC)

Повністю згоден! П'ятниця 13. ) --АВШ (обговорення) 14:00, 13 березня 2020 (UTC)

Увага до коронавірусу[ред. код]

Вітаю. Мені прислали статтю, про те як в англвікі WikiMedProject моніторить статті на коронавірусні теми. У нас вони зараз теж активно редагуються, але в деякі додається інформація без джерел або заснована на ненадійних джерелах. Пропоную усім учасникам проєкту додати до списку спостереження ці статті, доповнювати їх та активно прибирати матеріал без джерел чи ненадійний.--Brunei (обговорення) 13:52, 17 березня 2020 (UTC)

Ви вирішили, що я фігню вставляю, працюючи над сторінкою хвороби? Нащо що б усі лізли, як оце зараз відбувається, незважаючи на шаблон, що мені заважає працювати над найважливою сторінкою? Це провокація? --АВШ (обговорення) 14:24, 17 березня 2020 (UTC)
Ні, в жодному разі. Ваша праця взірцева, мова не про неї. Просто Ви один, а в статтях відбувається таке ред.№ 27476993, ред.№ 27470635, у Дезінформація щодо спалаху коронавірусу 2019–20 років купа тексту без джерел, SARS-CoV-2 застаріла вже на місяць тощо. Я лише пропоную координувати зусилля й пояснювати користувачам, що не можна публікувати ненадійну інформацію.--Brunei (обговорення) 16:54, 17 березня 2020 (UTC)
Дякую за оцінку. Дуже дістав напад на цій сторінці, тому й така реакція. Ніхто шаблон "Пишу" не поважає, навіть патрульні. Може Ви приберете сторінку з переліку вверху (бо це для деяких як червона ганчірка - фас!), хоч на декілька днів, поки я її більш-менш докінчу? --АВШ (обговорення) 17:58, 17 березня 2020 (UTC)
Відмітив, що вона в процесі редагування. Це теж приклад координації, коли кожен буде знати, які зусилля вже здійснюються. --Brunei (обговорення) 18:07, 17 березня 2020 (UTC)
А я виявив, що й на сторінці Обсервація (медицина) теж багато треба переробити. Є незрозумілі вкидання користувача, який всюди вперто хоче протиснути своє, не розуміючи елементарних понять медицини. Дещо підправив, поставив шаблон про необхідність доробити. Постараюсь її виправити, але пізніше, часу не вистачає через серйозне навантаження на роботі по проблемі коронавірусної хвороби 2019 в Україні і в Києві. Що стосується дизамбігу, то навряд чи допоможу. До речі, коронавірусна інфекція, яку я свого часу створив, присвячена тим клінічним особливостям, що спричинюють звичайні людські коронавіруси, там не АД чи фейків немає, а все узгоджено з іншими коронавірусними хворобами. --АВШ (обговорення) 23:37, 24 березня 2020 (UTC)

Категоризація[ред. код]

Вітаю. В обговоренні ред.№ 27558987 виникли питання щодо категоризації статей на медичні теми, що робить користувач:Sanya3. Прохання висловити точку зору тут Обговорення Вікіпедії:Категоризація/Користувач Sanya3#Пропозиція категорії «Рідкісні ракові захворювання». Дякую --Helixitta (t.) 14:02, 30 березня 2020 (UTC)

Він часто бере ці категорії з англ. Вікі, але деякі взагалі неправильно там категоризують ті чи інші сторінки. Стосовно цієї, існують рідкі ракові захворювання як то остеобластокластома, чи карцинома 12-палої кишки (якщо не зраджує пам'ять — лише більше 30 випадків у світі на початок 2000-х років). Тобто така категорія може бути. А користувач через накладені обмеження часто просто захаращує сторінки червоними категоріями. Часто такими, які не будуть створені. --АВШ (обговорення) 14:11, 30 березня 2020 (UTC)

Ще раз про об'єднання[ред. код]

Вітаю. Ми якось тут розмовляли про об'єднання статей, і якось не дійшли руки доробити. Нагадую перелік:

Буду вдячний за допомогу. --Brunei (обговорення) 16:31, 23 квітня 2020 (UTC)

@Brunei: Ви вже вирішили, під якою назвою об'єднувати Артеріосклероз Менкеберга та Склероз Менкеберга? Думаю, друга назва точніша. Об'єднуйте. --В.Галушко (обговорення) 20:34, 23 квітня 2020 (UTC)
Я не буду об'єднувати історії, достатньо буде перенаправлення, бо з того довгого тексту без джерел переносити нема чого. Щодо назви, то треба дивитися в джерелах. --Brunei (обговорення) 22:33, 23 квітня 2020 (UTC)

Шаблон:Infobox medical condition[ред. код]

Принесла вам новий шаблон-картку. Якщо я правильно розумію, в енвікі він використовується і для хвороб, і для всяких медичних станів. Наче працює без проблем; для читача точно цікавіший, ніж перелік посилань на фахові джерела, як у {{хвороба}}.
З цим пов'язане питання: чи треба нам (вам?) en:template:Medical resources? Виглядає так, що це ті самі посилання на фахові джерела, що у шаблон:хвороба, але розміщені внизу, де зовнішні посилання і де їм і місце. У мене виникло навіть бажання всі ті джерела запхати в {{бібліоінформація}} — якби це було можливо і доречно. Що скажете? -- Ата (обг.) 11:26, 28 квітня 2020 (UTC)

Шаблон хвороби в англ. Вікі є донизу сторінки, отже отой, що Ви зробили, не тотожній шаблону хвороби. Якщо Ви вважаєте, що Вікі мають читати тільки не фахівці? Інформація про посилання на медичні ресурси хвороби чи синдрому має залишитися обов'язково! --АВШ (обговорення) 15:01, 28 квітня 2020 (UTC)
АВШ, Жодним чином не претендую на зменшення кількості інформації в статті. Спробую інакше пояснити свої міркування: Я зробила картку, так; таку, яка, на мою думку, цікавитиме читача. Шаблон:хвороба, який зараз є карткою в уквікі (тобто розміщується вгорі праворуч), містить лише зображення і посилання на медичні ресурси — тобто виконує ту функцію, яку має en:template:Medical resources. Але при цьому template:Medical resources є не карткою, а шаблоном, подібним до шаблон:бібліоінформація, і розміщується внизу статті. Тому мене цікавить думка цього проєкту щодо того, чи не варто уквікі зробити так само: давати в картці загальну інформацію, а посилання на медичні ресурси перенести у низ (або запозичивши сам template:Medical resources, або інтегрувавши його в наявний шаблон:бібліоінформація)? (Є й інший варіант — об'єднати шаблон:Infobox medical condition і шаблон:хвороба, що за результатом нагадуватиме вигляд Шаблон:Картка:Таксономія; особисто мені подобається менше, бо це буде доволі довга картка, але то нічого). -- Ата (обг.) 21:05, 30 квітня 2020 (UTC)
Лише зрівняти en:Cholera і Холера. Нині маємо картку не інформативну картку, а картку із зовнішніх посилань. І.. кхм... Таксономію переробили дещо на {{Automatic taxobox}}. Консенсус в проєкті біологія.--Fosufofiraito Обг. 21:18, 30 квітня 2020 (UTC)
AlexKozur, я наводжу Шаблон:Картка:Таксономія суто як приклад вигляду, який матиме шаблон, якщо зверху картка, а знизу перелік ресурсів. -- Ата (обг.) 21:22, 30 квітня 2020 (UTC)
тут залежить, що буде впроваждено: якщо тільки зміна шаблон, то краще стиль Таксономії, якщо ж впроваджено шаблон до бібліоінформації чи як окремий внизу статті, то стиль Автотаксономії. На мою думку, то в картці залишити лише МКХ, а усі каталоги переністи униз до зовнішніх посилань.--Fosufofiraito Обг. 21:31, 30 квітня 2020 (UTC)

Об'єднати шаблон:Infobox medical condition і шаблон:хвороба. Якщо ми будемо робити з Вікі популярний довідник у стилі ЗМІ, то тоді її не будуть читати професіонали. Якщо ми будемо йти на поталу тільки Васі з слюсарного цеху, то тоді так. Але я вважаю, що так об'єднання доцільне, і тоді кожний побачить одразу все, що потрібно. --АВШ (обговорення) 12:15, 1 травня 2020 (UTC)

Пінг АВШ, AlexKozur, Ykvach, TnoXX, Yukh68, Brunei, Simlikar, до вашої уваги: об'єднала, як зуміла, гляньте на шаблон:Infobox medical condition зараз. (Заважало те, що у шаблоні:хвороба документація не відповідає вмісту і не всі заявлені в ній параметри насправді працюють). Документація враховує все робоче в шаблоні; я тільки не ручаюсь за використання параметрів _mult: чи там їх треба використовувати з використанням шаблонів чи без, ще не розібралася. Якщо виглядає нормально, то, як я розумію, треба буде додати інші ресурси, яких хоче шаблон:хвороба? -- Ата (обг.) 09:50, 5 травня 2020 (UTC)
Наче так. Додати з шаблону хвороби варто. --АВШ (обговорення) 15:54, 5 травня 2020 (UTC)
Чогось при вставці його на сторінку Синдром Ді Георга не потягнув дані про МКХ-10, довелося це робити вручну, хоча в тлі нового шаблону цей ідентифікатор є. --АВШ (обговорення) 21:32, 5 травня 2020 (UTC)
Для його вправного існування на сторінках хвороб треба вносити багато інформації у Вікідата, але це з часом прийде. Як на мене, цілком все пристойне. Має серйозне право на існування. Дякую, Ата. --АВШ (обговорення) 21:37, 5 травня 2020 (UTC)
Так, на Вікіданих в елементі Синдром Ді Георга (це традиційне написання прізвища DiGeorge? якось неправильно виглядає) не вказано МКХ-10 (натомість, там є модифікації ICD-9-CM і ICD-10-CM, яких шаблон не викликає). -- Ата (обг.) 09:55, 6 травня 2020 (UTC)

Додала у картку ще одну класифікацію з верхньої частини en:template:Medical resources, SNOMED CT. А посилання на медичні ресурси з нижньої його частини, для яких є властивості у Вікіданих, додала в шаблон:Бібліоінформація. Коли буде готово, можна буде замінити шаблон:хвороба повністю. -- Ата (обг.) 12:17, 6 травня 2020 (UTC)

ICD-9-CM зайве, ми на проекті домовилися викидати як застаріле. У шаблоні:ас має бути не медичні, як то Брітаніка, а от медичні хай йдуть до об'єднаного шаблону внизу як то Медскейп. --АВШ (обговорення) 15:53, 6 травня 2020 (UTC)

Додала на Шаблон:Хвороба пропозицію об'єднати його з Infobox medical condition. Ще є кілька дрібних редагувань з категоріями, але в цілому шаблон готовий. Від шаблону:Хвороба його відрізняють тільки параметри з маленької літери. Прошу висловлюватися. -- Ата (обг.) 18:21, 22 травня 2020 (UTC)

Об'єднала. -- Ата (обг.) 14:20, 4 червня 2020 (UTC)

Фобії[ред. код]

Доброго дня! Хочеться почути думки користувачів, які часто пишуть на медичну тематику щодо номінації на ВП:ВИЛ § Гіппопотомонстросескіпедалофобія--Fosufofiraito Обг. 11:40, 7 травня 2020 (UTC)

Як бути в такій ситуації?[ред. код]

Студент додав на сторінці Дитячий церебральний параліч інформацію за його словами з москальського джерела, але на СО заявив, що джерела додавати не буде, а просто пише реферат. Що в такій ситуації? Розцінювати як потенційно оригінальне дослідження? Закрив поки що і там, і там в коментар--АВШ (обговорення) 15:49, 16 травня 2020 (UTC)

Звичайно, як потенційно оригінальне дослідження. Немає джерел — не повинно бути якогось нетривіального твердження. --Yukh68 (обговорення) 15:54, 16 травня 2020 (UTC)
Дякую за Ваше втручання. Думаю по всіх його замашках, цей користувач належить не до студентів, а до тих, хто останній рік влазить до нашої Вікі аби внести інформацію, часто не відповідну, з моск. Вікі по різних спеціальностях, бо задача - зробити з нашої Вікі таке собі - "от дивіться, вони нічого не знають, без нас нічого не можуть". --АВШ (обговорення) 18:43, 16 травня 2020 (UTC)
Андрію Вікторовичу, подивіться, будь-ласка, чи варто лишати те, що він додав уже з джерелами, чи може відкинути. Доступ до цієї сторінки та обговорення я вже закрив за брутальність в обговореннях. --Yukh68 (обговорення) 18:51, 16 травня 2020 (UTC)
Тупо перенесено з рос. Вікі. Поки залишив, розберуся потім, мабуть все те, що він додав, викину, як невідповідне світовим поняттям. Інше трохи виправив, додав справжніх джерел. Далі правитиму цю сторінку завтра згідно з ними. --АВШ (обговорення) 19:51, 16 травня 2020 (UTC)