Округи Португалії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Округи

Округи́ Португалії (порт. Distritos de Portugal) — адміністративно-територіальні одиниці вищого (першого) рівня в Португалії. Аналоги українських областей. Первісно в ХІХ столітті були повітами в рамках провінцій. Запроваджені після реформи адміністративно-територіального устрою країни 1976 року, що скасував провінції. Прописані в Конституції 1976 року. Станом на 2017 рік в Португалії нараховується 18 округів. Всі вони розташовані у континентальній Португалії. Території Азорських островів та Мадейри виокремленні в автономні регіони. Кожен округ очолюється цивільним губернатором, який представляє центральний уряд Португалії на місці. Коди округів містяться у стандарті ISO 3166-2:PT.

Історія[ред. | ред. код]

Після Ліберальної революції 1820 року королівський уряд отримав пропозиції від лібералів провести адміністративно-територіальну реформу. Планувалося поділити країну на адміністративні округи. Ці пропозиції не були реалізовані через протистояння з консерваторами-абсолютистами[1].

Список[ред. | ред. код]

 1. Авейру
 2. Бежа
 3. Брага
 4. Браганса
 5. Віана-ду-Каштелу
 6. Візеу
 7. Віла-Реал
 8. Гуарда
 9. Евора
 10. Каштелу-Бранку
 11. Коїмбра
 12. Лейрія
 13. Лісабон
 14. Порталегре
 15. Порту
 16. Сантарен
 17. Сетубал
 18. Фару

Герби[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. As divisões administrativas de Portugal, ao longo dos tempos. Архів оригіналу за 23 жовтня 2020. Процитовано 20 вересня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Округи Португалії