Орендне підприємство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Орендне підприємство — це господарська одиниця, яка самостійно здійснює підприємницьку та іншу діяльність на основі строкового платного володіння і користування майном, переданим в оренду орендареві за договором. Об'єктами оренди є цілісні майнові комплекси державних підприємств, організацій або їхні структурні підрозділи; окреме індивідуально визначене майно державних підприємств, організацій[1].

Історія[ред. | ред. код]

Закон України «Про оренду майна державних підприємств та організацій» (в редакції Закону від 10 квітня 1992 р.) передбачав одночасне існування організації орендарів і орендного підприємства. Організація орендарів створювалася трудовим колективом державного (комунального) підприємства, укладала договір оренди майна державного підприємства та договір купівлі-продажу орендованого майна у процесі приватизації, а також була суб'єктом викупу майна державного підприємства. Діяльність підприємств, організацій, цілісні майнові комплекси яких передано в оренду, припинялась як державних із моменту реєстрації статуту створеного орендарем підприємства, господарського товариства тощо. Таким чином організація орендарів укладала договір оренди та приватизації майна державного підприємства, а господарське товариство (орендне підприємство) користувалося цим майном, сплачувало орендну плату, а також плату за приватизацію[2].

Посилання на джерела[ред. | ред. код]

  1. Леонтьєва Л.В. Поняття, суть та основі види підприємств в Україні // Право і суспільство. — 2014. — № 6-2. — С. 30-31. — 28-32 с.
  2. Литвак О., Кучеренко І. Проблема рейдерства очима кримінолога і цивіліста // Вісник Національної академії прокуратури України : Науковий журнал. — 2010. — № 4(20). — С. 41. — 40-44 с.

Посилання[ред. | ред. код]