Перепис населення США

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Перепис населення США - перепис населення, що проводиться в Сполучених Штатах Америки кожні десять років. Відповідальність за організацію і проведення перепису несе Бюро перепису населення США.

Історія[ред.ред. код]

Стаття 1 Конституції Сполучених Штатів передбачає, що перепис населення має відбуватися не рідше одного разу на десять років. [1] Від цього залежить кількість мандатів від кожного штату в Палаті представників і в Колегії виборників. Перепис проводиться кожні 10 років в роках, що закінчуються нулем (2000, 2010). Розділ 13 Кодексу Сполучених Штатів описує процедуру проведення перепису та обробки даних. [2]

З 1790 до 1840 років перепис проводився силами шерифів. З 1840 року виник центральний офіс перепису, який діяв тільки під час десятирічного перепису. В 1890 році вперше при перепису використовували електричну табулюючу машину Германа Холлеріта для обробки результатів.

Результати переписів[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Конституція Сполучених Штатів, параграф 1, розділ 2: «The actual Enumeration shall be made within three Years after the first Meeting of the Congress of the United States,and within every subsequent Term of ten Years, in such Manner as they shall by Law direct. "(англ.)
  2. . html Кодекс Сполучених Штатів, розділ 13: «Перепис населення». Cornell University Law School. (англ.)
  3. Census.gov (англ.)