Порт «Очаків»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
порт «Очаків»
Розташування
Країна  Україна
Розташування 57550, Миколаївська обл., Очаківський р-н, с. Куцуруб, вул. Ольвійська, 1

Порт «Очаків» — порт, розташований в Миколаївській області.

Історія[ред. | ред. код]

Про плани будівництва в Очакові великого морського комплексу компанія «Смарт-Холдинг» заявила ще в 2008 році, коли в Україні почався справжній «глибоководний бум». Саме тоді з'явилося відразу кілька аналогічних інвестиційних програм. Серед найбільш масштабних — будівництво глибоководних портів на озерах Тобечикському і Донузлав у Криму, а також в акваторії Скадовського порту і в районі Жебріянської бухти на Дунаї. Однак через кризу практично всі вони були благополучно «поховані». Тим часом, план створення гирлового порту в Очакові вдалося не тільки зберегти, але і частково реалізувати. Зокрема, за 2008—2011 роки в порту побудована універсальна причальна стінка довжиною 140 метрів, а також зернопереробний комплекс і склад, що дозволяє накопичувати суднові партії зернових вантажів.

Проект передбачав будівництво чотирьох терміналів: терміналу для транзиту залізорудної сировини потужністю 15 млн тонн, коксівного вугілля потужністю 5 млн тонн на рік, а також зернового терміналу на 5 млн тонн на рік і контейнерного — на 3 млн TEU. Очікувалося, що до 2017 року розрахунковий вантажообіг нового порту складе більше 21 млн тонн насипних вантажів і 2 млн TEU для контейнерного терміналу. Також в планах «Смарт-холдингу» — прокладання приблизно 70-кілометрової залізничної гілки — від станції Ясна Зоря до Очакова і 50-кілометрової автодороги від села Кам'янка до порту.

Крім того, бізнес-план передбачав поглиблення акваторії і підхідного каналу до Очаківському порту до 18 метрів, що дало б змогу приймати судна вантажопідйомністю до 50 тис. Тонн і 75 тис. Тонн відповідно. Спочатку вартість проекту оцінювалася в $ 1,55 млрд, потім ця сума була збільшена до півтора мільярда євро. Цей проект отримав одностайну підтримку на всіх рівнях влади. Планувалося, що вже через три роки, тобто в 2012 році, новий портовий комплекс запрацює на повну котушку, однак економічна криза відстрочив ці плани.[1]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Порт Очаков: Новинский идет на глубину. https://cfts.org.ua/. Центр транспортних стратегій. 2011-12-13. Процитовано 10 грудня 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]