Публій Валерій Комазон Евтихіан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Валерій Комазон Евтихіан
Народився невідомо
Помер 222
Рим
Країна Стародавній Рим
Діяльність політик, військовий очільник
Посада консул
Військове звання легат
Термін 220 рік
Попередник Квінт Тіней Сакердот
Наступник Марк Флавій Вітеллій Селевк
Рід Валерії

Публій Валерій Комазон Евтихіан (*Publius Valerius Comazon Eutychianus, д/н —222) — державний та військовий діяч Римської імперії.

Життєпис[ред. | ред. код]

Про батьків немає відомостей. Походив з плебеїв або пролетаріїв. Замолоду спочатку виступав як танцівник у пантомімах. Згодом обрав військову службу. Як простий легіонер служив у Фракії, де за злочини був покараний проконсулом Тиберієм Клавдієм Аталлом. З часом зумів піднятися по кар'єрними щаблями. У 218 році очолює II Парфянський легіон в Сирії. Того ж року приєднався до повстання, яке організувала проти імператора Макріна родичка династії Северів — Юлія Меза. Завдяки діям Комазона Макріна було переможено, а Геліогабал став імператором.

Публій Валерій входить до стану вершників, у 219 році призначається префектом преторія, отримує консульські відзнаки, входить до сенату. На своїй посаді помстився Тиберію Клавдію Аталлу, якого Комазон наказав стратити.

У 220 році призначається консулом (разом з імператором Геліогабалом) та префектом Риму. Ймовірно тоді ж був звільнений з посади префекта преторія, проте вже у 221 році знову отримує цю посаду, а також ще раз стає префектом Риму (цю посаду він обіймав декілька місяців). Після вбивства у 222 році Геліогабала та отримання влади Александром Севером Валерій Комазон зумів вижити. У 222 році його втретє призначають префектом преторія та префектом Риму. Втім він помер того ж року.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Paul Leunissen: Konsuln und Konsulare in der Zeit von Commodus bis Severus Alexander. Verlag Gieben, Amsterdam 1989, S. 310f.