Реставраціонізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Реставраціонізм — неоднорідний напрям у християнстві, що виник на ґрунті протестантизму та поділяє частину його підходів, але відкидає вчення про апостольську спадкоємність. Лютеранське вчення про вавилонський полон Церкви в добу папства реставраціоністи радикалізують до заперечення присутності Церкви в цей період, званий ними Великим відступництвом. Представники реставраційних деномінацій вірили, що ними відновлено християнство у первісному, автентичному вигляді, хоча успішність реставрації в цих деномінаціях сприймалася іншими церквами і групами критично. Вірування реставраціоністів спонукали їхніх адептів повернутися до структури, етики та досвіду первісного християнства, проте такий досвід часто призводив до виходу низки рухів і груп за межі християнської ортодоксії в цілому, і протестантської зокрема. До реставраційних рухів у межах протестантизму відносять такі течії:

Іноді до протестантських реставраційних рухів відносять також деякі групи п'ятидесятників (наприклад, Об'єднана міжнародна п'ятидесятницька церква[en][7]) і ранній адвентизм [8][9][10].

До парахристиянських угрупувань і течій реставраційного походження належать:

Історія[ред. | ред. код]

Christianity Branches without text.svg
Християнство в історії
(XVI век)
(XI століття)
Унія

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Thomas H. Olbricht. Christian Connexion and Unitarian Relations 1800–1844 Архівовано 17 серпня 2016 у Wayback Machine., in: Restoration Quarterly (Abilene Christian University). Vol. 9 / No. 3 (1966) (англ.)
 2. Christian Connexion, in: Unitarianism Exhibited in its actual condition, ed. by Rev. J. R. Deard, D.D L. 1846
 3. Thomas H. Olbricht, Pepperdine University. Who are the Churches of Christ? Архівовано 11 січня 2012 у Wayback Machine. (англ.)
 4. [1], ЦЕРКВА ХРИСТОВА (CHURCH OF CHRIST) В УКРАЇНІ: ІСТОРІЯ ПРОНИКНЕННЯ ТА СУЧАСНИЙ СТАН
 5. [2] Архівовано 14 жовтня 2017 у Wayback Machine., О. КЕМПБЕЛЛ І ФОРМУВАННЯ ТЕОЛОГІЇ РЕСТАВРАЦІЙНОГО РУХУ
 6. «Істинна церква Ісуса, заснована нашим Господом Ісусом Христом, через Святий Дух під час „останнього дощу“, це справжня відновлена ​​церква апостольського часу» (Сайт Церкви істинного Ісуса. Положення віри Архівовано 5 лютого 2012 у Wayback Machine.) (рос.)
 7. Restorationism (англ.)
 8. Brendan Knudson. Ellen White, 1888 and the «Christian Connexion» Архівовано 5 червня 2016 у Wayback Machine.(англ.)
 9. Джордж Найт. Адвентизм був народжений не у вакуумі (У пошуках свого обличчя) Архівовано 20 січня 2010 у Wayback Machine. (рос.)
 10. Джордж Найт. Релігійні пориви // Рух відновлення та повернення до Білії // Світ Елен Уайт (рос.)
 11. Definition: Restorationism (New England Institute of Religious Research) (англ.)