Реставраціонізм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Реставраціонізм — неоднорідний напрям у християнстві, що виник на ґрунті протестантизму та поділяє частину його підходів, але відкидає вчення про апостольську спадкоємність. Лютеранське вчення про вавілонському полоненні Церкви в епоху папства реставраціоністи радикалізують до заперечення присутності Церкви в цей період, званий ними Великим відступництвом. Представники реставраційних деномінацій вірили, що ними відновлено християнство у первісному, автентичному вигляді, хоча успішність реставрації в цих деномінаціях сприймалася іншими церквами і групами критично. Вірування реставраціоністсів спонукали їхніх адептів повернутися до структури, етики та досвіду первісного християнства, проте такий досвід часто призводив до виходу низки рухів і груп за межі християнської ортодоксії в цілому, і протестантської зокрема. До реставраціних рухів у межах протестантизму відносять такі течії:

Іноді до протестантських реставраціоністскім рухам відносять також деякі групи п'ятидесятників (наприклад, Об'єднана міжнародна пятидесятницька церква[en][5]) і ранній адвентизм [6][7].

До парахристиянських угрупувань і течій реставраціоністського походження належать:

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Thomas H. Olbricht. Christian Connexion and Unitarian Relations 1800–1844, in: Restoration Quarterly (Abilene Christian University). Vol. 9 / No. 3 (1966) англ.
  2. Christian Connexion, in: Unitarianism Exhibited in its actual condition, ed. by Rev. J. R. Deard, D.D L. 1846
  3. Thomas H. Olbricht, Pepperdine University. Who are the Churches of Christ? англ.
  4. «Істинна церква Ісуса, заснована нашим Господом Ісусом Христом, через Святий Дух під час „останнього дощу“, це справжня відновлена ​​церква апостольського часу» (Сайт Церкви істинного Ісуса. Положення віри) рос.
  5. Restorationism англ.
  6. [Brendan Knudson. Ellen White, 1888 and the «Christian Connexion»]
  7. Джордж Найт. Адвентизм був народжений не у вакуумі (У пошуках свого обличчя) рос.


Christianity symbols.svg Це незавершена стаття про протестантизм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.