Річниця весілля

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Річниця весілля — дата весілля, яка святкується щорічно, частіше за все має свою власну назву, звичаї та традиції.

Походження[ред.ред. код]

Засновником назв річниць весілля можна вважати середньовічну Німеччину. Якщо на самому весіллі були присутні тільки близькі родичі, то через два тижні столи знову накривали, але вже для друзів. Через рік запрошували добрих знайомих, ще через декілька років - нових знайомих, а потім далеких родичів.

У східних країнах (Китай, Японія) річниці весілля відзначались відповідно до вчення нумерології про успішні та неуспішні річниці [1] та ювілеях. Згідно до цього вчення, річниці кратні чотирьом слід святкувати гучно та запрошувати гостей. А весільні ювілеї, присвячені 11, 22 та 33 рокам подружнього життя, повинні святкуватись наодинці.

Подарунки на річницю весілля[ред.ред. код]

Подружжю дарують вироби з того матеріалу, який символізує річницю весілля. Це можуть бути прикраси, предмети побуту, предмети інтер'єру і т.ін. В деяких випадках подарунки обираюсь виходячи з асоціативного ряду, пов'язаного з символом річниці весілля. Наприклад, на «Чавунне весілля», яка символізує не тільки сам метал, а і домашній затишок, дарують побутову техніку. А на «Агатове весілля» подарунки можуть мати релігійних акцент.

Примітки[ред.ред. код]

  1. «Астронумерология от А до Я» С.Анненская (Лабиринт. 2006 г).

Посилання[ред.ред. код]