Санденс 2012

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Офіційний постер кінофестивалю «Санденс» 2012

28-й щорічний кінофестиваль «Санденс» проходив 19-29 січня 2012 року в американських містах Парк-Сіті, Солт-Лейк-Сіті, Оґден і Санденс (штат Юта).

Кінофестиваль відкривали фільми-учасники кожної з чотирьох конкурсних програм: «Привіт, я мушу йти», «Королева Версалю», «Якби ти був тут» та «У пошуках цукрової людини».

Фільми[ред. | ред. код]

Повнометражні фільми[ред. | ред. код]

Для участі у програмах кінофестивалю в 2012 році було вибрано 112 повнометражних фільмів, що представляли 29 країн, та 44 кінематографістів-початківців, 24 з яких презентували свої роботи в конкурсних програмах заходу. Ці фільми було відібрано з 4 042 повнометражних фільмів, з-поміж яких 2 059 — американські й 1 983 — з інших країн світу. 89 фільмів, представлених на фестивалі, були світовими прем'єрами.

Як і минулого року, в 2012 році до програми драматичних фільмів кінофестивалю було відібрано 16 кінострічок. Стільки ж стрічок брало участь у програмі документальних фільмів. Кожен з продемонстрованих конкурсних фільмів був світовою прем'єрою. У світових програмах драматичних і документальних фільмів було 14 і 12 кінострічок відповідно (також прем'єр, однак не всі світові)[1].

Короткометражні фільми[ред. | ред. код]

Програма короткометражних фільмів складалася з 64 учасників, обраних з рекордних 7 675 заявок, що на 16 % більше, ніж було у 2011 році. До участі в програмі американських короткометражок потрапило 32 кінороботи з 4 083 заявників. Міжнародну програму короткого кіно представляло 27 фільмів (із пропонованих 3 592) із 17 країн світу.

Короткометражну програму фестивалю у 2012 році презентувала компанія Yahoo!, котра спеціалізується на Інтернет-службах. У рамках свого спонсорства 27 січня на вебсайті Yahoo! Screen було показано спеціальну добірку короткометражних фільмів з фестивалю, де багатомільйонна аудиторія могла проголосувати за свого фаворита. Режисера-переможця було представлено на закритті кінофестивалю й нагороджено Призом глядацьких симпатій Yahoo![2].

Мандрівні заходи[ред. | ред. код]

26 січня, на другий четвер проведення кінофестивалю, дев'ять режисерів здійснили подорожі з Юти, штату, де проводилися основні заходи кінофоруму, в одне з наступних міст США: Енн-Арбор (Мічиган), Бостон (Массачусетс), Бруклін (Нью-Йорк), Чикаго (Іллінойс), Г'юстон (Техас), Нешвілл (Теннессі), Орландо (Флорида), Сан-Франциско (Каліфорнія) і Тусон (Аризона). Їхні поїздки оплатив офіційний авіаспонсор кінофестивалю — авіакомпанія «Southwest Airlines». У кожному з перелічених міст режисер представив на екрані свій фільм і взяв участь у зустрічі з аудиторією, відповідаючи на запитання глядачів.

Ініціатива проведення таких заходів була започаткована у 2010 році[3].

Журі[ред. | ред. код]

19 чоловік увійшло до складу 5 програмних журі фестивалю та ще 5 стали членами журі, що визначало володаря Призу імені Альфреда П. Слоуна[4].

Журі програми американських документальних фільмів

Журі програми американських драматичних фільмів

Журі програми короткометражних фільмів

Журі програми неамериканських документальних фільмів

Журі програми неамериканських драматичних фільмів

Журі Призу імені Альфреда П. Слоуна

Журі програми короткометражок роздавало нагороди на спеціальній церемонії 24 січня 2012 року, решта журі визначало володарів нагород 28 січня, на церемонії закриття кінофестивалю.

Переможці[ред. | ред. код]

Найтитулованішим фільмом 28-го кінофестивалю «Санденс» стала драма «Звірі дикого Півдня», про шестирічну дівчинку, що живе з батьком, сценаристом і режисером якої виступив Бен Цейтлін, для якого це була перша повнометражна художня робота в кіно. Окрім того, продюсери стрічки отримали щойно впроваджений Приз «Індіанський пензель» і грошову винагороду у розмірі 10 тис. $[5][6].

Загалом, на церемоніях нагородження було роздано 45 нагород[7][8]:

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]