Севільський університет

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Севільський університет (ісп. Universidad de Sevilla) — вищий навчальний заклад в столиці Андалусії Севілья, один з двох університетів міста. Один з найбільших і найстаріших університетів Іспанії. Ректорат університету розміщується в старовинній будівлі Королівської тютюнової фабрики, корпусу університету розосереджені по всьому місту і на острові Картуха.

Історія[ред.ред. код]

В 1505 році папа Юлій II видав буллу за якою коледж Santa María de Jesús, що існував з кінця XV століття, отримав право присвоювати ступені теології, філософії, права, медицини, логіки і мистецтва.

В 1551 році коледж офіційно отримав університетський статус.

За статутом 1621 року в університеті було чотири факультети: теології, права, медицини і мистецтв.

У правління Карла III в університеті почали викладати математику.

Після революції 1868 року факультет теології був закритий.

В 1954 році ректорат і ряд факультетів переїхали в будівлю королівської тютюнової фабрики (XVIII століття), де і знаходяться по сьогоднішній день.

У 1960-ті роки створюються вищі технічні школи архітектури і промислових інженерів, факультет наук розділяється на факультети біології, фізики, хімії та математики.

В 1999 році університет приєднався до Болонського процесу.

Статистика[ред.ред. код]

Внутрішній дворик центральної будівлі

На 2009–2010 рр.. Севільський університет пропонував 60 освітніх програм першого ступеня, 44 магістерські програми і 128 докторських програм, в цей же час в ньому навчалося 75 000 осіб. На грудень 2009 року в університеті працювало 6924 людини. Бюджет університету на 2010 склав 472 977 920 євро.

Відомі випускники[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Севільський університет