Скунсові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Скунсові
Період існування: середній міоценнаш час
Скунс смугастий (Mephitis mephitis)
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хижі (Carnivora)
Надродина: Мустелуваті (Musteloidea)
Родина: Скунсові (Mephitidae)
Bonaparte, 1845
Роди

Brachyprotoma
Palaeomephitis
Promephitis

Вікісховище: Mephitidae

Ску́нсові (Mephitidae) — родина ссавців ряду хижих. До недавнього часу скунсових відносили до родини куницевих на правах окремої підродини Mephitinae, однак молекулярні дослідження дали підставу виокремити їх у власну родину. Найдавніші викопні рештки скунсових походять з раннього міоцену Європи.

Опис[ред. | ред. код]

Скунсів легко розпізнати по характерному забарвленню, що складається з білих смуг або плям на темному фоні. Так, для представників роду Скунс (Mephitis) характерні широкі білі смуги на спині, що йдуть від голови до кінчика хвоста. Яскраві узори служать попередженням можливим хижакам. Характерна риса скунсових — запахові анальні залози, які виділяють їдку речовину із стійким огидним запахом. Скунсові здатні вибризкувати струмінь секрету на відстань 1–6 м. У всіх скунсових міцна будова, пухнастий хвіст і короткі кінцівки з сильними кігтями, пристосованими для риття.

Найменші в родині — «плямисті скунси» (Spilogale), їх вага становить від 200 г до 1 кг. Види роду Conepatus — найбільші, їх вага досягає 4,5 кг.

Скунсові переважно всеїдні, вони споживають рослини, комах та інших дрібних безхребетних і дрібних хребетних тварин, таких як змії, птахи та гризуни.

Середовище проживання[ред. | ред. код]

Види роду Mydaus мешкають в Індонезії, Малайзії та Філіппінах, решта — від Канади до Південної Америки.

Члени родини можуть бути знайдені в різних місцях проживання: відносно відкриті ліси, сільськогосподарські угіддя, луки, відкриті поля й скелясті гірські ділянки. Mydaus можуть навіть витратити частину свого часу в печерах. Скунсові, як правило, не зустрічаються в дуже густих лісах або водно-болотних угіддях. Протягом дня скунсові знаходять притулок в норах або під прикриттям каменів або колод. Вони можуть рити нори самі, або можуть використовувати нори інших видів. Деякі тварини спритні дереволази (наприклад, Spilogale).

Родовий склад[ред. | ред. код]

У складі родини Скунсових (Mephitidae) — чотири роди (у дужках — назви родів, кальковані з англійської, а також наукові назви видів):

Джерела[ред. | ред. код]