Слон лісовий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Африканський слон лісовий
Період існування: плейстоценсучасність
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Хоботні (Proboscidea)
Родина: Слонові (Elephantidae)
Рід: Loxodonta
Вид:
Африканський слон лісовий (L. cyclotis)
Біноміальна назва
Loxodonta cyclotis
(Matschie, 1900)

Африканський слон лісовий[1] (Loxodonta cyclotis) — ссавець роду африканський слон (Loxodonta), ряду хоботних (Proboscidea). Початково вважався підвидом слона саванного, але був виділений у окремий вид. Його статус, як окремого виду, довгий час був під сумнівом, але доведений за допомогою аналізу ДНК[2][3]. Проте обидва види можуть схрещуватись і давати гібриди.

Ймовірно, що два види африканських слонів розійшлися не менш як 2,5 млн років тому. У списках Міжнародної Червоної книги обидва фігурують під спільною назвою — Loxodonta africana. Виділення третього виду, слона східно-африканського, знаходиться під питанням.

Висота слона лісового в холці у середньому становить 2,4 м. Отже, він значно менший за слонів саванних. Лісові слони також мають густіший волосяний покрив коричневого кольору й вуха округлої форми. Відповідно власній назві, лісовий слон живе у тропічних лісах Африки, у басейні річки Конго, й відіграє важливу роль у розповсюдженні насіння багатьох рослин.

Меню лісових слонів, в цілому, таке саме як і у інших видів. Крім того, вони із задоволенням поїдають культури рослинництва, деякі овочі та фрукти. Інколи лісові слони харчуються землею для того, щоб задовольнити потребу в мінералах.

Подорожують лісові слони групами, здебільшого по 2–8 особин. Розмір сім'ї в середньому становить від 3 до 5 особин. Групу слонів складають, переважно, одна або декілька самок та їхнє потомство. Сім'ї слонів між собою ніколи не взаємодіють. Лісові слони-самці найчастіше живуть поодинці, паруючись із самицями лише у період розмноження. Серед слонів-самців існує чітка ієрархія, в якій домінує слон з найбільшими розмірами.

Тривалість життя лісових слонів за різними оцінками становить від 65 до 70 років, в неволі 25–40 років.

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Царик Й. В., Хамар І. С., Дикий І. В., Горбань І. М., Лєснік В. В., Сребродольська Є. Б. Зоологія хордових. — Львів : ЛНУ ім. Івана Франка, 2013. — С. 295.
  2. Rohland, Nadin; Reich, David; Mallick, Swapan; Meyer, Matthias; Green, Richard E.; Georgiadis, Nicholas J.; Roca, Alfred L.; Hofreiter, Michael (2010). Genomic DNA Sequences from Mastodon and Woolly Mammoth Reveal Deep Speciation of Forest and Savanna Elephants. У Penny, David. PLoS Biology 8 (12). с. e1000564. doi:10.1371/journal.pbio.1000564. 
  3. Steenhuysen, Julie (22.12.2010). Africa has two species of elephants, not one. Reuters. 

Джерела[ред. | ред. код]