ТКБ-408

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
ТКБ-408
Korobov tkb408.png
ТКБ-408
Тип: автомат
Походження: СРСР СРСР
Історія служби
Термін використання не був прийнятий на озброєння
Історія виробництва:
Конструктор Г. О. Коробов
А. А. Булкін
Розроблено 1946
Виробник ЦКИБ СОО
Характеристики
Маса 4,3 (без боєкомплекту)[1]
Довжина 790
Тип боєприпасу 7,62 × 39 мм
Калібр 7,62
Механізм відведення порохових газів, замикання здійснюється перекосом затвора у вертикальній пласкості
Тип боєпостачання секторний дворядний магазин на 30 патронів
Приціл відкритий

Commons-logo.svg ТКБ-408 у Вікісховищі

ТКБ-408 (від рос. Тульское Конструкторское Бюро) — радянський автомат, розроблений в 1946 конструктором Г. О. Коробовим в ЦКИБ СОО для участі в конкурсі на новий автомат для Радянської Армії. За результатами цього конкурсу ТКБ-408 показав незадовільні результати як по купчастості стрільби, так і по живучості, і вибув з конкурсу після настрілу всього 5000 пострілів. У результаті в цьому конкурсі переміг славетний 7,62-мм автомат Калашникова.

Поширена помилкова думка про те, що ТКБ-408 був першим автоматом, створеним за компонуванням буллпап. Насправді таке рішення використовувалося в дослідних зразках зброї ще в період Другої світової війни, наприклад, в автоматі Коровіна.

Система[ред.ред. код]

Автоматика ТКБ-408 побудована на основі відводу порохових газів з каналу ствола. Замикання ствола проводиться перекосом затвора. Газовий поршень і поворотна пружина знаходяться над стволом. Вікно гільзовибрасивателя розташоване праворуч, є пилезахисний кришка, що відкидається вниз. Рукоятка зведення затвора знаходиться над цівкою ліворуч. Ствольна коробка — штампована з листової сталі, приклад і цівку виконано з деревини. Ствол забезпечений компенсатором. УСМ дозволяє вести вогонь одиночними і безперервними чергами. Перекладач режимів розташований з лівого боку ствольної коробки над пістолетною рукояткою. Запобіжник знаходиться всередині скоби перед спусковим гачком. У автоматі застосовуються спеціальні секторні магазини на 30 патронів, які мають спеціальні виступи-зачепи, за допомогою яких магазини кріпляться до заскочки, розташованої в нижній частині пістолетного руків'я.

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]