Pancor Jackhammer

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Pancor Jackhammer
Jackhammer draw.jpg
Jackhammer
Тип: автоматичний дробовик
Походження: Flag of the United States.svg США
Історія служби
Термін використання не прийнятий

Commons-logo.svg Pancor Jackhammer у Вікісховищі

Jackhammer («Джекхаммер», укр. Відбійний молоток) — американський автоматичний дробовик револьверного типу. Був розроблений Джоном Андерсеном в 1978 році, перший зразок випущений в 1985 році, перші випробування проводилися в 1990-х роках. На озброєння прийнятий не був.

«Джекхаммер» являє собою самозарядний револьверний дробовик, виконаний за схемою «буллпап» під патрон 12-го калібру. Набої поміщаються в комірках знімної касети — барабана. Дробовик спочатку рекламувався під «вивіскою» фірми Pancor Corporation, а пізніше — Mark Three Corporation.

Система[ред.ред. код]

Автоматика «Джекхаммер» Mk3 працює за рахунок руху ствола вперед під тиском газів на особливий надульник. При русі ствола вперед, пов'язаний з ним, шток входить своїм заднім виступом у взаємодію з пазом касети і повертає її на 1/10 обороту. При зворотному русі ствола, під дією зворотної пружини, шток зводить ударний механізм. Дійшовши до крайнього заднього положення, ствол зчіплюється з касетою таким чином, щоб забезпечити співвісність каналу ствола і комори а від-так запобігаючи прориву порохових газів між ними. Дія автоматики істотно нагадує систему автоматичного револьвера Webley-Fosbery.

Час роботи спускового механізму дозволяє стрільцю зробити до 240 пострілів на хвилину. Перезарядження, вручну, здійснюється рухом цівки. Коротким рухом цівки назад, також, відкидається порожня касета. Надульник зі скошеним переднім зрізом відіграє також роль компенсатора.

При наявності спеціального детонатора магазин може використовуватися як протипіхотна міна.[1]

Використання і згадки[ред.ред. код]

Pancor Jackhammer призначений для озброєння поліції і армії. Був також варіант для озброєння бойових плавців, який відрізнявся від стандартного варіанту тим, що мав герметичний контейнер для транспортування зброї під водою. На ринку цивільної зброї в більшості країн продаж Pancor Jackhammer заборонена.

Примітки[ред.ред. код]

  1. http://www.moviegunservices.com/mgs_pancor.htm PANCOR © Jackhammer ™ & Beartrap ™

Посилання[ред.ред. код]