Vector CR-21

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Vector CR-21
Vector cr-21.jpg
Тип: автомат
Походження: Flag of South Africa.svg ПАР
Історія служби
Використання у збройні сили ПАР
Історія виробництва:
Розроблено 1997 рік
Виробник Vektor
Виготовлено з кінця 1990-х років
Варіанти CR-21 carbine
Характеристики
Маса 3,8 (споряджений)
Довжина 760
Довжина ствола, мм: 460
Тип боєприпасу 5,56 × 45 мм НАТО
Калібр 5,56
Механізм відведення порохових газів, поворотний затвор
Бойова скорострільність 600—750
Дульна швидкість 980
Максимальна дальність 500 (ефективна)
Тип боєпостачання коробчатий магазин на 20 або 35 патронів
Приціл швидкознімний коліматорний, відкритий відсутня

Vektor CR-21 (англ. Compact Rifle, 21 century — компактна гвинтівка XXI століття) — автомат, створений південноафриканської компанією Vektor на основі моделі R4 (ліцензійна копія ізраїльського автомата Галіл, у свою чергу створеного на основі автомата Калашникова).

Опис[ред.ред. код]

Від R4 новий автомат отримав ствольну коробку разом зі стволом і основними вузлами, що значно спрощує процес виробництва та обслуговування, проте виключає можливість простого переобладнання автомата для викиду гільз вліво, через що використання CR-21 лівшами значною мірою ускладнене. Подібний недолік мають і інші автомати, виконані по даній компонуванні, наприклад, L85, SAR-21 та ОЦ-14 «Гроза».

Корпус CR-21 виготовлений з ударостійкого пластика. ствольна коробка — фрезерована. На стволі є зубчастий полум'ягасник, пристосований для метання гвинтівкових гранат. Рукоятка затвора розташована ліворуч над цівкум. Всі елементи корпусу фіксуються на ствольній коробці завдяки єдиному штифта, службовцю також віссю задньої антабки для ременя. Спускова скоба охоплює по довжині всю пістолетну рукоятку, виконану заціле з корпусом. УСМ дозволяє вести вогонь як поодинокими, так і безперервними чергами. Запобіжник і двосторонній перекладач режимів виконані окремо: запобіжник розташований перед спусковим гачком, а перекладач — в задній частині прикладу. CR-21 не має відкритого прицілу, а штатним є швидкознімний коліматорний з автоматичним регулюванням підсвічування прицільної марки. Додатково може встановлюватися 40-мм підствольний гранатомет виробництва ПАР.

Посилання[ред.ред. код]

Шаблон:Asrifle-stub