ТОВ «Земля і воля»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
ТОВ «Земля і воля»
Тип ТОВ
Галузь сільське господарство
Спеціалізація виробництво рослинницької і тваринницької продукції
Попередник(и) Майнівський радгосп-технікум
Засновано 2000
Штаб-квартира Бобровиця, вул.Чернігівська, 34
Територія діяльності Чернігівська та Київська області
Ключові особи Яковишин Леонід Григорович, генеральний директор
Сайт zemlyaivolya.net
Код ЄДРПОУ 30866306

«Земля і воля» — одне з найбільших сільськогосподарських підприємств Чернігівської області. Основні виробничі потужності та офіс розташовані в Бобровиці. Основні види діяльності: виробництво рослинницької і тваринницької продукції, її переробка, будівництво та капітальний ремонт виробничих і житлових об'єктів, розвиток соціальної сфери, зовнішньо-економічна діяльність. Агрохолдинг.

Заснування[ред. | ред. код]

Утворено 2000 року на базі колишнього Майнівського радгоспу-технікуму і 13 реформованих розвалених КСП в населених пунктах: Ярославка, Озеряни, Щаснівка, Стара Басань, Бригинці, Нова Басань, Піски, Браниця, Кобижча, Бобровиця і Носівка Чернігівської області, Лозовий Яр Київської області.[1]

Діяльність[ред. | ред. код]

Рослинництво[ред. | ред. код]

В обробітку — 32,5 тис. га ріллі, на які укладено договори оренди з власниками земельних паїв. Орендна плата — 18 % від нормативної вартості земельного паю. Основна зернова культура — кукурудза, решта — пшениця, ячмінь та інші культури. У вирощуванні кукурудзи товариство тісно співпрацює з відомими компаніями США «Піонер» і «Монсанто» в питаннях виробництва насіння високоврожайних гібридів ДКС-3472, ДКС-2960 і ДКС-3795 на базі ТОВ «Земля і воля». 2012 року валовий збір зернових склав 187 тис. тонн, у тому числі 180 тис. тонн кукурудзи.

Тваринництво[ред. | ред. код]

Товариство спеціалізується на виробництві м'яса свинини і вирощуванні племінного молодняку. Упроваджується автоматизована система годівлі тварин.

Переробка[ред. | ред. код]

2005 року введено в дію круп'яний завод для переробки зерна кукурудзи потужністю 70 тонн на добу. Працює комбікормовий завод для потреб тваринництва свого господарства.

Матеріально-технічна база[ред. | ред. код]

Товариство має 5 зерносушильних комплексів, які за добу обробляють до 6 тис. тонн зерна. Для зберігання його змонтували 47 металевих, повністю автоматизованих силосів загальною ємністю 227 тисяч тонн. Біля залізничних колій споруджено 2 термінали, через які за добу можна завантажити 40 вагонів. Машинно-тракторний парк налічує понад 200 тракторів, понад 20 зернозбиральних комбайнів, понад 200 вантажних автомашин, необхідну кількість ґрунтообробної та посівної техніки. З 2012 року на допоміжній залізничній колії діє пункт для приймання та розвантаження залізничних цистерн із безводним аміаком. Для ремонту тракторів, комбайнів і причіпного інвентарю є сучасна центральна майстерня і 10 бригадних. Для автомашин є станція технічного обслуговування, обладнана діагностичною апаратурою і ремонтними стендами. Є цех будівництва і капітального ремонту. Працює агрохімічна лабораторія.

Соціальна сфера[ред. | ред. код]

Товариство надає житло співробітникам і надає адресну соціальну допомогу соціально незахищеним жителям, виділяє значні кошти на підтримку й розвиток інфраструктури.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]