Технології гоа'улдів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Технології ґоа'улдів — у вигаданому всесвіті «Зоряної брами» наукові та технічні досягнення раси ґоа'улдів, найчастіше запозичені в інших. Ґоа'улди — одна з найрозвиненіших цивілізацій галактики Чумацький Шлях і, як паразитична раса, намагаються увібрати в себе всі знайдені технології, модернізувати їх під власні стандарти.

Зброя[ред.ред. код]

Бойовий посох — стандартне озброєння солдатів Джаффа. Зброя бере заряд з рідкої наквади, як і більшість технологій гоа'улдів. На посохі є перемикач, який відкриває мигдалевидну головку зброї. Цей же перемикач дозволяє зброї стріляти потужним енергоімпульсом з голівки. Ці постріли здатні пробити майже будь-яку броню і можуть зробити величезну діру в цілі. Пряме влучення в груди зазвичай вбиває миттєво, попадання в стегно чи плече при швидкій медичній допомозі можна витримати. Важкі округлі кінці і довжина палиці дозволяють використовувати його в рукопашному бою.

Посошне знаряддя (англ. Staff cannon) — потужніша версія бойового помоха. Зазвичай монтується на стаціонарну турель для охорони зоряних брам. Ці ж гармати використовуються планерами смерті. Сильний Джаффа, такий як Тіл'к, може носити гармату на стегні.

Браслети Кор'Мак — наручники, створені Системним лордом Кроносом. Такі браслети використовувалися для транспортування полонених: один браслет кріпився на руку Джаффа, інший на полоненого. Якщо вони віддалявся один від одного більше ніж на 100 футів, за часом — довше 30 хвилин, то обидва гинули. Якщо вбити одного носія браслета, загине і другий. Для зняття браслета необхідний невеликий червоний кристалічний ключ. Пара таких браслетів вкрадена Валою Мал Доран, яка наділа один браслет на Даніеля, а інший — на себе.

Технологія вилучення пам'яті — пристрій у формі диска, що стимулює і посилює центри пам'яті мозку, підсилюючи спогади. Прикріплюється до скроні, завдаючи в цей момент біль, може бути пов'язаним з монітором, дозволяючи безпосередньо переглядати спогади. Гоа'улди використовують пристрої пам'яті для допитів. Осіріс використовував його, щоб отримати доступ до снів Деніела Джексона.

Транспорт і зв'язок[ред.ред. код]

Сфера дальнього зв'язку — пристрій візуальної комунікації на великій відстані, що використовується гоа'улдами. Завдяки його сферичній формі і високій ефективності, він дозволяє вести пряму відеотрансляцію через зоряні системи. Прилад здатний проектувати зображення в реальному часі, являє собою досконалішу форму земного телебачення. Розміри сфер бувають різними: великі (в основному для створення масового ефекту) або маленькі (ці кулі призначалися для шпигунських цілей). Ток'ра не використовують ці пристрої, бо вони можуть бути скомпрометовані противником, що призведе до розкриття місця розташування їх бази.

Кільцеві телепорти — спочатку розроблені і використовувані Древніми, пізніше — гоа'улдами і Ток'ра. Вся матерія всередині кілець дематеріалізується і транспортується через потік матерії до інших кілець в інше місце, де рематеріалізується. П'ять або вісім кілець висять над землею і складаються одне на інше після використання. Кожна платформа кільцевого транспортера важить 12.9 тонн, кільця мають приблизно половину діаметра зоряних брам і працюють на схожих принципах. Після завершення транспортування кільця складаються в платформу і деактивуються.

Кільця не транспортують самі себе. Деякі кільця можна перенести, коли вони неактивні. Вони використовують сенсори для пошуку інших транспортних кілець. Транспортні кільця також використовуються для входу і виходу з космічних кораблів. Часто використовується на тел'таках, ал'кешах, деяких земних кораблях. Якщо приймаючий потік кілець не зможе перехопити потік матерії, люди всередині загинуть.

Тунелі Ток'ра — підземні бази, що являють собою мережу кристалічних тунелів, в яких Ток'ра ховаються від гоа'улдів .

Коли Ток'ра освоюють нову планету, негайно переміщаються під поверхню, формуючи мережу тунелів за допомогою спеціально запрограмованих кристалів. Вони садять їх в потрібне місце, кристали самі ростуть в тунелі. Приміщення будуються тільки тоді, коли це потрібно. Ток'ра давно вивчили властивості природного розвитку кристалів і навчилися використовувати їх для будівництва тунелів. Ця мережа служить їм базою і ховає від гоа'улдів. Тунелі зазвичай не розташовують входом чи виходом на поверхню — натомість є транспортні кільця телепорту.

Будівельні кристали мають різні форми і розміри і запрограмовані на той чи інший вид тунелів. Одні прокладають довгі і прямі тунелі, інші вгору чи вниз, треті створюють відкриті кімнати тощо.

Медицина[ред.ред. код]

Лікувальний пристрій гоа'улдів (англ. Goa'uld Healing Device) — пристрій, що використовується гоа'улдами для лікування ран, захворювань, серйозних фізичних ушкоджень. До рівня саркофага цей пристрій не дотягує та не може повертати мертвих до життя. Може бути використаний тільки тими, в кого в крові є метал наквада.

Пристрій має форму дорогоцінного каменю в металевій оправі. Пристрій надівається на долоню, коштовним каменем вниз. Ток'ра часто використовують цей пристрій для лікування ран, які не можуть бути загоєні симбіонтом, оскільки вони не використовують саркофагів. КЗБ роздобули як мінімум один екземпляр цього пристрою, який тримається під замком. Саманта Картер і Вала Мал Доран можуть користуватися лікувальним пристроєм.

Саркофаг (англ. Sarcophagus) — пристрій, що інтенсивно використовується расою гоа'улдів для швидкого лікування тілесних ушкоджень (включаючи недавню смерть). Регулярне використання помітно продовжує життя. Назва цього апарату відповідає старогрецькому слову σαρκοφαγος (буквально — «пожирач плоті»), яким традиційно позначають труни, що використовувалися в ряді стародавніх цивілізацій.

У фільмі «Зоряна брама» Деніел Джексон гине від пострілу бойової палиці Джаффа. Він прокидається всередині саркофага Ра, не маючи навіть шрамів від рани. Потім він використовує цей же пристрій, щоб повернути до життя свою дружину Ша'ре. У телесеріалі Зоряна брама: SG-1 Джексон стає залежним від пристрою, демонструючи симптоми, порівнянні з поведінкою гоа'улдів: параноя, егоїзм, манія величі тощо.

Перший саркофаг був створений древнім гоа'улдом Телчаком. Відомо, що саркофаг може підтримувати життя людини чи гоа'улда в анабіозному стані тисячоліттями. Гоа'улд Хатор була заточена своїм чоловіком Ра в саркофазі в одній з мексиканських пірамід майже 2000 років. Гоа'улда Мардука заточили власні жерці в розташованому всередині зиккурата на ізольованій планеті саркофазі протягом 4000 років.

Посилання[ред.ред. код]