Тротуар

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Праворуч машин — тротуар, відділяє його брівка

Тротуа́р (a pavement (Велика Британія), sidewalk (Канада, США), footpath (Австралія, Ірландія, Індія) — елемент вулиці, призначений для руху пішоходців, який прилягає до проїзної частини або відокремлений від неї газоном; може знаходитися як нижче, вище, так і на одному рівні з дорогою.

Призначення[ред.ред. код]

Тротуар призначений тільки для пішоходців; рух транспортних засобів по тротуарах заборонений, за винятком роботи машин дорожно-експлуатаційних і комунальних служб, також підвезення вантажів до торгових та інших підприємств і об'єктів, та спеціальних доріжок для велосипедистів. Стоянка легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів і велосипедів на тротуарі дозволена тільки в місцях, вказаних відповідними знаками.

Безпека на тротуарі[ред.ред. код]

Пересування тротуаром вимагає певної безпеки. Це забезпечується, зокрема, вирівнюванням ґрунтового покриття чи замощенням (див. нижче). Для освітлювання в нічну пору та для декоративних цілей на тротуарах розміщують світильники, які повинні забезпечувати нормовану освітленість.

Тротуар для безпеки руху[ред.ред. код]

Тротуар є зоною для пішоходів. Це спеціалізована, виділена саме для пішоходів інженерна споруда, де вони можуть почувати себе безпечно. В окремих місцях, де вимагають того правила безпеки руху, тротуар огороджується парканом. Тротуар є також елементом розміщення дорожніх знаків, світлофорів, інших інженерних пристроїв для забезпечення безпеки руху.

Мережі під тротуаром[ред.ред. код]

Зазвичай під тротуаром прокладаються інженерні мережі, зокрема, каналізація, кабельна лінія, водопровід тощо.

Тротуар в архітектурі[ред.ред. код]

Тротуар в архітектурі є формою, яка відділяє дорогу від споруд, є розмежувальною ланкою. Тротуар (пішохідна доріжка) може мати прямолінійні та криволінійні форми. Тротуар в такому розумінні є елементом ландшафтної архітектури.

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]