Мопед

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Мопед Garelli Rekord 1973 року

Мопе́д — двоколісний транспортний засіб, що має двигун з робочим об'ємом до 50 куб. см. Розмежування мотоциклів і мопедів в ПДД пов'язане з тим, що мотоцикл може їхати в загальному потоці автомобілів, а мопед їде істотно повільніше, і тому, за правилами, він має рухатись тільки біля правого краю дороги, разом з велосипедами. Справжні мопеди приводяться у рух як двигуном так і педалями, але назва «мопед» використовується для позначення усіх двоколісних транспортних засобів з двигуном малої потужності, таких як скутери. Назва мопед використовувалася раніше, за часів СРСР, останнім часом термін мопед майже не використовується (і не виробляється), у ходу більше скутер — різновид легких мотоциклів і мотоцикл — для важчих.

Популярність мопедів визначається в першу чергу тим, що вони не вимагають державної реєстрації, техоглядів і обов'язкового страхування; для управління мопедом не вимагається посвідчення водія (проте в деяких країнах це не так). Крім того, мопеди коштують досить дешево і витрачають мало бензину.

У 2010 році в Україні прийнято закон, за яким користувачам мопедів теж потрібно мати права та реєструвати свій транспортний засіб.

Цікавий факт[ред.ред. код]

  • Перші мотоцикли мали також і педалі. Один з таких прикладів — мотоцикл Pierce-Arrow.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]