Пішохід

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Пішохі́д[1] (також пі́ший або пішохо́дець)[2] — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу. До пішоходів прирівнюються також особи, які рухаються в інвалідних візках без двигуна, ведуть велосипед, мопед, мотоцикл, везуть санки, візок, дитячий чи інвалідний візок.[3]

Регулярні прогулянки пішки важливі для здоров'я людини та довкілля. Часті ходові вправи зменшують ризик ожиріння. Натомість використання автомобіля для долання коротких відстаней може спричинити до гладшання та зміни клімату через вихлопи засобів перевезення: двигуни внутрішнього згоряння працюють неефективно та дуже забруднюють довкілля під час перших хвилин роботи (холодний старт).

Колона пішоходів[ред. | ред. код]

Пішоходи переходять пішохідний перехід

Коло́на пішохо́дів — організована група людей, які рухаються проїзною частиною в одному напрямку.[3]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Пішохід // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
  2. Пішоходець // Великий тлумачний словник сучасної української мови (з дод. і допов.) / уклад. і гол. ред. В. Т. Бусел. — 5-те вид. — К. ; Ірпінь : Перун, 2005. — ISBN 966-569-013-2.
  3. а б ПОСТАНОВА № 1306 Про Правила дорожнього руху - Кабінет Міністрів України

Література[ред. | ред. код]

  • Пішохідні потоки: конспект лекцій для студентів усіх форм навчання баз. напряму 6.070101 «Транспорт. технології» спец. 7(8).07010104 «Орг. і регулювання дорож. руху» / М. М. Жук, А. Б. Білоус, Г. В. Півторак, В. В. Ковалишин ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т «Львів. політехніка». — Львів: Вид-во Львів. політехніки, 2014. — 116 с.

Посилання[ред. | ред. код]