Тріскоподібні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Тріскоподібні
Тріска атлантична
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Паракантопері (Paracanthopterygii)
Ряд: Тріскоподібні (Gadiformes)
(Goodrich, 1909)
Посилання
Вікісховище: Gadiformes
Віківиди: Gadiformes
EOL: 5496
ITIS: 164665
NCBI: 8043
Fossilworks: 35698

Тріскоподібні (Gadiformes) — ряд променеперих риб. Включає 8-10 родин і близько 750 видів - як морських, так і прісноводних риб.

Відмінні ознаки: спинні, анальні і черевні плавники без колючих променів, якщо є черевні плавники, то вони на горлі або грудях; міжщелепні і верхньощелепні кістки рухливі; нижні глоткові відокремлені один від одного; зябра гребінчасті; плавальний міхур не має протока, він є не завжди. Луска циклоїдна або ктеноїдна.

Часова лінія[ред. | ред. код]

QuaternaryNeogenePaleogeneCretaceousHolocenePleistocenePlioceneMioceneOligoceneEocenePaleoceneLate CretaceousEarly CretaceousPollachiusLycodopsisMelanogrammusMicrogadusTheragraGadellaPseudophycisBrosmeGadomusGadusParatrisopterusBolbocaraEclipesLaemonemaLepidionMerlangiusMolvaAustrophycisPhysiculusVentrifossaTrichiurichthysBregmaceriniaBrosmiusCoryphaenoidesMicromesistiusTrisopterusPalaeomolvaPseudoranicepsGadiculusGaidropsarusHymenocephalusLotaPhycisSqualogadusTrachyrhinchusEophycisBathygadusCoelorhynchusEulichthysMacruronusTripterophycisBregmacerosMelanonusMerlucciusNezumiaRanicepsUrophycisPalaeogadusTrichuridesRhinocephalusParatichthysRankinianQuaternaryNeogenePaleogeneCretaceousHolocenePleistocenePlioceneMioceneOligoceneEocenePaleoceneLate CretaceousEarly Cretaceous

Джерела[ред. | ред. код]