Вудильникоподібні

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Вудильникоподібні
Melanocetus johnsonii
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Надряд: Паракантопері (Paracanthopterygii)
Ряд: Вудильникоподібні (Lophiiformes)
Garman, 1899
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Lophiiformes
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Lophiiformes
EOL logo.svg EOL: 5448
ITIS logo.svg ITIS: 164495
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 8070
Fossilworks: 35691

Вудильникоподібні (Lophiiformes) — ряд костистих риб. Однією з їх відмітних ознак є тверді грудні плавці, що служать для опори. Усі вудильникоподібні живуть в морі, переважно на великій глибині. Представники родини клоунових (Antennariidae) зустрічаються і на мілководді тропічних коралових рифів. Ці види є частиною бентосу тоді як багато глибоководних видів ведуть пелагічний спосіб життя.

Опис[ред. | ред. код]

Передня частина спинного плавця, якщо він наявний, розташований прямо над пащею і має форму «вудки» (Illicium) з приманкою (Esca) для приваблення здобичі. Саме ця особливість дала таксону його назву. Черевні плавники, якщо є, розташовані на горлі. Грудні плавники підтримуються 2-3 скелетними елементами, з яких нижній сильно збільшений, зазвичай розширений на кінці і може здійснювати обертальні рухи. Це дозволяє донним рибам використати грудні плавники, як би зігнуті в лікті, для повзання по ґрунту. Зяброва щілина мала і знаходиться у безпосередньому сусідстві від основи грудних плавників. Перший хребець зрощений з черепом. Тіло голе, часом з великою кількістю шкірних виростів або покрито кістковими горбками, шипиками або бляшками.

Систематика[ред. | ред. код]

Ряд вудильникоподібні ділиться на 3 підряди з 18 родинами[1], близько 66 родами і зверху 323 видами:

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Нельсон Джозеф С. Риби світової фауни / Пер. 4-го перераб. англ. видавництва Богуцкой Н. Г., науч. ред-ры Насека А. М., Герд А. С. - М.: Книжковий будинок "ЛИБРОКОМ", 2009. - С. 357-370. - 880 с. - ISBN 978-5-397-00675-0