Ця стаття потребує істотної переробки. Можливо, її необхідно доповнити, переписати або вікіфікувати. Пояснення причин та обговорення — на сторінці Вікіпедія: Статті, що необхідно поліпшити.
Тому, хто додав шаблон: зважте на те, щоб повідомити основних авторів статті про необхідність поліпшення, додавши до їхньої сторінки обговорення такий текст: {{subst:поліпшити автору|Хрящові ганоїди|13 березня 2012}} ~~~~, а також не забудьте описати причину номінації на підсторінці Вікіпедія:Статті, що необхідно поліпшити за відповідний день.
Сучасні хрящекістні риби досягають довжини до 9 метрів (білуга). Тіло веретеноподібної форми. Може бути покрито кістковою, ганоїдною лускою, п'ятьма рядами кісткових жучок або голе. Іноді лусочки зливаються, утворюючи пластинки. Є рострум, рот знизу. Хвіст гетероцеркальний або укорочено гетероцеркальний, на верхній лопаті є ганоїдна луска і фулькри. Парні плавці розташовані горизонтально по відношенню до тіла, анальний отвір знаходиться поблизу черевних плавників. Черевні плавники займають абдомінальне положення, грудні знаходяться низько. Скелет складається в основному з хрящової тканини. Ендокраніум хрящовий, з добре розвиненими покривними кістками. Хорда нерозчленована, є тільки хрящові дуги, тіла хребців відсутні. У серці є артеріальний конус, у кишковику — спіральний клапан. Плавальний міхур з'єднується каналом з стравоходом (міхур відкритого типу)[1].