Альбулеві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Альбулеві
Час існування: Палеоцен — наш час[1]
Albula vulpes
Pterothrissus gissu
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Променепері (Actinopterygii)
Підклас: Новопері (Neopterygii)
Інфраклас: Костисті риби (Teleostei)
Ряд: Альбулеподібні (Albuliformes)
Greenwood, D. E. Rosen, S. H. Weitzman & G. S. Myers, 1966
Родина: Альбулеві (Albulidae)
Bleeker, 1859
Роди
Albula
Pterothrissus
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Albulidae
EOL logo.svg EOL: 8299
ITIS logo.svg ITIS: 161119
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 54907
Fossilworks: 63042

Альбулеві (Albulidae) — родина променеперих риб, єдина в ряді Альбулеподібні (Albuliformes).[3]

Опис[ред.ред. код]

Альбулеві мають циліндричне тіло із загостреною конічною головою й вильчастим хвостовим плавцем. Тіло покрите досить дрібною лускою. Голова гола, з виступаючим конічним рилом і нижнім ротом. Спина темна, зеленувата, боки й черево срібно-білі, з поздовжніми темними смужками. Є бічна лінія. Зуби на щелепах і піднебінні дрібні, щетинковидні, але на задній частині піднебіння й на костях унизу порожнини рота тупі, що розмелюють. У серці є артеріальний конус із двома рядами клапанів.[4]

Спосіб життя[ред.ред. код]

Альбулеві живуть поблизу берегів, входять у затоки й естуарії, тримаються зграйками на мулистих і піщаних ґрунтах. Вони харчуються хробаками, молюсками, крабами, дістаючи їх із ґрунту за допомогою конічного рила.

Розмноження[ред.ред. код]

Нерест й ікринки їх не вивчені. Альбулеві проходять у розвитку своєрідну передличиночну стадію, для якої характерні довгі, що стирчать уперед зуби, і личиночну стадію — лептоцефала, що нагадує за формою стислий з боків подовжений вербовий лист. Личиночні стадії цього типу особливо характерні, крім альбулевих, для всіх вугреподібних риб, у яких, однак, вони відрізняються будовою хвостового плавця. В альбулевих личиночний метаморфоз виражений особливо сильно. Личинки-лептоцефали досягають довжини 8-9 см, після чого їхня довжина починає зменшуватися, тіло коротшає й товщає, втрачаючи прозорість і приймаючи більше близьку до дорослих форму маленької рибки. Довжина тіла зменшується втроє, і вже із цього моменту починається другий період малькового росту, що закінчується по досягненні статевозрілості й дорослого стану.

Класифікація[ред.ред. код]

У родині альбулевих два роди — Альбула (Albula) і Pterothrissus з 12 видами.[1]

Альбула[ред.ред. код]

Альбула (Albula) — космополіт, поширена у всіх тропічних і субтропічних морях, біля берегів Америки від Каліфорнії (Сан-Франциско) до Північного Перу в Тихому океані й від мису Гаттерас (одинично від затоки Фанді) до Ріо-де-Жанейро в Атлантичному океані, на сході Атлантичного океану біля берегів Гвінейської затоки, у Індійському океані в Східній Африці від Наталя до Червоного моря включно, біля острова Маврикій, Сейшельських островів, Індії, Цейлону й у Західної Малайї, у західних водах Тихого океану від півдня Кореї й Південної Японії до Сінгапуру, Північно-Східної Австралії, біля Гавайських островів, Меланезії, Мікронезії й Полінезії. Досягає довжини 90-100 см і ваги 8,3 кг (звичайно до 77 см й 6 кг), ловиться на гачок і неводом, але дуже худа (англійська назва Bonefish — «чахла риба»).

Види


Pterothrissus[ред.ред. код]

Цей рід похожий на альбулу, за винятком того, що він поширений в більш глибоких водах.

В роді 2 види:

Примітки[ред.ред. код]

  1. а б Froese R., Pauly D. (eds.) (2011). Родина "Albulidae" на FishBase. Версія за June 2011 року.
  2. Fossilworks — 1998.
  3. Mikko's Phylogeny Archive for Albuliformes. 
  4. Froese R., Pauly D. (eds.) (2006). Ряд "Notacanthiformes" на FishBase. Версія за 05 2006 року.
  5. Pfeiler, E., Van Der Heiden, A.M., Ruboyianes, R.S., & Watts, T. (2011). Albula gilberti, a new species of bone fish (Albuliformes: Albulidae) from the eastern Pacific, and a description of adults of the parapatric A. esuncula. Zootaxa 3088: 1-14.
  6. Kwun, H.J. & Kim, J.K. (2011): A new species of bonefish, Albula koreana (Albuliformes: Albulidae) from Korea and Taiwan. Zootaxa, 2903: 57-63.
  7. Hidaka, Iwatsuki & Randall (2008). A review of the Indo-Pacific bonefishes of the Albula argentea complex, with a description of a new species. Ichthyological Research 55 (1). с. 53–64. doi:10.1007/s10228-007-0010-5. 

Ресурси Інтернету[ред.ред. код]

Променепері Це незавершена стаття про променеперих риб.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.