Черновол Михайло Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Черновол Михайло Іванович
Народився 25 травня 1950(1950-05-25) (69 років)
с. Велика Виска Маловисківського району Кіровоградської області
Діяльність науковець
Alma mater Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування
Заклад Центральноукраїнський національний технічний університет
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор технічних наук
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки України
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Черновол Михайло Іванович (25 травня 1950, с. Велика Виска, Кіровоградська область) — український вчений у галузі створення та відновлення сільськогосподарської техніки, доктор технічних наук, професор, академік Інженерної академії України, член-кореспондент Національної академії аграрних наук України та Міжнародної інженерної академії. Заслужений діяч науки і техніки України. Ректор Кіровоградського національного технічного університету, голова ради ректорів Кіровоградської області.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 25 травня 1950 року в с. Велика Виска Маловисківського району Кіровоградської області.

У 1972 році закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування, за спеціальністю — інженер-механік. Після закінчення навчання залишився викладати в інституті, у 1982 — 1987 роках завідував кафедрою, у 1994 — 1995 роках став проректором з наукової роботи. З 1996 року і по теперішній час — ректор Центральноукраїнського національного технічного університету.

У 1977 році захистив кандидатську дисертацію на тему «Исследование процесса осаждения и свойств электрометрических металлополимерных покрытий на основе железа для ремонта автотракторных деталей», у 1992 році — докторську дисертацію на тему «Технические основы восстановления деталей сельскохозяйственной техники композиционными покрытиями».

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукова діяльність Михайла Івановича Черновола пов'язана з проблематикою надійності та ремонту сільськогосподарської техніки. Він заснував наукову школу з розробки технологічних методів підвищення надійності та відновлення деталей, вузлів та агрегатів сільськогосподарських машин, створив технологічні основи відновлення деталей сільськогосподарської техніки композиційними покриттями систем метал-кераміка та метал-полімер; розробив науково-методичні основи проектування композиційних покрить триботехнічного призначення для відновлення деталей, теоретичні основи процесів нанесення композиційних покрить на поверхні деталей сільськогосподарських машин; цілий ряд технологічних методів відновлення і зміцнення деталей сільськогосподарської техніки; вдосконалено конструкцію і технологію виготовлення та ремонту шестеренних насосів типу НШ.

Черновол Михайло Іванович є автором понад 280 наукових праць у вітчизняних та зарубіжних виданнях, у тому числі 4 монографії, 3 брошури, 16 підручників та навчальних посібників, 40 авторських свідоцтв та патентів. Під його керівництвом підготовлені та захищені сім кандидатських дисертацій.

Основні праці[ред. | ред. код]

  1. Комбинированные металлополимерные материалы и покрытия. — К.: Техніка, 1983. — 169 с.
  2. Повышение качества восстановления деталей машин. — К. Техніка, 1989. — 169 с.
  3. Упрочнение и восстановление деталей машин композиционными покрытиями. — К.: Вища школа, 1992.
  4. Шестеренные насосы с асимметричной линией зацепления шестерен. Теория, конструкция, расчет. — Кировоград: Код, 2009. — 257 с.
  5. Надійність сільськогосподарської техніки. — Кіровоград: Код, 2010. — 320 с.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

З 15 липня 2003 року по 5 березня 2004 року обіймав посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Був депутатом обласної ради V скликання. Є членом Народної партії.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]