Черновол Михайло Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Черновол Михайло Іванович
Народився 25 травня 1950(1950-05-25) (71 рік)
с. Велика Виска Маловисківського району Кіровоградської області
Діяльність науковець
Alma mater ЦНТУ
Заклад Центральноукраїнський національний технічний університет
Звання професор
Ступінь доктор технічних наук
Членство академік НААН України
Нагороди Заслужений діяч науки і техніки України
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня

Черновол Михайло Іванович (25 травня 1950, с. Велика Виска, Кіровоградська область) — український вчений у галузі створення та відновлення сільськогосподарської техніки, доктор технічних наук, професор, академік Національної академії аграрних наук України, академік Інженерної академії України. Заслужений діяч науки і техніки України. Ректор Центральноукраїнського національного технічного університету, голова ради ректорів Кіровоградської області.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився 25 травня 1950 року в с. Велика Виска Маловисківського району Кіровоградської області.

У 1972 році закінчив Кіровоградський інститут сільськогосподарського машинобудування, за спеціальністю — інженер-механік. Після закінчення навчання залишився викладати в інституті, у 1982 — 1987 роках завідував кафедрою, у 1994 — 1995 роках став проректором з наукової роботи. З 1996 року і по теперішній час[коли?] — ректор Центральноукраїнського національного технічного університету.

1977-го року захистив кандидатську дисертацію на тему «Дослідження процесу утворення осаду та властивостей електрометричних металополімерних покриттів на основі заліза для ремонту автотракторних деталей», у 1992-го — докторську дисертацію на тему «Технічні основи відновлення деталей сільськогосподарської техніки композиційними покриттями».

Наукова діяльність[ред. | ред. код]

Наукова діяльність Михайла Черновола пов'язана з проблематикою надійності та ремонту сільськогосподарської техніки. Він заснував наукову школу з розробки технологічних методів підвищення надійності та відновлення деталей, вузлів та агрегатів сільськогосподарських машин, створив технологічні основи відновлення деталей сільськогосподарської техніки композиційними покриттями систем метал-кераміка та метал-полімер; розробив науково-методичні основи проектування композиційних покрить триботехнічного призначення для відновлення деталей, теоретичні основи процесів нанесення композиційних покрить на поверхні деталей сільськогосподарських машин; цілий ряд технологічних методів відновлення і зміцнення деталей сільськогосподарської техніки; вдосконалено конструкцію і технологію виготовлення та ремонту шестеренних насосів типу НШ.

Михайло Черновол є автором понад 280 наукових праць у вітчизняних та зарубіжних виданнях, у тому числі 4 монографії, 3 брошури, 16 підручників та навчальних посібників, 40 авторських свідоцтв та патентів. Під його керівництвом підготовлені та захищені сім кандидатських дисертацій.

15 жовтня 2020 року обраний академіком Національної академії аграрних наук України.

Основні праці[ред. | ред. код]

  1. Комбинированные металлополимерные материалы и покрытия. — К.: Техніка, 1983. — 169 с.
  2. Повышение качества восстановления деталей машин. — К. Техніка, 1989. — 169 с.
  3. Упрочнение и восстановление деталей машин композиционными покрытиями. — К.: Вища школа, 1992.
  4. Шестеренные насосы с асимметричной линией зацепления шестерен. Теория, конструкция, расчет. — Кировоград: Код, 2009. — 257 с.
  5. Надійність сільськогосподарської техніки. — Кіровоград: Код, 2010. — 320 с.

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

З 15 липня 2003 року по 5 березня 2004 року обіймав посаду голови Кіровоградської обласної державної адміністрації. Був депутатом обласної ради V скликання. Є членом Народної партії.

Нагороди[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]