Портал:Кіровоградщина

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Редагувати 
Запрошуємо до порталу
Кіровоградщина

Кіровоградська область — адміністративно-територіальна одиниця України, розташована у центральній лісостеповій частині країни по обидва берега середньої течії Дніпра та Південного Бугу.

Область на півночі межує з Черкаською, на півдні з Миколаївською, на сході з Полтавською та з Вінницькою областю на заході. Простягнулася із південного заходу на північний схід на 245 км, із півночі на південь — на 150 км.

Площа області становить 24,6 тисяч км², що складає 3,89 % території держави (14 місце в країні). Сільськогосподарські угіддя складають 14,548 тисяч км² (70 % загальної площі), з них ріллі — 12,736 тисяч км² (88 % площі сільськогосподарських угідь).

Далі…

Редагувати 
Вибрана стаття

Новомиргород Новомиргород — місто в Україні, в південній частині Середньої Наддніпрянщини, адміністративний центр Новомиргородського району Кіровоградської області. Розташований на річці Велика Вись за 72 км від Кропивницького. Населення — 12,5 тис. мешканців. Перша згадка про місто датується 1740 роком. З 1752 року Новомиргород — адміністративний центр Нової Сербії. З 1923 року — районний центр Єлисаветградської округи, з 1959 — місто районного підпорядкування Кіровоградської області. Постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 року місто Новомиргород внесено до списку історичних населених місць України.

Редагувати Вибране зображення
Редагувати Відомі люди Кіровоградщини
Редагувати Нові статті


Усього знайдено статей: 5860 (17 квітня 2020)

Редагувати 
Добра стаття

Кропивницький17751924 роках — Єлисаветград, Єлисавет, у 19241934 роках — Зінов'євськ, у 19341939 роках — Кірово, у 19392016 роках — Кіровоград) — місто в Україні, адміністративний центр Кіровоградської області, центр Кропивницького району; промисловий і культурний осередок у центрі країни; вузол автошляхів, залізнична станція, аеропорт.

Кропивницький розташований у межах Придніпровської височини, в долині і на берегах ріки Інгул, при впадінні в неї менших річок Сугоклії та Біянки. Площа населеного пункту — 10,3 тисячі га. Населення — 254 103 мешканці (за даними перепису населення України 2001 року), разом з іншими населеними пунктами, підпорядкованими міській раді міста Кропивницького — 262 543 мешканці. (Далі…)

Редагувати Категорії
Редагувати Проєкти
Редагувати Допоможіть, будь ласка

Запрошуємо всіх до написання статей про Кіровоградщину.

Для цього наберіть назву нової статті і натисніть кнопку «Створити статтю» розміщену нижче.


Вікіпедія потребує більше статей про Кіровоградщину. Якщо у вас буде натхнення, будь-ласка, напишіть їх. Вся спільнота Вікіпедії буде Вам за це дуже вдячна.

Портали регіонів України

П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П: П:
КО ВО ВО ДО ДО ЖО ЗО ЗО ІФО КО КАР ЛО ЛО МО ОО ПО РО СО ТО ХО ХО ХО ЧО ЧО ЧО
Що таке Портали? | Список порталів | Нові портали
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти