Чорноморська безпека

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Чорноморська безпека
Journal Black Sea Security-2.jpg
Тематика геополітика, національна безпека, європейська і євроатлантична інтеграція, формування морської політики держави, міжконфесійні і міжнаціональні відносини, врегулюванню регіональних конфліктів, боротьба з тероризмом.
Періодичність виходу щоквартально
Мова українська, російська, англійська
Адреса редакції 99007, Севастополь, п/с 13
Головний редактор Сергій Кулик
Видавець (країна) Центр «Номос» Україна Україна
Рік заснування: 2005
Обсяг 1 умовний друкований аркуш, до 100 сторінок.
Наклад 1000 примірників
Передплатний індекс (Укрпошта) 98922

Веб-сторінка: www.nomos.com.ua

«Чорноморська безпека» — перший в Україні журнал, присвячений проблемам безпеки в Чорноморсько-каспійському регіоні. Часопис Центру сприяння вивченню геополітичних проблем і євроатлантичного співробітництва Чорноморського регіону «Номос». Сторінки журналу відкриті для дискусій науковців, практиків, представників неурядових організацій.

Місія журналу[ред.ред. код]

Наукова значимість журналу «Чорноморська безпека» полягає в консолідації інтелектуальних зусиль науково-професійного співтовариства, інтеграції українських і зарубіжних еліт у вирішенні проблем Чорноморського регіону, сприянні діалогу і дискусіям експертної спільноти і політиків про стан та перспективи розвитку Чорноморсько-каспійського регіону.

Практична значимість «Чорноморської безпеки» ґрунтується на забезпеченні українських державних діячів, науковців, громадськості неупередженою і всебічною інформацією про стан та тенденції розвитку ситуації в ЧКР.

У журналі публікуються інформаційні та аналітичні матеріали присвячені різним аспектам безпеки — політичному, військовому, енергетичному, демографічному, екологічному, проблемам міжкультурного і міжнаціонального діалогу, врегулюванню регіональних конфліктів, боротьбі з тероризмом і піратством.

Значна увага приділяється питанням громадського контролю над проблемами регіональної безпеки і інтеграції країн Чорноморсько-каспійського регіону [1], у тому числі в євроатлантичну систему безпеки і в європейські економічні структури [2] [3], аналізу потенційних і так званих «заморожених» конфліктів [4].

На сторінках «Чорноморської безпеки» можна знайти матеріали, які висвітлюють питання національної безпеки України, у тому числі і пов'язані з перебуванням Чорноморського флоту Росії [5], проблемами кримськотатарського народу, формуванням морської політики держави, проблемами державних кордонів тощо.

Історія[ред.ред. код]

:Журнал «Чорноморська безпека» користується попитом у фахівців


Журнал «Чорноморська безпека» заснований 8 лютого 2005 року як регіональне видання, програмними цілями якого є висвітлення політичних і геополітичних проблем Чорноморського регіону, питань європейського і євроатлантичного співробітництва причорноморських держав.

В 2007 році «Чорноморська безпека» стає загальноукраїнським виданням. Журнал зареєстровано в Міністерстві Юстиції України, свідоцтво про реєстрацію КВ № 12341-1225ПР від 23.02.2007 р.

З 2008 року журнал розповсюджується по підписці. Підписний індекс в каталозі «Укрпошти» — 98922.

Основні рубрики журналу[ред.ред. код]

Редакційна колегія[ред.ред. код]

Головний редактор — виконавчий директор Центру «Номос» Сергій Кулик.

  • Михайло Гончар;
  • Павло Лакійчук;
  • Олег Лактіонов;
  • Юрій Лєбєдєв;
  • Олег Рафальський;
  • Віктор Циганов;
  • Дмитро Штибликов.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]