Шкала Фаренгейта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
   Countries that use Fahrenheit.
   Countries that use Celsius.

Шкала́ Фаренге́йта — температурна шкала, що використовують для ненаукових цілей у США та кількох інших країнах. Градус Фаренгейта дорівнює 5/9 градуса Цельсія. Температура в градусах Фаренгейта позначається °F.

За шкалою Фаренгейта температура замерзання води становить 32 °F, а температура кипіння води — 212 °F. Таким чином, цей температурний проміжок розділений на 180 °F.

Температуру за шкалою Фаренгейта можна розрахувати, знаючи температуру за шкалою Цельсія за формулою:

.

Відповідно, знаючи температуру за шкалою Фаренгейта, можна розрахувати температуру за шкалою Цельсія за формулою

.

За однією з версій, Фаренгейт спочатку прийняв за 0° F найменшу температуру на вулиці, яку зміг знайти (взимку 1708 - 1709 років), а за 100° F - температуру свого тіла.

Абсолютний нуль температури становить −459,67 °F. (за шкалою Цельсія абсолютний нуль температури становить -273,15°C).

Історія[ред.ред. код]

Шкалу запропонував у 1724 році німецький дослідник Даніель Габріель Фаренгейт. Фаренгейт був першим, хто почав виробляти термометри, калібруючи їх так, щоб різні термометри показували однакову температуру. Для цього йому були потрібні реперні точки, які можна було б відтворювати за бажанням. Фаренгейт запропонував три точки. Першою точкою він вибрав температуру суміші льоду і хлориду амонію, взявши її за нуль. Друга точка — точка замерзання води, а третя точка — температура людського тіла. Температуру замерзання води Фаренгейт визначив у 32 градуси, а нормальну температуру людського тіла втричі більшою — 96 градусів. Пізніше, помітивши, що різниця між точками кипіння та замерзання води при нормальному атмосферному тиску становить близько 180 °F, інші вчені дещо змінили величину градуса, так, щоб ця різниця становила точно 180 °F. При такій величині градуса нормальна температура людського тіла становить 98,6 °F.

До 60-их років 20-го століття шкала Фаренгейта використовувалася у всіх англомовних країнах. Однак більшість з цих країн перейшла до використання шкали Цельсія, і в наш час градус Фаренгейта залишається у побутовому вжитку практично тільки в Сполучених Штатах Америки. У науці шкала Фаренгейта не вживається, поступившись шкалі Кельвіна.

Цікаві факти[ред.ред. код]

  • Температура −40 °C точно дорівнює −40° за Фаренгейтом

Посилання[ред.ред. код]


Фізика Це незавершена стаття з фізики.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.