700-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VIII століття: 701—710 роки

700 · 701 · 702 · 703 · 704 · 705 · 706 · 707 · 708 · 709

Раннє Середньовіччя. Триває чума Юстиніана. У Східній Римській імперії правили Тиберій III і Юстиніан II. Омеядському халіфату належать Аравійський півострів, Сирія, Вірменія, Персія, Єгипет, Північна Африка. Невелика частина Італії належить Візантії, на решті лежить Лангобардське королівство. Франкським королівством формально правлять королі з династії Меровінгів при фактичному правлінні мажордомів. Іберію займає Вестготське королівство. В Англії триває період гептархії. Авари та слов'яни утвердилися на Балканах. Центр Аварського каганату лежить у Паннонії. Існують слов'янські держави князівство Карантанія та Перше Болгарське царство.

У Китаї завершилася друга династія Чжоу, відновилося правління династії Тан. Індія роздроблена. В Японії завершився період Ямато. У степах між Азовським морем та Аралом існує Хазарський каганат. Відродився Тюркський каганат.

На території лісостепової України в VIII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VIII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події[ред. | ред. код]

Народились[ред. | ред. код]

Померли[ред. | ред. код]