680-ті

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
VII століття: 681—690 роки

680 · 681 · 682 · 683 · 684 · 685 · 686 · 687 · 688 · 689

Раннє Середньовіччя. Триває чума Юстиніана. У Східній Римській імперії завершилося правління Костянтина IV, розпочалося правління Юстиніана II. Омеядському халіфату належать Аравійський півострів, Сирія, Вірменія, Персія, Єгипет, частина Північної Африки. Невелика частина Італії належить Візантії, на решті лежить Лангобардське королівство. Франкським королівством формально правлять королі з династії Меровінгів при фактичному правлінні мажордомів. Іберію займає Вестготське королівство. В Англії триває період гептархії. Авари та слов'яни утвердилися на Балканах. Центр Аварського каганату лежить у Паннонії. Існують слов'янські держави князівство Карантанія та Перше Болгарське царство.

У Китаї тривало правління династії Тан, на зміну якій прийшла друга династія Чжоу. Індія роздроблена. В Японії продовжується період Ямато. У степах між Азовським морем та Аралом існує Хазарський каганат. Відродився Тюркський каганат.

На території лісостепової України в VII столітті виділяють пеньківську й празьку археологічні культури. У VII столітті продовжилося швидке розселення слов'ян. У Північному Причорномор'ї співіснують різні кочові племена, зокрема булгари, хозари, алани, авари, тюрки.

Події

[ред. | ред. код]

Народились

[ред. | ред. код]

Померли

[ред. | ред. код]