Коновалов Юрій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Коновалов Юрій Іванович
 Солдат
Загальна інформація
Народження 19 грудня 1959(1959-12-19)
Київ, СРСР
Смерть 29 серпня 2014(2014-08-29) (54 роки)
Червоносільське, Україна
Поховання Краснопільський цвинтар
Псевдо Чумак
Військова служба
Роки служби 2014
Приналежність Україна Україна
Вид ЗС ЗСУ Збройні сили
Рід військ Національна гвардія
Формування
Війни / битви
Нагороди та відзнаки
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Орден «За мужність» ІІІ ступеня
Медаль «За жертовність і любов до України»
Медаль «За жертовність і любов до України»
Медаль «За трудову доблесть»
Медаль «За трудову доблесть»

Ю́рій Іва́нович Конова́лов — український науковець та громадський діяч, кандидат економічних наук, доцент, солдат резерву Національної гвардії України, вояк батальйону «Донбас», учасник війни на сході України. Лицар Ордена «За мужність».

Життєпис

Коновалов Юрій Іванович народився 19 грудня 1959 року в Києві. Після закінчення середньої школи вступив до Київського інституту народного господарства. Закінчивши перший курс інституту, під час студентських канікул Юрій влаштувався в геологічну експедицію, що працювала на Кавказі. Так відбулась перша зустріч Юрія з горами, в які він закохався на все життя.

Повернувшись до Києва, Юрій починає займатися альпінізмом в секції Київського Державного університету. Кожного літа він виїжджає в альпіністські табори на Кавказ, у Середню Азію, з часом отримує перший розряд з альпінізму, стає рятівником альпіністської рятівної служби.

У 1980 закінчив Київський інститут народного господарства. Працював на виробництві та в науковому інституті, де написав кандидатську дисертацію. У 1987 Юрій захистив дисертацію і 1988 отримав науковий ступінь кандидата економічних наук. Того ж року взяв участь у рятувальних роботах після землетрусу у Вірменії. За це був нагороджений медаллю «За трудову доблесть». У 2008 Ю. І. Коновалов здійснив свою мрію  — сходження на Ельбрус.

З 2004 працював у КНЕУ імені Вадима Гетьмана на кафедрі управління персоналом та економіки праці. З початком окупації Російською Федерацією частини Донбасу в 2014 вступив до лав батальйону «Донбас», пройшов спецпідготовку, був учасником бойових дій. Зазнав важкого поранення під час виходу з Іловайського котла 29 серпня 2014. Вважався зниклим безвісти. 3-го вересня тіло Ю. І. Коновалова разом з тілами 96 інших загиблих у т. зв. Іловайському котлі було привезено до дніпропетровського моргу.

Похований у місті Дніпро на Краснопільському цвинтарі як тимчасово невстановлений вояк, ділянка № 79 (поховання № 6941). Ідентифікований за експертизою ДНК[1].

У частини рідних і друзів Юрія є сумнів щодо результатів експертизи ДНК і надія, що Юрій не загинув, зокрема й тому, що 27.12.2014 р. у списку полонених, що був поширений Центром звільнення полонених у мережі Facebook, під номером 193 значився Ю. І. Коновалов.

Нагороди

За особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни

  • нагороджений орденом «За мужність» III ступеня (25.3.2015).

Пам'ять

  • Сторінка «Світло Юрка Коновалова» на Фейсбуці.[2]

Примітки

Джерела