Грайндхаус (фільм)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґрайндгауз
Grindhouse
Жанр горор, трилер
Режисер Роберт Родрігес
Квентін Тарантіно
Продюсер Роберт Родрігес
Елізабет Авеллан
Гарві Вайнштейн
Квентін Тарантіно
Сценарист Роберт Родрігес
Квентін Тарантіно
У головних
ролях
Роуз Макгавен
Фредді Родрігес
Майкл Бін
Брюс Вілліс
Джош Бролін
Омар Дум
Курт Рассел
Оператор Роберт Родрігес
Квентін Тарантіно
Композитор Роберт Родрігес
Роуз Макгавен
Девід Арнольд
Кінокомпанія Dimension Films
Дистриб'ютор Сінергія
Тривалість 191 хв.
Мова Англійська
Країна США США
Рік 2007
Кошторис 67 000 000 $[1]
Касові збори 25 400 000 $[1]
IMDb ID 0462322
grindhousemovie.net
CMNS: Грайндхаус у Вікісховищі

«Ґрайндгауз» (англ. Grindhouse) — спільний проєкт американських кінорежисерів Квентіна Тарантіно і Роберта Родрігеса.

Структура

Кінострічка складається з двох повнометражних сегментів. Перший сегмент фільму «Ґрайндгауз» — фільм жахів «Планета страху» про зомбі, знятий Робертом Родрігесом, другий — трилер про маніяка каскадера «Невбиваний» — створений Квентіном Тарантіно. Незважаючи на те, що «Планета страху» і «Невбиваний» мають незалежні сюжети, вони пов'язані цілим рядом моментів, наприклад, в них є кілька загальних персонажів, частково збігається і місце дії; хронологічно «Невбиваний» передує «Планеті страху»[2]. Крім цих двох фільмів, в «Ґрайндгауз» входять чотири трейлери до неіснуючих фільмів: «День подяки» (режисер — Елай Рот), «Жінки-перевертні СС» (Роб Зомбі), «Не робіть цього!» (Едгар Райт) і «Мачете» (Роберт Родрігес). Пізніше картина «Мачете» все ж була знята і випущена у вересні 2010 року. У канадській версії проєкту був також ще один фальшивий трейлер «Бомж з дробовиком», який був визнаний найкращим у спеціально оголошеному конкурсі фейк-трейлерів, і пізніше був знятий цей фільм, головну роль в якому виконав Рутгер Гауер.

Стилістика

Ґрайндгауз — це кінотеатр, який спеціалізується на показі фільмів категорії B, часто демонструє їх на здвоєних сеансах (квиток на два фільми — за ціною одного). Подібні кінотеатри були популярні в США в 1970-і роки — в період розквіту так званих експлойтейшн-фільмів, які багато в чому сформували режисерський стиль Тарантіно та Родрігеса. У «Ґрайндгаузі» міститься маса цитат і відсилань до стрічок того часу, так само як і до власних робіт цих постановників. Обидва фільми, що становлять дуплекс «Ґрайндгауз», намагаються слідувати естетиці низкобюджетного кінематографа, в тому числі, за рахунок імітації подряпаної плівки, «зниклих» фрагментів, монтажних помилок, операторських ляпів тощо. Кожній частині передує кілька трейлерів до неіснуючих фільмів подібних «низьких» жанрів.

Фільм був показаний у програмі Каннського кінофестивалю 2007 року[3].

Скандали

у 2017 році довкола продюсера фільму Гарві Вайнштайна посилився скандал, коли виконавиця однієї з провідних ролей Роуз Макґавен публічно звинуватила його в зґвалтуванні. Поліція в США і Британії порушила кримінальні розслідування звинувачень на адресу Гарві Вайнштайна після численних звинувачень у сексуальних домаганнях[4].

Примітки

  1. а б http://www.boxofficemojo.com/movies/?id=grindhouse.htm
  2. Ирина Любарская. (2007-07). Нет смерти для меня. «Доказательство смерти». «Искусство кино», № 7. Архів оригіналу за 17 серпня 2013. Процитовано 21 липня 2013.
  3. „Ґрайндгауз. Доказ смерти"/Grindhouse. Death Proof (США), Квентін Тарантіно/Каннський фестиваль’60: Конкурсна програма//Новини Kino-Коло, 25.04.2007
  4. Актриса Роуз Макґавен звинуватила Вайнштайна в зґвалтуванні//ВВС, 13 жовтня 2017

Посилання