Орел кафрський

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Aquila verreauxi)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Орел кафрський
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Птахи (Aves)
Ряд: Яструбоподібні (Accipitriformes)
Родина: Яструбові (Accipitridae)
Рід: Орел (Aquila)
Вид:
Орел кафрський (A. verreauxii)
Біноміальна назва
Aquila verreauxii
Lesson, 1830

Орел кафрський[1] (Aquila verreauxi) — хижий птах родини яструбових.

Морфологічні особливості[ред. | ред. код]

Ілюстрація

Довжина: 90 см, Розмах крила: 181–219 см, Вага: 3000-5800 гр. Оперення яскраво чорне, за винятком крупу і нижньої частини спини, котрі білі.

Поширення[ред. | ред. код]

Країни проживання: Ангола, Ботсвана, Центральноафриканська Республіка, Чад, Джибуті, Єгипет, Еритрея, Ефіопія, Ізраїль, Йорданія, Кенія, Лесото, Малаві, Мозамбік, Намібія, Нігер, Оман, Саудівська Аравія, Сомалі, ПАР, Південний Судан, Судан, Есватіні, Танзанія, Уганда, Ємен, Замбія, Зімбабве. Перебуває в Африці від 30° пн.ш. до 35° пд.ш. і має висотний розподіл від рівня моря до 5000 м.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Дорослі ведуть осілий спосіб життя поки молоді птахи не залишають гніздову територію. Вид займає віддалені гірські, скелясті області, а також савани і напівпустелі, скрізь, де даман капський зустрічається в значній кількості. Більше 60% раціону це даман капський, але іноді здобиччю є інші ссавці, птахи, черепахи і рідко інші рептилії. Пари полюють спільно.

Гніздо являє собою структуру з палиць, до 1,8 м у діаметрі, як правило, розташоване на виступі скелі або в печері, хоча також використовуються дерева і штучні споруди. Розмноження відбувається цілий рік в Східній Африці, досягаючи максимуму в травні-грудні, а з квітня по листопад від Замбії на південь, в той час як в Ефіопії та Сомалі розмноження з жовтня по травень. Розміри виводку майже завжди два, старше пташеня незмінно вбиває молодше протягом трьох днів.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.

Джерела[ред. | ред. код]