Clash Royale

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Clash Royale
Clash Royale.jpg
Розробник Supercell
Видавець Supercell
Дистриб'ютор Google Play і App Store
Попередня гра серії Boom Beach[1]
Дата випуску 2 березня 2016
Версія 2.0.2
Жанр(и) стратегія, MOBA
Платформа Android і iOS
Режим гри мультиплеєр
Носій Android, IOS
Сайт clashroyale.com

Clash Royale[2] — відеогра для мобільних пристроїв жанру MOBA з елементами колекційної карткової гри в реальному часі. Доступна на платформах Android та iOS, випущена компанією Supercell[3]. Гра вийшла 2 березня 2016 року і відтоді періодично оновлюється.

Геймплей[ред.ред. код]

Основи[ред.ред. код]

У битвах гравцеві потрібно атакувати ворожі вежі за допомогою військ у вигляді карток і турбуватися про захист власних веж. Веж всього 3: дві маленькі, з принцесами-лучницями і одна з королем. Вежі лучниць завдають більших ушкоджень військам противника, але мають менше міцності.

Кожна карта коштує певну кількість еліксиру, який виробляється по одиниці кожні 2,8 секунди (коли до кінця бою залишається 60 секунд, еліксир виробляється в 2 рази швидше). Максимум еліксиру у гравця може бути 10 одиниць. Карти діляться на будівлі (не можуть переміщатися, з часом втрачають здоров'я; в залежності від типу можуть атакувати ворожі війська, виробляти війська або виробляти еліксир), війська (пересуваються і атакують) і заклинання (атакують також, як і війська, але можуть бути розміщені в будь-якій частині арени).

Карти[ред.ред. код]

Ігрова колода гравця — це 8 вибраних ним раніше карт, які постійно використовуються в бою. Щоб змінити карти в колоді, потрібно зробити це перед боєм. У колоді не може бути більше 8 карт. Карти випадають в поєдинку випадковим чином.

За рідкістю карти діляться на наступні 4 типи:

 1. Звичайні — найпоширеніші, випадають часто. Зазвичай використовуються в атаці з більш сильними картами або в захисті.
 2. Рідкісні — зустрічаються в 20 разів рідше звичайних. Відповідно сильніші і потужні, ніж звичайні.
 3. Епічні — зустрічаються в 10 разів рідше рідкісних. Одні з найбільш потужних і важливих в атаці і захисті карт.
 4. Легендарні — зустрічаються в 20 разів рідше епічних. Бувають сильні і слабкі по своєму. Кожна легендарна карта має певну унікальну здатність.

Всього в грі 74 карт. З них: 20 — звичайні, 21 — рідкісні, 21 — епічні, 12 — легендарні[4].

Звичайні[ред.ред. код]

Звичайні карти
Карта Вартість Тип Арена Опис
Лицар 3 Війська Тренувальний табір Лицар — карта з невеликою кількістю очок ушкоджень, але достатнім здоров'ям. В основному використовується для захисту від слабких юнітів, але іноді і хороший в нападі через свій запас здоров'я. Спочатку використовується дуже часто, але в міру просування по аренах стає менш ефективним.
Стріли 3 Заклинання Тренувальний табір Юніт-заклинання, що використовується для знищення натовпів ворогів з малою кількістю здоров'я. Неефективний проти потужних супротивників.
Лучниці 3 Війська Тренувальний табір Дешевий юніт, ефективний проти атак з повітря (найчастіше на вежу) і для прикриття атакуючих. Слабо захищені, проте сильні.
Підривник 3 Війська Тренувальний табір Дешевий юніт, що використовується для знищення натовпів ворогів з малою кількістю здоров'я. Дуже погано захищений, але ефективний у своїй спеціалізації.
Гобліни 2 Війська Арена 1 Дешевий юніт, здатний зупинити більш потужних ворогів на деякий час або, при вправному використанні, знищити одну з веж противника.
Гобліни-списоносці 2 Війська Арена 1 Дешевий і ефективний юніт, здатний атакувати як наземних, так і повітряних ворогів. Найчастіше використовується як прикриття атакуючих, і корисний в наступі.
Скелети 1 Війська Арена 2 Дешевий і ефективний проти потужних ворогів юніт, здатний затримати, а також при вправному використанні знищити противника.
Міньйони 3 Війська Арена 2 Досить популярний на ранніх аренах юніт, що використовується як в нападі, так і в обороні. Ефективний за рахунок того, що він ширяє в повітрі, тобто не всі наземні юніти можуть його атакувати.
Варвари 5 Війська Арена 3 Дуже популярний юніт, який, при грамотному використанні, здатний зупинити атаку ворога з використанням найпотужніших карт в грі. Ефективний як в обороні, так і в атаці.
Гармата 3 Будівлі Арена 3 Одна з найпопулярніших будівель в грі. За свою ціну і міць, ідеальна для захисту від потужних юнітів, а разом з дрібними юнітами може протистояти майже будь-якій комбінації. Атакує тільки наземні війська
Орда міньйонів 5 Війська Арена 4 Юніт, який є вдосконаленою версією карти Міньйони. Випускає шість таких же істот, що ширяють у повітрі і здатних атакувати як наземних, так і повітряних супротивників.
Тесла 4 Будівлі Арена 4 Популярна будівля, але потужніша, ніж гармата. Атакує і повітряні і наземні війська. Коли поруч немає ворожих юнітів, вона ховається під землю, і в цей момент їй не можливо завдати ушкоджень.
Вогненні духи 2 Війська Арена 5 Завдають ушкоджень по зоні. Починаючи з 9 рівня карти, можуть завдати ушкоджень вежі.
Розряд 2 Заклинання Арена 5 Блискавка, яка паралізує на пів секунди, здатна утримати потужних юнітів, таких як Куля або Принц.
Мортира 4 Будівлі Арена 6 Раніше популярна карта з великим ушкодженням. Тепер у колодах гравців її рідко можна помітити, тому що вона стала малоефективною після оновлень.
Елітний варвар 6 Війська Арена 7 Сильний, швидкий та кращий за звичайних варварів. Дорогий, але при правильному використанні дуже добрий.
Королівський гігант 6 Війська Арена 7 Дуже популярна карта. Володіє великим запасом здоров'я, але не дуже великою кількістю очок ушкоджень. Якщо поставити будівлю, королівський гігант переключиться на неї, і не зможе атакувати вежу, поки не знищить будівлю.
Крижаний дух 1 Війська Арена 8 Заморожує область на 1 секунду.
Банда гоблінів 3 Війська Арена 9 Створює 3-х гоблінів-списоносців і 3-х простих. Рівень всіх 6-ти гоблінів відповідає рівню самої карти
Кажани 2 Війська Арена 8 Аналог міньйонів, тільки слабкий, кидаються одразу

Рідкісні[ред.ред. код]

Рідкісні карти
Карта Вартість Тип Арена Опис
Вогняна куля 4 Заклинання Тренувальний табір Досить популярна карта. Прикликає вогненну кулю, яка швидко вражає свою ціль. Може знищити багатьох юнітів з одного разу, а якщо не знищить, то залишить їм мало здоров'я. Якщо юніти вижили, то їх може відкинути назад, або вперед (в залежності від місця приземлення вогненної кулі)
Гігант 5 Війська Тренувальний табір Воїн з великою кількістю здоров'я але дуже низькою швидкістю пересування. Атакує тільки будівлі, завдаючи їм великих ушкоджень.
Мушкетер 4 Війська Тренувальний табір Стріляє по повітряних і наземних цілях. Ефективний на всіх рівнях воїн.
Міні П. Е. К. К. А. 4 Війська Тренувальний табір Потужний і швидкий воїн, здатний самотужки знищити вежу противника але слабкий проти численних загонів противника.
Валькірія 4 Війська Арена 1 Добре використовується проти армій скелетів, має невелику кількість очок атаки але зате багато життів і великий радіус завдання ушкоджень.
Хатина Гоблінів 5 Будівлі Арена 1 Випускає гоблінів-списоносців.
Надгробок Кістяків(Скелетів) 3 Будівлі Арена 2 Випускає скелетів, після руйнування виходять 4 скелета.
Вежа бомбардувальниця 5 Будівлі Арена 2 Підривник який сидить в своїй вежі.
Ракета 6 Заклинання Арена 3 Ракета, має велику кількість очок ушкоджень але довгий час посадки. Тому вимагає передбачати наперед розташування військ ворога.
Хатина Варварів 7 Будівлі Арена 3 Випускає варварів.
Вершник на кабані 4 Війська Арена 4 Міні-танк. Завдає досить великих втрат будівлям.
Пекельна вежа 5 Будівлі Арена 4 Атакує ворогів концентрованим променем, який поступово збільшує свої збитки ворогу. Дуже корисна карта проти юнітів з великим запасом здоров'я.
Чаклун 5 Війська Арена 5 Завдає ушкоджень по зоні як по повітрю, так і по землі. Дуже добре прикриває війська з великим запасом здоров'я.
Піч 4 Будівлі Арена 5 Випускає вогненних духів.
Збирач еліксиру 6 Будівлі Арена 6 За певний час дає гравцеві одиницю еліксиру.
Бойовий Таран 4 Війська Арена 6 2 варвари несуть колоду зо будівель а потім беруться за меч
Льодяний голем 2 Війська Арена 8 Корисний юніт при захисті. Хоча дуже повільний, але після смерті здатний заморозити.
Гоблін з дротиками 3 Війська Арена 9 Великий радіус атаки, непогані втрати.
Три мушкетери 9 Війська Арена 7 Дуже дорога карта але при застосуванні завдасть супернику чимало клопоту.
Зцілення 4 Заклинання Арена 10 Зцілює війська, не діє на будівлі.

Епічні[ред.ред. код]

Епічні карти
Карта Вартість Тип Арена Опис
Принц 5 Війська Тренувальний табір Вершник на коні. Дуже популярна на початкових рівнях карта через свою силу атаки і запас здоров'я, а також здатність прискорюватися після певного часу.
Маленький дракон 4 Війська Тренувальний табір Завдає ушкоджень по області по повітрю і землі. Досить серйозний супротивник при вмілому використанні.
Армія скелетів 4 Війська Тренувальний табір Прикликає 20 скелетів. Можуть зупинити атаку суперника але дуже неефективні проти юнітів, що завдають ушкоджень по області.
Відьма 5 Війська Тренувальний табір Прикликає скелетів і сама воює за допомогою магії, атакуючи як наземні так і повітряні цілі.
Гоблінська бочка 3 Заклинання Арена 1 Після падіння виходять 3 гобліни.
Блискавка 6 Заклинання Арена 1 Б'є по 3 будь-яких цілях в області враження.
Гігантський Скелет 6 Війська Арена 2 Після його смерті вибухає бомба, яку він несе. А в гігантського скелета бомба теж відповідна.
Повітряна куля 5 Війська Арена 2 Юніт, що атакує тільки будівлі і завдає їм значних ушкоджень. Але має не дуже великий запас здоров'я.
Лють 2 Заклинання Арена 3 Прискорює війська.
Арбалет 6 Будівлі Арена 3 Захисна споруда. Може стріляти навіть по ворожих вежах.
Заморозка 4 Заклинання Арена 4 Заморожує все, що знаходиться в радіусі заклинання.
П. Е. К. К. А. 7 Війська Арена 4 Один з найпотужніших юнітів в грі, але через повільність втрачає ефективність.
Дзеркало +1 Еліксиру до попередньої кинутої

карти

Заклинання Арена 5 Копіює попередню карту. Рівень скопійованої карти залежить від рівня дзеркала.
Отрута 4 Заклинання Арена 5 Завдає невеликих ушкоджень по області протягом 8 секунд.
Торнадо 3 Заклинання Арена 6 Затягує в центр торнадо війська супротивника і наносить очки атаки.
Голем 8 Війська Арена 6 Висока по вартості карта і рівень загрози такого юніта для ворога також не малий. Величезний запас здоров'я. При смерті завдає невеликої шкоди оточуючій області та залишає двох маленьких големів.
Темний принц 4 Війська Арена 7 Аналог звичайного Принца, але з меншим запасом здоров'я і силою атаки. Відмінність в щиті і завдання ушкоджень по області.
Вартові (сторожі) 3 Війська Арена 7 3 скелета зі щитами.
Викидайло 5 Війська Арена 8 Жбурляє каміння, яке котиться і відштовхує війська.
Клонуюче зілля 3 Заклинання Арена 8 Має здатність клонувати карти, якщо його викинути на поле бою.
Кат 5 Війська Арена 9 Кидає свою сокиру, яка має здатність повертатись, як бумеранг.
Гармата на колесах 5 Війська Арена 10 Гармата, яка їде, але коли зламати її щит, то вона стане звичайною.

Легендарні[ред.ред. код]

Легендарні карти
Карта Вартість Тип Арена Опис
Пекельна Гонча 7 Війська Арена 4 Повітряний монстр з великим запасом здоров'я. Після смерті залишає пекельних цуценят.
Полум'яний Дракон 4 Війська Арена 4 Діє за принципом Пекельної вежі.
Крижаний Чаклун 3 Війська Арена 5 Аналог звичайного чаклуна, але з меншою силою атаки, меншим запасом здоров'я але має здатність уповільнювати ворожі війська.
Кладовище 5 Заклинання Арена 5 Скидається в будь-яку частину Арени. Його неможливо ніяк знищити тому воно стоїть на полі 10 сек. Всього встигає прикликати 20 скелетів.
Спаркі 6 Війська Арена 6 Танк, який стріляє зарядом електрики з колосальною кількістю очок атаки але довгим часом перезарядки.
Шахтар 3 Війська Арена 6 З'являється в будь-якому місці на Арені.
Колода 2 Заклинання Арена 6 Відштовхує всі війська крім повітряних.
Принцеса 3 Війська Арена 7 Лучниця, що має великий радіус ураження.
Громовержець 4 Війська Арена 8 Може одночасно мати дві цілі, при появі на полі б'є розрядом.
Лісоруб 4 Війська Арена 8 В основному Лісоруба застосовують для появи ефекту люті, тому його слід пускати або попереду всієї армії, щоб він помер і залишив після себе лють, або посередині армії, щоб лісоруб завдав хоча б деякої шкоди супернику.
Бандитка 4 Війська Арена 9 Робить ривок, коли бачить ворожого юніта, чудово розправляється з кількома юнітами, але не ефективна проти Армії Скелетів та Банди Гоблінів.
Нічна Відьма 4 Війська Арена 8 Викликає кажанів, на відміну від Відьми Нічна Відьма бореться на близькій відстані, маючи свій посух та після смерті викликає тих ж кажанів.
Мегалицар 7 Війська Арена 10 Аналог звичайного Лицаря, тільки сильніший, робить ривок та стрибає на ворожого юніта, та наносить удари по зоні.

Ігрова валюта[ред.ред. код]

 • Золото — основна валюта в грі. За допомогою золота можна купувати і поліпшувати карти, а також створити власний клан. Отримувати золото можна перемагаючи в боях та відкриваючи скрині або купуючи за кристали.
 • Кристали — преміум-валюта в грі Clash Royale. На початку гри всі гравці отримують по 100 кристалів. Кристали можна отримати здобуваючи досягнення, відкриваючи скрині. Також їх можна придбати за реальні гроші.
 • Еліксир — заробляється в реальному часі під час гри на арені, потрібен для розміщення військ, будівель, заклинань.

Скрині[ред.ред. код]

Всього в грі є 12 видів скринь:

 1. Безкоштовна скриня (Free Chest) — доступна кожні 4 години, містить невелику нагороду. Відкривається миттєво. Може зберігатися 2 скрині одночасно.
 2. Королівська скриня (Crown Chest) — доступна кожні 24 години. Щоб відкрити необхідно зібрати 10 корон. Після оновлень 3 травня 2016 нагороду збільшили вдвічі.
 3. Дерев'яна скриня (Wood Chest) — доступна тільки при перемозі в навчальному таборі. Відкривається найшвидше — 5 секунд.
 4. Срібна скриня (Silver Chest) — найкраща і найчастіша скриня в грі. Містить невелику нагороду. Відкривається 3 години.
 5. Золота скриня (Golden Chest) — рідкісніша, ніж срібна. Відкривається 8 годин.
 6. Величезна скриня (Giant Chest) — містить багато звичайних і рідкісних карток, рідше трапляються епічні. Відкривається 12 годин. Є можливість купити за 210—490 кристалів.
 7. Магічна скриня (Magical Chest) — здешевлений варіант Супермагічної скрині. Містить всі види карток. Відкривається 12 годин. Є можливість купити за 320—800 кристалів.
 8. Супермагічна Скриня (Super-Magical Chest) — одна з найкращих і найрідкісніших скринь в грі. Містить величезну нагороду. Відкривається 24 години. Є можливість купити за 1,6 — 4,6 тисячі кристалів.
 9. Турнірна Скриня (Tournament Chest) — її не можна купити в магазині. Містить 4-2000 карт. Можна отримати тільки в турнірі.
 10. Легендарна Скриня (Legendary Chest) — ще одна з найкращих і найрідкісніших скринь. Містить тільки одну Легендарну карту з будь-якої Арени. Можна отримати після бою з шансом 0,2 % після переходу гравця на 7 Арену, а також можна купити в магазині за спеціальною пропозицією за 500 кристалів починаючи з 4 Арени.
 11. Епічна скриня (Epic Chest) — містить 15 будь-яких Епічних карт. Може випасти після бою з шансом 0,2 % після переходу гравця на 4 Арену. Можна також купити в магазині за спеціальною пропозицією за 7 500 золота.
 12. Драфт-скриня (Draft Chest) - скриня,яка дає можливість вибрати одну з двох карт.Має від 101 до 501 карт,серед яких з ймовірністю 10,1-50,1% випаде легендарна карта. Отримати таку скриню можна лише на 11 арені. Вартість скринь у магазині різниться. Чим вища ліга, тим дорожча скриня.

Арени та ліги[ред.ред. код]

Арени[ред.ред. код]

У грі всього 11 арен. Починається гра з навчального табору. Нові арени відкриваються в залежності від кількості кубків, які гравець отримує, перемагаючи в боях. Кожна нова арена відкриває нові карти для колоди.

 • Навчальний табір — доступна з самого початку гри (не є ареною, існує для навчання або тренувальних боїв)
 • Гоблінський стадіон — 0 + трофеїв
 • Кістяна яма — 400+ трофеїв
 • Варварська арена — 800+ трофеїв
 • Ігровий будиночок П. Е. К. К.А — 1100+ трофеїв
 • Долина чар — 1400+ трофеїв
 • Майстерня будівельника — 1700 + трофеїв
 • Королівська арена — 2000+ трофеїв
 • Крижаний пік — 2300+ трофеїв
 • Арена в джунглях — 2600+ трофеїв
 • Кабаняча гора—  3000 + трофеїв
 • Легендарна арена — 3800+ трофеїв

Після досягнення найвищої Легендарної арени, гравець не обмежується в прогресі. Він може увійти до ліги, де змагатися з іншими досвідченими гравцями.

Ліги(легендарна арена)[ред.ред. код]

На 3800 трофеїв ви потрапляєте на Легендарну арену. Тепер це не межа. Ви потрапите в найнижчу лігу - Шукач I. Щоб піднятися вище доведеться завойовувати нові кубки. Тільки врахуйте, що грати ви будете з такими ж наполегливими і хорошими гравцями як і ви самі. Рівні ліг: Шукач I - 4000 Шукач II - 4300 Шукач III - 4600 Майстер I - 4800 Майстер II - 5200 Майстер III - 5500 Чемпіон - 5800 Великий Чемпіон - 6100 Абсолютний Чемпіон - 6400 Скидання трофеїв кожен новий сезон стартує раз на місяць. Кількість ваших трофеїв скинуть до певного значення. Але якщо раніше їх скидали до початку Легендарної арени, то тепер все буде більш збалансовано. Є 3 етапи: якщо ви в Шукачах, то скидання буде до 4000; Гравцям Майстерної Ліги скинуть до 4300; Чемпіони залишаться з 4600. Ті, хто дістався до 4000 кубків буде отримувати спеціальну скриню з можливістю вибору карт(драфт-скриня).

Інші факти[ред.ред. код]

 • Всі скрині падають по таблиці, що складається з 240 скринь.
 • Супермагічна, епічна і легендарна скриня випадають раз на 500 скринь (випадково). Тобто, гравець може виграти 2 супермагічні скрині підряд (якщо перша супермагічна скриня була останньою в циклі і першою в наступному циклі).
 • Раніше гармата коштувала 6 еліксиру і мала підвищені характеристики.
 • Clash Royale обганяє за рейтингом Clash of Clans[5].
 • Ціна «прокачування» всіх карт до максимального рівня становить 247038000 Кристалів.
 • Всього золото за бій можна отримати 20 разів на день.
 • Гоблінів, гоблінів-пікінерів та будинків гобліна ніколи не змінювалися за всю гру.

Нагороди і критика[ред.ред. код]

Clash Royale визнана найкращою грою першої половини 2016 року за версією Google Play Awards.

Clash Royale вже в перші дні після офіційного релізу отримала найвищі відгуки гравців і може обігнати за популярністю інший знаменитий проект розробника — Clash of Clans.

Також в перші дні релізу з'явилось і чимало позитивних відгуків зі сторони досвідчених критиків.[6][7]

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]