Clash of Clans

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Clash of Clans
Clashofclans.png

Розробник Supercell
Видавець Supercell
Дистриб'ютор Google Play
Наступна гра серії Clash Royale
Дата випуску

iOS 2 серпня 2012

Android 7 жовтня 2013
Версія 8.709.16
Жанр(и) Масова багатокористувальницька онлайн-гра, стратегія
Платформа Android, iOS
Режим гри одиночна гра і багатокористувацька гра
Носій цифрова дистрибуція
Системні
вимоги
Android 4.0, iOS 5.1.1
Керування сенсорний екран
Сайт clashofclans.com
CMNS: Clash of Clans на Вікісховищі

Clash of Clans (укр. Зіткнення кланів) — стратегічна багатокористувацька відеогра, створена фінською компанією Supercell для IOS та Android, популярна гра на планшетах і смартфонах. Вона стала доступна в ITunes з версії 1.7, яка з'явилася 2 серпня 2012, а в Google Play — 7 жовтня 2013 року.

Ігровий процес[ред.ред. код]

Clash of Clans — це стратегія, що поєднує в собі жанри RTS і Tower Defense, зосереджена на військовому протистоянні селищ. В ній гравцеві слід ретельно планувати і розраховувати кожну дію, оскільки йому доводиться не тільки обороняти своє селище від нападів інших користувачів, але і атакувати їх самому. Крім проходження одиночної кампанії, можна брати участь в турнірах. Для того, щоб зайняти в них почесне місце, потрібно активно боротися з іншими гравцями. Але навіть якщо гравець не планує ні з ким в даний час воювати, він не застрахований від атаки на своє поселення.

Війська [1][ред.ред. код]

Військові сили поділяються на звичайні війська трьох рангів, темні війська, героїв та заклинання. Усі війська рангів 1-3 створюються та покращуються за спеціальний еліксир (простий еліксир); інші війська і герої вимагають «темного еліксиру», доступного тільки на більш високих рівнях. Особливе військо:льодяний чаклун, який був взятий з гри Clash Royale, пробув лише наприкінці 2016 року і до 7 січня 2017 року. Його можна було підвищувати лише тільки від підвищення рівня ратуші.

Перший ранг[ред.ред. код]

Війська першого рангу швидко створюються і коштують відносно дешево. Вони також мають невелику кількість здоров'я і поокремо завдають невеликих ушкоджень. В основному вони використовуються групами і беруть фортеці швидше числом, ніж силою. Захисні споруди легко знищують їх по одному за дуже короткий час, у той час як в групі вони здатні займати оборону противника на досить тривалий час. Оборона скоріше буде знищена, ніж усі воїни в групі будуть повністю переможені. Однак, вони можуть бути також легко знищені за допомогою чаклунської вежі і мортири. Зазвичай такі зустрічі для військ першого рангу закінчуються плачевно вже після одного або двох пострілів.

Другий ранг[ред.ред. код]

Другий ранг військ не такий сильний, як третій, але потужніший за перший. Війська другого рангу складаються з спеціалізованих воїнів: стінобоїв, чаклунів, гігантів та повітряних куль. Повітряні кулі також є першими літаючими військами, доступними в грі. Війська другого рангу складають кістяк будь-якої армії і здатні витримати безліч ударів, перш ніж померти. До того ж вони не такі дорогі, як війська третього рангу.

Третій ранг[ред.ред. код]

Війська третього рангу — найсильніші юніти в грі, не рахуючи героїв. Група з декількох юнітів здатна повністю знищити фортецю гравця. Однак, вони також досить дорогі у виробництві і вимагають дуже багато часу для створення. Для порівняння: велика група із юнітів 1 рангу 5-6 рівнів має аналогічну вогневу міць. Однак, війська третього рангу не так уразливі від атак мортир та чаклунських веж, як війська першого рангу.Серед них належать Цілителька,Дракон,П.Е.К.К.А,Маленький дракон(дракончик) і шахтер.Останні два юніти з'явилися в травні 2016 року.

Темні війська[ред.ред. код]

На відміну від військ 1-3 рангу, темні війська створюються за темний еліксир і можуть бути зроблені тільки в темних казармах.

Герої[ред.ред. код]

Герої є найпотужнішими військами. Вони безсмертні, тобто, гравець повинен створити їх лише один раз, після цього вони залишаються назавжди в його армії. Однак, якщо вони були переможені в бою, то їм буде потрібен час, щоб відновити сили і взяти участь у битві знову.

Заклинання[ред.ред. код]

Заклинання створюються на Фабриці Заклинань. Покращуючи Фабрику, можна розблокувати більше заклинань і отримати можливість зберігати кілька одночасно. Також їх можна досліджувати в лабораторії, щоб зробити потужнішими. Наприкінці 2016 року тимчасово було заклинання Санти, яка дуже давно було в постійному використанні.

  • Блискавичне заклинання: застосовується стороною нападників у основному для знищення живої сили супротивника (військ підкріплення). Може бути застосоване для знищення будівель противника, які мають малий запас міцності.
  • Цілюще заклинання: застосовується для миттєвого та ефективного зцілення всіх військ в зоні дії. Цілюще заклинання є одним з тих заклинань яке фактично вирішує результат битви.
  • Заклинання Люті: застосовується для швидкого прориву воїнів вглиб оборони опонента. Усі воїни в зоні дії отримують значне збільшення сили та швидкості.
  • Заклинання Стрибків: застосовується для подолання оборони противника. Усі воїни в зоні дії здатні «перестрибувати» стіни будь-якого рівня.
  • Заморожуюче заклинання: застосовується для тимчасової дезактивації оборонних споруд противника. Настільки сильний вплив компенсується маленьким радіусом дії і невеликим часом «заморозки».
  • Землетрясне заклинання: застосовується для руйнування споруд противника. Особливо від землетрусу страждають стіни. Заклинання завдає ушкоджень всім спорудам у радіусі своєї дії (окрім будь-яких сховищ для ресурсів).
  • Отруйне заклинання: застосовується для знищення та сповільнення ворожих нападників (війська з кланової фортеці та герої).
  • Заклинання поспіху: як за Заклинання Люті, прискорює усіх воїнів у радіусі своєї дії, однак, не дає приросту до сили та швидкості атаки.
Війська
Перший ранг Варвар • Лучниця • Гоблін
Другий ранг Гігант • Стінобій • Повітряна Куля • Чаклун
Третій ранг Цілителька • Дракон • П.Е.К.К.А.·Дракончик·Шахтер
Темні війська Міньйон • Вершник на Кабані • Валькірія • Голем (Големіт) • Відьма (Скелет) • Лавова Гонча (Лавове щеня)·Вишибала·
Герої Король Варварів • Королева Лучниць • Хранитель
Заклинання Блискавичне заклинання • Цілюще заклинання • Заклинання Люті • Заклинання Стрибків • Заморожуюче заклинання • Землетрясне заклинання • Отруйне заклинання • Заклинання поспіху·Заклинання Клону·Скелетне заклинання

Селище будівельника[ред.ред. код]

2017 року після оновлення у грудні було додано селище будівельника, у якому майже всі спорудження та всі воїни не такі як в основному селищі.

Війська [2][ред.ред. код]

У селищі будівельника тренування військ безплатне а витрати еліксиру ідуть на їх покращення. Війська : 1 - Лютий Варвар. 2 - Лучниця-невидимка. 3 - Гігант-боксер. 4 - Радіоактивний Міньйон. 5 - Підривник. 6 - Дракончик. 7 - Колісниця із гарматою. 8 - Нічна відьма. 9 - Скелетоносець. Скоро у грі з'явиться Супер П.Е.К.К.А.

Здібності[ред.ред. код]

Кожен воїн має свої здібності :

Лютий Варвар — перші 10 сек. в бою у нього більше сили, а також він швидше пересувається.

Лучниця-невидимка — перші 10 сек. в бою на лучницю ніщо не звертає увагу.

Гігант-боксер — перший його удар сильніший ніж наступні.

Радіоактивний Міньйон — його перший вистріл може відбутися на дуже великій відстані від цілі.

Підривник – перша викинута бомба надає 300% шкоди.

Дракончик – при віддаленні від інших військ він завдає 120% шкоди.

Колісниця із гарматою – після її знищення вона не зникає, а залишається стояти на місці ,

але із часом згорає автоматично.

Нічна відьма – після її знищення вона перетворюється на зграю із декількох літучих мишей.

===( Незавершено )===[ред.ред. код]

( незавершено )

Клани[ред.ред. код]

У грі є можливість створення свого клану або приєднання до вже існуючого військового союзу. Вступ до клану відкриває можливість брати участь війнах між різноманітними кланами. Участь у клані істотно збільшує потужність бази гравця. Гравець в будь-який момент може запросити підкріплення військами у своїх друзів. Якщо в клані є учасники, що грають давно і мають більш високий рівень, вони можуть надіслати більш потужних воїнів. Тих, у свою чергу, можна використовувати як для нападу на інші селища, так і для захисту своєї рідної бази. Найголовніша особливість такої гри полягає в довгому процесі модернізації бази і воїнів, який ускладнюється тим, що чим кращі елементи власної бази, тим дорожче їх модернізувати, тим більше їх кількість і тим більший збиток від нападу ворогів. Також існує система кланових воєн, в яких гравці кожного клану повинні нападати на бази ворога, а за успішні атаки гравець отримує бонус видобутку (золото, еліксир і темний еліксир).

Сюжет[ред.ред. код]

У грі є сюжетна лінія, яка стосується проходження одиночної кампанії, де потрібно битися з гоблінами, завойовуючи і руйнуючи їхні фортеці. В іншому гравець може діяти абсолютно вільно. Можна бути миролюбним будівельником — засновником потужного поселення, або стати агресором-завойовником. Як і всі, спочатку ніхто не захищений, але в процесі гри можна створити свою велику імперію і стати відомим.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.