Clash of Clans

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Clash of Clans
Clashofclans.png
Розробник Supercell
Видавець Supercell
Дата випуску iOS 2 серпня 2012

Andriod 7 жовтня 2013

Версія 8.116.2
Жанр Масова багатокористувальницька онлайн-гра, стратегія
Платформа Android, iOS
Носій Цифрова дистрибуція
Системні
вимоги
Android 4.0, iOS 5.1.1
Керування сенсорний екран
Сайт http://supercell.com/en/games/clashofclans/

Clash of Clans (укр. Зіткнення кланів) — гра-стратегія, створена фінською компанією Supercell для IOS та Android, популярна гра для IPad, iPhone і Android. Вона стала доступна в ITunes з версії 1.7, яка з'явилася 2 серпня 2012, а в Google Play — 8 жовтня 2013 року.


Ігровий процес[ред.ред. код]

Clash of Clans — це стратегія, що поєднує в собі жанри RTS і «Tower Defense», в якій потрібно ретельно планувати і розраховувати кожну дію, оскільки гравцеві доведеться не тільки обороняти своє село від нападів інших користувачів, але і атакувати їх самому. Крім проходження одиночної кампанії, можна брати участь в турнірах. Для того, щоб зайняти в них почесне місце, потрібно активно боротися з іншими гравцями. Але навіть якщо воювати ні з ким не хочеться, жоден користувач не застрахований від атаки на своє поселення, якщо немає щита.

Війська[ред.ред. код]

Війська поділяються на Ряд 1, Ряд 2, Ряд 3, темні війська, герої та заклинання. Усі 1-3 ряду війська створюються та покращуються за простий еліксир; інші війська і герої вимагають «темного еліксиру», особливий виду еліксиру, доступного тільки на більш високих рівнях.

Ряд № 1[ред.ред. код]

Війська першого ряду швидко створюються і коштують відносно дешево. Вони також мають невелику кількість здоров'я і окремо наносять невелику шкоду. В основному вони використовуються групами і беруть фортеці швидше числом, ніж силою. Захисні споруди легко знищують їх по одному за дуже короткий час, у той час як в групі вони здатні займати оборону противника на досить тривалий час. Оборона скоріше буде знищена, ніж усі воїни в групі будуть повністю переможені. Однак, вони можуть бути також легко знищені за допомогою чалунської вежі і мортири. Зазвичай такі зустрічі для військ першого ряду закінчуються плачевно вже після одного або двох пострілів.

Ряд № 2[ред.ред. код]

Другий ряд військ не такий сильний, як третій, але потужніший за перший. Війська другого ряду складаються з спеціалізованих воїнів: стінобоїв, чаклунів, гігантів та повітряних куль. Повітряні кулі також є першими літаючими військами, доступними в грі. Війська другого ряду складають кістяк будь-якої армії і здатні витримати безліч ударів, перш ніж померти. До того ж вони не такі дорогі, як війська третього ряду.

Ряд № 3[ред.ред. код]

Війська третього ряду — найсильніші юніти в грі, не рахуючи героїв. Група з декількох юнітів здатна повністю знищити фортецю гравця. Однак, вони також досить дорогі у виробництві і вимагають дуже багато часу для створення. Для порівняння: велика група із юнітів 1 ряду 5-6 рівнів має аналогічну вогневу міць. Однак, війська третього ряду не так уразливі від атак мортир та чаклунських веж, як війська першого ряду.

Темні війська[ред.ред. код]

На відміну від військ 1-3 ряду, темні війська створюються за темний еліксир і можуть бути зроблені тільки в темних казармах.

Герої[ред.ред. код]

Герої є найпотужнішими військами. Вони безсмертні, тобто, гравець повинен створити їх лише один раз, після цього вони залишаються назавжди. Однак, якщо вони були переможені в бою, то їм буде потрібно час, щоб відновити сили і взяти участь у битві знову.

Заклинання[ред.ред. код]

Заклинання створюються на Фабриці Заклинань. Покращуючи Фабрику, можна розблокувати більше заклинань і отримати можливість зберігати кілька одночасно. Також їх можна досліджувати в лабораторії, щоб зробити потужнішими.

  • Блискавичне заклинання: застосовується атакуючої стороною в основному для знищення живої сили супротивника (військ підкріплення). Може бути застосованим для знищення будівель противника, які мають малий запас здоров'я.
  • Цілюще заклинання: застосовується для миттєвого та ефективного зцілення всіх військ в зоні дії. Цілюще заклинання є одним з тих заклинань яке, фактичний, предрешает результат битви.
  • Заклинання Люті: застосовується для швидкого прориву воїнів атакуючого вглиб оборони опонента. Усі воїни в зоні дії отримують значне збільшення сили та швидкості.
  • Заклинання Стрибків: застосовується для подолання атакуючим стін противника. Усі воїни в зоні дії здатні «перестрибувати» стіни будь-якого рівня.
  • Заморожуюче заклинання: застосовується для тимчасової дезактивації оборонних споруд противника. Настільки сильний вплив компенсується маленьким радіусом дії і невеликим часом «заморозки».
  • Землетрясуче закринання: застосовується для руйнування споруд противника. Особливо від землетрусу страждають стіни. Заклинання наносить шкоду усім спорудам, у радіусі своєї дії (окрім будь-яких сховищ для ресурсів)
  • Отруйне заклинання: застосовується для знищення та сповільнення атакуючою стороною ворожих воїнів (війська з кланової фортеці та герої).
  • Спішне заклинання: як за Заклинання Люті, прискорює усіх воїнів у радіусі своєї дії, однак, не дає приросту до сили та швидкості атаки.
Війська
Ряд № 1 Варвар • Лучник • Гоблін
Ряд № 2 Гігант • Стінобій • Повітряна Куля • Чаклун
Ряд № 3 Цілителька • Дракон • П.Е.К.К.А.
Темні війська Міньйон • Вершник на Кабані • Валькірія • Голем • Відьма • Пекельна Гонча
Герої Король Варварів • Королева Лучниць • Хранитель
Заклинання Блискавичне заклинання • Цілюще заклинання • Заклинання Люті • Заклинання Стрибків • Заморожуюче заклинання • Землетрясуче заклинання • Отруйне заклинання • Спішне заклинання

Сюжет[ред.ред. код]

У грі є сюжетна лінія, яка стосується проходження одиночної кампанії, де потрібно битися з гоблінами, завойовуючи і руйнуючи їхні фортеці. В іншому гравець може діяти абсолютно вільно. І це теж одна з причин успіху гри. Можна бути миролюбним будівельником — засновником потужного поселення, або стати агресором-завойовником. Як і всі, спочатку ніхто не захищений, але в процесі гри можна створити свою велику імперію і стати відомим.

Клани[ред.ред. код]

Ще одна можливість гри — створення свого клану або приєднання до вже існуючого військового союзу. Вступ до клану відкриває нові горизонти для битв — можливість брати участь у захоплюючих кланових війнах між різноманітними кланами. Ще участь у клані істотно збільшує потужність власної бази. Гравець в будь-який момент може запросити підкріплення військами у своїх друзів. Якщо в клані є учасники, що грають давно і мають більш високий рівень, вони можуть надіслати більш потужних воїнів. Тих, у свою чергу, можна використовувати як для нападу на інші села, так і для захисту своєї рідної бази. Найголовніша особливість цієї гри полягає в довгому процесі модернізації бази і воїнів, який ускладнюється тим, що чим краще елементи власної бази, тим дорожче їх модернізувати, тим більше їх кількість і тим більший збиток від нападу ворогів. Також існує система кланових воєн, в яких гравці кожного клану повинні нападати на бази ворога, а за успішні атаки гравець отримує бонус видобутку (золото, еліксир і чорний еліксир).

Посилання[ред.ред. код]


Відеоігри Це незавершена стаття про відеоігри.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.