Cupressus macrocarpa

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Cupressus macrocarpa
Lone cypress in 17-mile-drive.jpg
Охоронний статус
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Голонасінні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Родина: Кипарисові (Cupressaceae)
Рід: Кипарис (Cupressus)
Вид: C. macrocarpa
Біноміальна назва
Cupressus macrocarpa
(Hartweg ex Gordon 1849)
Cupressus macrocarpa range map 3.png
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Cupressus macrocarpa
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Cupressus macrocarpa
EOL logo.svg EOL: 1034856
IPNI: 30188753-2
ITIS logo.svg ITIS: 183480
IUCN logo.svg МСОП: 30375
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 76352

Cupressus macrocarpa (Кипарис монтерейський) — вид хвойних рослин родини кипарисових.

Поширення, екологія[ред. | ред. код]

Цей вид зустрічається в США: Каліфорнія (близько Монтерея). Хоча він широко посаджений і натуралізований в Каліфорнії, він має дуже обмежений початковий природний ареал в Монтереї, штат Каліфорнія. Населення знаходиться близько до узбережжя. Цей кипарис обмежується вузькою прибережною смугою на скелястих кручах, схилах і мисах, утворюючи чисті поселення або разом з Pinus radiata, в суглинку або піску над гранітними породами або в тріщинах скель. Клімат середземноморського типу, з сухим літом, яке охолоджується частими туманами, в межах досяжності океанських соляних аерозолів і зимових дощів.

Морфологія[ред. | ред. код]

Дерева до 25 м; крона зазвичай широка, особливо на відкритих мисах, досить рідка. Кора груба, волокниста. Листки лусковидні, довжиною 2-5 мм, і ростуть на округлих (не плоских) пагонах; на саджанцях до року є голчасті листя довжиною 4-8 мм. Пилкові шишки 4-6 × 2,5-3 мм; пилкових мішечків 6-10. Шишки довгасті, 2,5-4 см, зелені спочатку, зрештою сіро-коричневі, не тьмяні; лусок 4-6 пари, маківка майже плоска в кінці терміну дозрівання. Насіння в основному 5-6 мм, темно-коричневе, не тьмяне. 2n = 22. Пилок розсіюється наприкінці зими або ранньою весною. Насіння дозріває за близько 20-24 місяців після запилення.

Використання[ред. | ред. код]

Цей вид кипариса був широко впроваджений в Каліфорнії і в усьому світі, в деяких африканських країнах, як лісове дерево, але в основному як декоративне дерево, і виступає як вітрозахисні лісові смуги. Деревина із закритих вирощених дерев на плантаціях можна використовувати для теслярських робіт і меблів. Дерево це надзвичайно стійке до вітру і терпиме до солоного океанського вітру і стійке до посухи і шкідників. Деякі сорти, особливо з жовто-зеленим листям, були розроблені.

Загрози та охорона[ред. | ред. код]

Через відпочинок і туризм які є інтенсивними, є великий ризик пожеж. Якщо зміна клімату буде означати, що туман стане рідшим або коротшої тривалості, частота пожеж могла б значно збільшитися. Майже всі великі поселення цього виду тепер знаходяться в межах охоронних територій, але вони часто знаходяться поруч з місцями міського розвитку, полями для гольфу або (туристичними) шляхами. Управління пожежами буде головною проблемою в майбутньому, для захисту природних, диких популяцій.

Галерея[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]