Deep Rock Galactic

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Deep Rock Galactic
Розробник Данія Ghost Ship Games
Видавець Швеція Coffee Stain Publishing
Дистриб'ютор Humble Store[d][1], Steam[2], Microsoft Store[3], Steam, Humble Store[d] і Microsoft Store
Жанр(и) Шутер від першої особи
Платформа Microsoft Windows, Xbox One
Дата випуску 13 травня 2020
Режим гри однокористувацька гра, багатокористувацька гра і кооперативний режимd
Мова США Англійська
В'єтнам В'єтнамська
Данія Данська
Іспанія Іспанська
Італія Італійська
КНР Китайська
Тайвань Традиційні китайські ієрогліфи
Південна Корея Корейська
Нідерланди Нідерландська
Німеччина Німецька
Польща Польська
Бразилія Бразильська португальська
Португалія Португальська
Росія Російська
Румунія Румунська
Словенія Словенська
Туреччина Турецька
Угорщина Угорська
Україна Українська
Фінляндія Фінська
Франція Французька
Хорватія Хорватська
Чехія Чеська
Швеція Шведська
Японія Японська[4]
Українська доступна українська локалізація від спільноти
Технічні деталі
Рушій Unreal Engine 4
Носій цифрове завантаження[d]
Офіційний сайт(англ.)

Deep Rock Galactic є кооперативною відеогрою в жанрі шутеру від першої особи, розроблена данською незалежною студією «Ghost Ship Games» і видана компанією «Coffee Stain Publishing». Deep Rock Galactic була повністю випущена 13 травня 2020 для Microsoft Windows та Xbox One, і провела перед цим 2 роки в ранньому доступі.[5][6][7][8]

Ігролад[ред. | ред. код]

Deep Rock Galactic є кооперативною[9] відеогрою в жанрі шутеру від першої особи для 1-4 гравців, у якій вони працюють разом, досліджуючи процедурно згенеровані печери.[10] Гра є повністю сфокусованою на PvE, тобто вбивство інших гравців не надає жодної переваги.

Гравці грають роль чотирьох космічних гномів, призначених на різні місії, що включають різні завдання, наприклад, видобування різних мінералів, викрадання яєць прибульців, знищення цілей чи повернення загубленого екіпірування. Зазвичай вони є основними завданнями, тому їх потрібно виконати для завершення місії. Також можливо виконати другоряне завдання (зазвичай збираючи інші матеріали чи предмети) для отримання додаткових кредитів, які можна використати для покращення зброї та вмінь; й очок досвіду, що збільшують рівень гравця.

Дія гри розгортається під поверхнею Гоксесу IV, небезпечної планети, наповненої мінералами, біомами та жуками. Місії проводяться у величезних печерах і тунелях, що мають різну генерацію, завдання та ворогів у залежності від типу обраної місії чи біому.[5][10] Гравці б'ються з комахоподібними прибульцями, намагучися завершити завдання місії та зібрати матеріали для обробки снарядь.[5][11][12]

Класи[ред. | ред. код]

У грі можна вибрати один із чотирьох класів: інженера, кулеметника, бурильника або розвідника. Кожен клас має окремі аксесуари, рівень і підвищення, а прогрес гравця показаний як його ранк. Коли гравець досягає 25 рівня деякого класу, їм пропонують підвищення, яке скидає рівень цього класу та вікриває для нього фінальний ігровий уміст. Гравець може отримати кілька підвищень для одного класу, та лише перше надає їм вигоду. Гравці можуть обрати свій клас у терміналі вибору персонажа, який знаходиться в їх каютах.

Кожеи із чотирьох класів має кілька основних і другорядних видів зброї. Спочатку гравець має доступ лише до одного їх виду, а інші можна буде розблокувати в спеціальних призначеннях по ходу гри. Зі збільшенням рівня гнома гравець може обирати різні покращення для зброї. На зброю також можна встановити модулі розгону, які можуть або надавати невелике покращення без жодних мінусів, або ж сильно збільшувати деякі характеристики, зменшуючи при цьому інші.

Опис класів[ред. | ред. код]

Інженер використовує рушницю як основну зброю та гранатомет як другорядну. Їх можна замінити відповідно елекричним пістолетом-кулеметом та плазмометом, який вистрілює горизонтальний потік плазми. Для пітримки своєї команди інженер має платформатор, що створює круглі платформи, а також може встановити турель, що автоматично стріляє у ворогів.

Інженер грає роль основного захисного класу, використовуючи свої турелі як засіб заборони доступу, що ефективно забігає просуванню роїв гліфідів. Його гранатомет можна використовувати для знищення великих груп ворогів, а плазмомет завдає великої шкоди й добре знищує броню більших гліфідів. Він добре працює разом із розвідником, який може зачеплюватися за його платформа й добувати важкодоступні мінерали.

Кулеметник використовує мініган як основну зброю та важкий револьвер як другорядну. Пізніше їх можна замінити відповідно важкою автогарматою та швидкострільним пістолетом. Для підтримки своєї команди він використовує тросомет і може встановити генератор щита для створення захисної бульбашки.

Кулеметник є основним джерелом вогневої сили команди, а тому може швидко вбити величезну кількість жуків. Тросомет компенсує його низьку мобільність і дозволяє команді легше пересуватись по важкій місцевості, такій як пагорби чи впадини. Його генератор надає команді захист під час нападів гліфідів, не даючи більшості жуків зайти всередину доки щит працює.

Бурильник використовує вогнемет як основну зброю і напівавтоматичний пістолет як другорядну. Пізніше їх можна замінити відповідно на кріогармату і плазмовий пістолет. Бурильник використовує титанові свердла для швидкого буріння через місцевість, а також пакет вибухівки, що швидко знищує шмат місцевости чи вбиває ворогів у радіусі своєї дії.

Здебільшого бурильник допомагає команді просуватись через заблоковані проходи, створюючи коротші шляхи своїми свердлами. Це є особливо корисним при поверненні команди до капсули евакуації в кінці місії.

Розвідник використовує автоматичний карабін як основну зброю і рушницю з двома нарізними стволами як другорядну. Пізніше їх можна замінити відповідно на напівавтоматичну гвинтівку, що базована на M1 Garand, та на автоматичний пістолет. Також він має гарпун для швидкого переміщення по печерам і сигнальний пістолет, що вистрілює прикріплені світляки, які мають високі яскравість і час світіння.

Розвідник здебільшого рухається попереду своєї команди, досліжуючи печери й освітлюючи їх своїм сигнальним пістолетом, таким чином знаходячи приховані руди й небезпеки. Розвідник також може легко добувати важкодоступні руди й збирати предмети, особливо коли інженер підтримує його своїми платформами. Однак розвідник не має сильно відриватися від своєї команди, оскільки він не може ефективно захистити себе. Його зброя здебільшого покладається на швидке нанесення шкоди до того, як вороги зможуть дати відсіч.

Розробка[ред. | ред. код]

Deep Rock Galactic є першою грою від розробника Ghost Ship Games. На їхню думку, модель раннього доступу сильно допомогла в розробці, адже відгуки від спільноти допомогли їм покращити механіку та дизайн гри, а також обрати найважливіші частини гри для подальшого покращення. Вони обрали стиль із низькою кількістю граней, бо він дозволив їм швидко додавати нові моделі та вміст у порівнянні з більш детальним чи реалістичним стилем.[13] Найважчою частиною розробки для них було створення процеурного генератора світу. Засновник пізніше сказав «Наш технічний директор узяв відпустку на тиждень, а після повернення сказав “У мене є дещо”... Потім у нього був прототип божевільного сітчасто згенерованого процедурного вигляду, який ми й залишили, і він й досі, він просто крутезний, але як він узагалі працює?». Deep Rock Galactic була створена на рушії Unreal Engine й написана на його скриптингу Blueprint.[14] Гру проовжують розробляти, тому періодичні оновлення поступово додають нову зброю, біоми й аксесуари.

Deep Rock Galactic спочатку була випущена 28 February 2018 і провела приблизно 2 роки у ранньому доступі.

Відгуки[ред. | ред. код]

Огляди
Світові
ВиданняОцінка
Game Informer8.5/10[16]
IGN9/10[15]
PC Gamer (US)79/100[17]
Агрегатори
АгрегаторОцінка
Metacriticwikidata

Рання версія Deep Rock Galactic була добре оцінена критиками, які похвалили атмосферу та складні рівні гри. Багато з них порівнювали частини Deep Rock Galactic із Minecraft та Left 4 Dead.[5][10] The full version of the game was released on May 13, 2020.[18] Deep Rock Galactic отримала позитивні рецензії від критиків, у середньому маючи 84 бали на Metacritic.[19][20]

Нік Рубен із «Rock, Paper, Shotgun» насолодився тим, як класи гри добре змішувалися в кооперативі, але при цьому кожен із них був добрим вибором для нього, сказавши, що кожен клас є хорошим вибором і для ефективного виконання місій, і для насолоди від гри.[21] Метт Міллер із Game Informer добре оцінив унікальні другорядні завдання, які надавали грі динаміку «ризик/винагорода».[22]

Філу Іванюку, який писав для PC Gamer, сподобалася напруженість, яку фаза евакуації приносила до кожної місії, а також постійні покращення, які дають гравцю можливість налаштувати свого гнома.[23] Ліана Гафер з IGN похвалила різноманітні вміння кожного гнома й візуальний стиль гри, але критикувала гру через проблеми зі з'єднанням, сказавши «Приблизно кожну п'яту місію я зустрічалась із проблемами зв'язку, які іноді змушували інших гравців сильно лагати й покинути гру.»[24]

У січні 2021 Ghost Ship Games оголосили, що було продано більше 2 мільйонів копій Deep Rock Galactic.[25]

У березні 2021, Ghost Ship Games і Coffee Stain Publishing виграли нагороди «Indie Game of the Year» і «Excellence in Multiplayer» на фестивалі South by Southwest.[26]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Humble Store
 2. Steam — 2003.
 3. Microsoft Store — 2012.
 4. Deep Rock Galactic translations in Crowdin. https://crowdin.com/. Процитовано 23 липня 2021. 
 5. а б в г Charlie Hall. Deep Rock Galactic is the best new co-op shooter on Steam. Polygon. Процитовано June 23, 2018. 
 6. Mikkel Martin Pedersen. Deep Rock Galactic Arrives on Xbox One and Windows 10 This Month. Xbox. Процитовано June 23, 2018. 
 7. Live out your dwarf-bothering fantasies (well, most of them) with Deep Rock Galactic at the PC Gamer Weekender. GamesRadar. Процитовано June 23, 2018. 
 8. TANNER DEDMON. Deep Rock Galactic Comes to Early Access, Game Preview This Month. Comic Book. Процитовано June 23, 2018. 
 9. Sherif Sae. Deep Rock Galactic is a fresh take on co-op shooters with tangible depth and a lot of character. VG247. Процитовано June 23, 2018. 
 10. а б в Alex Wiltshire (March 19, 2018). How Deep Rock Galactic mines fun from absolute darkness. Rock Paper Shotgun. Процитовано June 23, 2018. 
 11. James Davenport. Deep Rock Galactic's Left 4 Dead-like mining adventures make it the ideal Early Access game. PC Gamer. Процитовано June 23, 2018. 
 12. Shawn Petraschuk. Guns, Gold, and Glory in the Caverns of Deep Rock Galactic. Unreal Engine. Процитовано June 23, 2018. 
 13. Deep Rock Galactic and the advantages of open development. GamesIndustry.biz (en). Процитовано 2021-03-11. 
 14. How Ghost Ship Games found success with Deep Rock Galactic. Unreal Engine (en-US). Процитовано 2021-03-11. 
 15. Deep Rock Galactic Review. IGN. Процитовано 2021-03-09. 
 16. Deep Rock Galactic Review – Off To Work We Go. Game Informer. Процитовано 2021-03-09. 
 17. Deep Rock Galactic review. PC Gamer. Процитовано 2021-03-09. 
 18. Brown, Fraser (April 29, 2020). Deep Rock Galactic is digging its way out of Early Access on May 13. PC Gamer. Процитовано May 1, 2020. 
 19. Deep Rock Galactic. Metacritic (en). Процитовано 2021-03-11. 
 20. Deep Rock Galactic. Metacritic (en). Процитовано 2021-03-11. 
 21. Deep Rock Galactic review. Rock Paper Shotgun (en). 2020-05-13. Процитовано 2021-03-11. 
 22. Miller, Matt. Deep Rock Galactic Review – Off To Work We Go. Game Informer (en). Процитовано 2021-03-11. 
 23. Iwaniuk, Phil (2020-05-29). Deep Rock Galactic review. PC Gamer (en-US). Процитовано 2021-03-11. 
 24. Deep Rock Galactic Review - IGN (en). Процитовано 2021-03-11. 
 25. Kerr, Chris (January 26, 2021). Deep Rock Galactic has topped 2 million sales. Gamasutra. Процитовано January 26, 2021. 
 26. Gaming Awards - SXSW Conference & Festivals. South by Southwest. Процитовано March 26, 2021. 

Посилання (англ.)[ред. | ред. код]