Discursus

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Видавництво Discursus
Тип видавництво
Організаційно-правова форма господарювання товариство з обмеженою відповідальністю
Галузь Видавнича справа
Засновано 2013
Засновник(и) Карп'юк Василь Іванович
Штаб-квартира Україна, Брустури
Ключові особи Засновник —
Василь Карп'юк
Продукція Книга
Discursus Видавництво

Discursus (лат. discursus — той, що перебуває в постійному русі) — українське видавництво, створене в 2013 році на Івано-Франківщині. Її засновники Василь Карп'юк та Ярослав Голодюк.

Видавнича діяльність

[ред. | ред. код]

Видавництво спеціалізується на сучасній художній літературі та нон-фікшн. Серед авторів — Петро Гаврилишин, Василь Портяк, Дзвінка Матіяш, Галина Рис, Юрій Андрухович, Степан Процюк, Тарас Прохасько, Олег Криштопа[1], Ольга Деркачова, Олександр Клименко, Ірена Карпа, Лариса Денисенко, Богдана Матіяш та інші. Серед видань — автентичні тексти Петра Шекерика-Дониківа, Івана Франка та Андрея Шептицького.

Найпопулярніші видання "Дідо Иванчік", "Козаки правлять країною", "Олекса Довбуш. Таємниця сили", "Олекса Довбуш. Лігво Арідника", "10 успішних українських брендів", "При надії. Дев’ять особливих місяців", "Євромайдан. Хроніка відчуттів", "Есе: бліц-курс".

У 2016 році видавництво започаткувало книжкову колекцію «Брустури», яка спеціалізується на духовній літературі та творах на гірську (гуцульську) тематику. Розпочали серію книги «Карпати на трьох» Петра Мідянки, Назара Федорака та Василя Зеленчука, «Терен у нозі. Гуцульська проза» Івана Франка, «Звичайні незвичайні священики», «Про вас», «Ґруні та й ґражди», «Історія філософії по-гуцульськи» та ін.

У 2016 видавництво булу представлене на книжковій виставці у Словаччині[2]

Анімація літературного процесу

[ред. | ред. код]

Крім основної діяльності — друку українських книжок, компанія займається організацією літературних заходів та презентацій. Зокрема є співорганізатором першої в Україні резиденції для молодих українськомовних письменників «Станіславський феномен», «Молодої республіки поетів» в рамках Форуму видавців у Львові (2014), Літературного фестивалю «Покрова» ім. Тараса Мельничука та конкурсу прозових творів про УПА.

Видання

[ред. | ред. код]
  • «Козаки правлять країною» - навчальний воркбук авторів Ліни Максимук, Ірини Голодюк, Марини Старик та Наталії Соболевської (2021).

Див. також

[ред. | ред. код]

Видавництва України

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Олег Криштопа. Жах на вулиці в’язнів. Архів оригіналу за 4 березня 2016. Процитовано 24 лютого 2016.
  2. Василь Карп'юк (15 листопада 2016). Україна в русі: нотатки з книжкової виставки у Словаччині. Читомо. Архів оригіналу за 16 листопада 2016. Процитовано 2016.

Посилання

[ред. | ред. код]