Грецька корпорація телерадіомовлення

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з ERT)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Грецька корпорація телерадіомовлення (грец. Ελληνική Ραδιοφωνία Τηλεόραση), або ERT — грецька державна корпорація громадського радіо і телевізійного мовлення. 2013 року відбулося закриття компанії як один із заходів суворої економії.

Історія[ред. | ред. код]

Грецька корпорація телерадіомовлення заснована мовлення 1938 року в Афінах, спочатку обмежуючись радіомовленням. На той час компанія була відома як EIR (грец. Εθνικό Ίδρυμα Ραδιοφωνίας, Національна мовна корпорація). У роки Другої світової війни мовлення припинилось під час нацистської окупації Греції. Після завершення війни, мовлення відновилось і навіть розширилось до трьох національних служб радіо, а також розпочалося мовлення радіо для іммігрантів греків. 1950 року ОДП Грецька корпорація телерадіомовлення стала одним з 23 засновників Європейського Телерадіомовного Союзу.

Тестові телевізійні трансляції розпочались 1965 року, а повне обслуговування телебачення — 1966 року. 1970 року компанію пеерйменували на EIRT (грец. Εθνικόν Ίδρυμα Ραδιοφωνίας Τηλεοράσεως, Національна мовна корпорація телебачення). На той час працювало тільки два телевізійні канали — ERT (нині ET1) і другий ΥΕΝΕΔ/YENED, який транслював для і під контролем Грецької армії, використовувався як рупор пропаганди військової хунти чорних полковників до її падіння в 1974 році. Телеканал зберігав свою назву і військову орієнтацію до початку 1980-х років, коли він був перейменований в ERT2. 1 вересня 1987 року заснована третя станція — ERT3, що базувалась в Салоніках, транслювала здебільшого регіональні програми, що стосувались Північної Греції.

Близько 88 % фінансування ERT надходило від телевізійних ліцензійних зборів[1].

Будучи членом Європейського Телерадіомовного Союзу (ЄТС), в 1970-х років ERT стала частиною пісенного конкурсу Євробачення, який організовує ЄТС.

11 червня 2013 року телерадіокомпанію закрито рішенням Кабінету міністрів Греції на чолі із Антонісом Самарасом[2], лідером правлячої партії Нова Демократія. Це стало одним із заходів суворої економії[3], наголошувалося, що утримання ERT коштує щорічно до 300 млн євро[4]. Водночас партії ПАСОК[5], Демократичні ліві та СІРІЗА не підтримала рішення уряду[6].

Відтак безробітними стали 2800 осіб[7], а сама Греція стала єдиною державою ЄС без державного телебачення та радіомовлення[8]. Закриття ERT підняло чергову хвилю протестів, які очолили самі журналісти та низка митців, зокрема Янніс Зуганеліс. 13 червня відбувся загальнонаціональний страйк, третій у 2013 році, на підтримку журналістів і працівників ERT; вимогу відновити роботу компанії підтримали профспілки, політики та навіть церква.[9]. 14 червня своїх колег підтримали європейські журналісти, зокрема бельгійські та французькі[10].

Через те, що прем'єр-міністр Антоніс Самарас та міністр фінансів Янніс Стурнарас маже одноосібно прийняли рішення про закриття телерадіокомпанії, навіть не шукаючи підтримки в лавах своєї партії Новая Демократія та партнерів по коаліції[11], політична система країни опинилася на межі кризи[12].

Дочірні станції[ред. | ред. код]

Телеканали[ред. | ред. код]

  • ET1 (раніше ERT1) — перший суспільний телевізійний канал.
  • New Hellenic Television, або NET (раніше ERT2) — другий суспільний телевізійний канал, спеціалізується здебільшого на програма розважального профілю. Здійснює також трансляцію спортивних передач і ранкових програм. Деякі програми виробництва NET транслюються ERT World.
  • ET3 (раніше ERT3)
  • Vouli Tileorasi — канал телерадіомовлення Грецького парламенту.
  • ERT World (раніше ERT Sat) — канал для іммігрантів з Греції. Ефірне мовлення в період 5,45 — 12,00 годин, транслюються програми каналу NET. Новини передаються на 11,00, 14,00, 17,00, 20,00, 23,00, 18,00 години. Також транслюються спортивні заходи. У перервах показ реклами з Греції. Мовлення ANT1 World здійснюється через штучний супутник Hellas Sat 2.
  • Prisma+ — грецький канал передається в DVB-T. Транслює серіали і документальні стрічки.
  • Cine+ — грецький канал передається в DVB-T. Транслює кінофільми.
  • Sport+ — грецький канал передається в DVB-T. Транслює спортивні події.

Радіостанції[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]