Halo: Привиди Онікса

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Назва Привиди Онікса
Автор Ерік Ніланд
Назва мовою оригіналу Ghosts of Onyx
Країна США США
Мова англійська
Серія Halo
Жанр наукова фантастика
Видавництво Tor Books
Публікація 31 жовтня 2006
Сторінки 384
ISBN 0-7653-1568-8
Попереднє видання «Halo: First Strike»
Наступне видання «Halo: Contact Harvest»
Тираж 25000

Ghosts of Onyx — фантастичний роман з серії «Halo» написаний Еріком Ніланд. Книга заснована на серії ігор «Halo».

Сюжет[ред.ред. код]

Роман починається з команди бетаспартан-III, що знаходяться станції дозаправки ковенантів в депо планети Дельта Пегаса. Вони отримали завдання знищити станцію, але через несподівано сильний опір конвенантського війська всього 2 Спартани з 300 надісланих в депо Дельта Пегаса вижили. Спартанами, що вижили, були Tom-B292 і Lucy-B091, через отримані пошкодження Lucy-B091 стала німою.

Потім у романі розповідається про рейд синьої команди Спартан-II на повстанські бази на планеті Вікторія. На цей раз їм було доручено повернути вкрадені ядерні боєголовки, синя команда вже була б захоплена повстанцями, якщо не інтуїтивне втручання Curt-051. Незабаром після цього роман переходить на зустріч полковника Джеймса Аккерсона з Управлінням військово-космічної розвідки і вищим керівництвом ONI. На цій зустрічі вони приходять до висновку, що проект Спартан-II є занадто дорогим і до того, що ще одна група спартанов повинна бути навчена для операцій підвищеного ризику. І це буде проект Спартан-III, у ньому беруть участь сироти віком від 4 до 6 років, зібрані з тих планет, які знищили ковенанти, їхнім тренером став старшина Мендез. Щоб допомогти Мендез у навчанні спартанов, Аккерсон створив свідоцтво про смерть Curt-051, але перш ніж включати його в Спартан-III він присвоїв йому звання лейтенанта молодшого класу та прізвище Амброуз. Проект Спартан-III був проведений на секретній планеті Онікс, на якій вироблялися археологічні дослідження ONI.

Перший проект під назвою альфаспартан-III домігся вражаючого успіху, але був знищений під час операції Прометей. Після цієї кривавої битви Curt-051 підвищив свої тренерські здібності перед наступною партією новобранців, на цей раз повинні були впасти сотні спартанов на Дельта Пегасі в ході операції Торпеда. Потім вони повинні були пройти ряд поліпшень, як і перший проект спартанов, що має допомогти їм вижити перед натиском конвенантського військ.

31 жовтня 2552 року першу трійку команд проекту Спартан-III Saber, Katana і Gladius були відправлені на навчання в зону 67, для знищення чужорідних безпілотних літальних апаратів які потім були класифіковані як Вартові. Дуже швидко мало людей залишилося на планетах, на які напали вартові, інші або загинули, або боролися за виживання проти цієї нової несподіваної загрози. У цей час доктор Кетрін Елізабет Халс і Kelly-087 прибудуть до тих планет, на які напали годинникові для дослідження зон краху вартових. Після того як вони зустрінуться на одній з планет з жертвами нападу вартових, в тому числі і з командами Saber, Katana і зі старшиною Мендез. Халс приступає до вивчення доповідей SPARTAN-117 по контакту з вартовими, і починає викликати підкріплення, за іронією її передачі блокує інша передача зроблена Кортаной в кінці Halo 2. У повідомленні Кортана говорить про те що не треба знищувати дредноут тому що на ньому перебувати SPARTAN-117 як і флуд, які вирвалися з Delta Halo.