Halo 3

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Halo 3

Halo 3 обкладинка ігри.JPG

Розробник Bungie Studios
Видавець Microsoft Game Studios
Частина серії Halo
Дата випуску США 25 вересня 2007
Євросоюз 26 вересня 2007
Японія 27 вересня 2007
Жанр Шутер від першої особи
Платформи Xbox 360
Керування Геймпад
Сайт http://www.halo3.com/

Halo 3 — відеогра у жанрі шутер від першої особи, створена компанією Bungie Studios ексклюзивно для ігрової консолі Xbox 360. Гра є продовженням історії, початої в Halo: Combat Evolved і продовженої в Halo 2. Фінальна версія вийшла в продаж 25 вересня 2007 в Нової Зеландії, Австралії, Сінгапуре, Індії, Мексиці, Канаді, Бразилії і США; 26 вересня 2007 - в Європі ; і 27 вересня 2007 — в Японії.

У грі представлені нові види транспорту, зброї та елементи, відсутні в попередніх іграх серії. Сюжет зосереджений на війні між людьми XXVI століття і альянсом інопланетних рас під назвою Ковенант, які після багаторічної війни почали вторгнення на Землю. Гравець виступає в ролі Майстра Чіфа, останнього вцілілого члена елітного підрозділу генетично-модифікованих солдатів - «Спартанців». Halo 3 — також гра, яка підняла продажу консолі Xbox 360 більш ніж на 50%.

Сюжет[ред.ред. код]

Події гри не відбуваються відразу після подій з «Halo 2». Комікс «Halo: Uprising» розповідає, що сталося між іграми.

На початку гри, Майстер Чіф знаходиться на Землі, де лояльні ковенанти (Брути, буркуни і шакали), під проводом Пророка Істини, руйнують більшу частину поверхні планети. Кораблі ковенантів висять над величезними розкопками неподалік від руїн Нью-Момбаси, де був виявлений величезний артефакт.

Майстер Чіф, разом зі Старшим-сержантом Джонсоном і конвенантським єретиком — Арбітром, просуваються через джунглі до застави Космічного командування Об'єднаних Націй (ККОН). По дорозі, Майстер Чіф починає отримувати загадкові повідомлення від Штучного Інтелекту - Кортани. Незабаром після прибуття на заставу, ковенанти починають штурм бази. Після короткої битви, в ході якої застава виявляється знищена, Майстер Чіф отримує наказ від Капітана Міранди Кейз (дочки капітана Кейза з першої гри) і лорда Худа очистити шлях до африканського міста Вої, а також знищити всю зенітну оборону ковенантів для майбутньої атаки на Пророка Істини (Prophet of Truth) і Артефакт. Після того як Майстер Чіф і Арбітр знищують оборону, Пророк Істини активує артефакт і створює величезний портал, через який проходять всі кораблі ковенантів. Поки люди роздумують що робити, з гіперпростору вистрибує конвенантський корабель, керований Потоком, або Флудом (Flood), і швидко поширюється по всьому місту.

Скріншот з гри

Майстер Чіф і Арбітр намагаються відбити хвилі Потоку, і в цьому їм допомагає новоприбулий флот конвенантських елітів, які піддають інфіковані території килимовому бомбардуванню, спалюючи землю і перетворюючи все на своєму шляху у скло. Міранда Кейз, Майстер Чіф, Арбітр і флот Еліти переслідують Пророка Істини. Вони стрибають через той же портал і опиняються біля величезної Космічної споруди (набагато більше Кільце (Halo — Кільце з анг.), в якій вони впізнають згаданий в кінці 2 частини Ковчег. Вони дізнаються, що Ковчег знаходиться далеко за межами Чумацького Шляху. Прибуває 343 Винна Іскра (343 Guilty Spark) на транспорті еліти, обіцяючи Майстру Чіфу будь-яку допомогу, оскільки із знищенням ввіреного йому Кільця (у першій грі (Оракули називають кільця — «Установка» тому в оригіналі звучало так "Після знищення ввіреній мені Установки я надам вам будь-яку посильну мені допомогу)) у нього залишилося лише одне запрограмоване завдання — допомога Претенденту (англ. Reclaimer), тобто Майстру Чіфу. У ролі гіда, Винна Іскра веде спартанця і Арбітра в контрольний зал Ковчега, де їм ледь вдається зупинити Пророка Істини, перш ніж він зміг би активувати всі Кільця у галактиці (це б знищило всі розумне в межах 3-х радіусів Галактики). Капітан Міранда Кейз гине в сутичці, намагаючись врятувати Джонсона.

Тим часом, «Високе Милосердя», колишня столиця ковенантів, заражена Потоком, прибуває через гіперпростір. Стративши Пророка Істини, Арбітр та Майстер Чіф дізнаються що Ковчег знаходиться в процесі створення ще одного Кільця замість того, яке знищив Майстер Чіф. Вирішивши активувати кільце щоб знищити прибулий Потік, Майстер Чіф і Арбітр спершу летять на «Високе Милосердя», щоб забрати звідти Кортану, яка все ще в полоні у Грейвмайнда (англ. Gravemind) — лідера Флуду. Після її порятунку, вони знищують «Високе Милосердя», очевидно убивши Грейвмайнд.

Прибувши на нове Кільце, вони швидко дізнаються що Грейвмайнд все ще живий і намагається відтворити себе на новій конструкції. Майстер Чіф, Арбітр та Старший сержант Джонсон швидко пробираються в контрольний зал, де вони намагаються активувати Кільце. Винна Іскра розуміє, що це знищить нове кільце, оскільки воно все ще не закінчене і вбиває Джонсона при спробі активації. Тоді він вигукує Майстру Чіфу, «... Ви — Предтечі, але ця споруда МОЯ!», Стверджуючи, що люди і є Предтечі. Знищити Винних Іскру, Майстер Чіф активує Кільце і на військовій машині «Бородавочник» (англ. «Warthog») тікає разом з Арбітром на «Світанку», кораблі ККОН.

На Землі проводяться почесні похорони загиблих, а Арбітр відлітає в свій рідний світ. Багато хто вважає, що Майстер Чіф не дістався до Землі. Але коротке відео після фінальних титрів розкриває, що він і Кортана відділилися від Арбітра коли секція корабля відірвалася під час стрибка. Дрейфуючи в космосі, Кортана посилає маячок з сигналом про допомогу, а Чіф сідає в анабіозну камеру, чекаючи порятунку. Якщо гру пройти на Легендарній складності, то відео продовжується сценою, де видно невідому планету, до якої наближається уламок.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]


Список ігор компанії Bungie: Halo: Combat Evolved Halo 2 Halo 3: ODST Halo Wars Halo: Reach

Шаблон:Halo