WordPad

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
WordPad
Accessories.png
Скриншот
WordPad 7.png
WordPad під Windows 7.
Тип текстовий редактор
Розробник Microsoft
Стабільний випуск 6.0.6002.18005 (25 травня 2009)
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія власницька
Вебсайт Microsoft Windows

WordPadтекстовий редактор, що входить до складу Microsoft Windows, починаючи з Windows 95.

Має більший набір інструментів ніж Notepad, але не дотягує до рівня повноцінного текстового процесора на зразок Microsoft Word. WordPad є прямим нащадком програми Windows Write, що з'явилася ще в Windows 1.0.

Функції[ред. | ред. код]

Підтримує форматування і друк тексту, включаючи шрифти, жирний, підкреслений текст та курсив, кольоровий текст, вирівнювання тощо, але не має ряду таких важливих інструментів як таблиці, засоби перевірки орфографії та словник.

Рідний формат зберігання тексту WordPad — Rich Text Format, в якому він може редагувати та читати, але не підтримує таких функцій як "додаткові" кольори, фонові кольори, нумеровані списки, марковані списки. Серед його переваг слід відмітити малий розмір (а, разом із цим, відсутність надлишкових даних для цього формату), швидкість і простоту.

При вставці інформації з HTML документу він конвертує її в RTF. WordPad підходить для написання листів, простої текстової інформації. Зручний у використанні на планшетах і смартфонах.

Історія[ред. | ред. код]

WordPad був представлений у Windows 95, замінюючи собою Microsoft Write, що входив у комплект з минулими версіями Windows (3.11 і раніше).

У Windows 95 до Vista як шрифт за умовчанням використовувався Arial 10, у Windows 7 він змінився на Calibri 11.