WordPad

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
WordPad
Accessories.png
WordPad 7.png
WordPad під Windows 7.
Тип текстовий редактор
Розробник Microsoft
Стабільний випуск 6.0.6002.18005 (25 травня 2009 )
Операційна система Microsoft Windows
Ліцензія власницька
Microsoft Windows

WordPadтекстовий редактор, що входить до складу Microsoft Windows, починаючи з Windows 95. Має більший набір інструментів ніж Notepad, але не дотягує до рівня повноцінного текстового процесора на зразок Microsoft Word. WordPad є прямим нащадком програми Windows Write, що з'явилася ще в Windows 1.0.

Функції[ред.ред. код]

Підтримує форматування і друк тексту, включаючи шрифти, жирний, підкреслений текст та курсив, кольоровий текст, вирівнювання і т.д., але не має ряду таких важливих інструментів як таблиці, засоби перевірки орфографії та словник.

Рідний формат зберігання тексту WordPad — Rich Text Format, в якому він може редагувати та читати, але не підтримує таких функцій як "додаткові" кольори, фонові кольори, нумеровані списки, марковані списки. Серед його переваг слід відмітити малий розмір, швидкість і простоту.

При вставці інформації з HTML документу він конвертує її в RTF. WordPad підходить для написання листів, простої текстової інформації. Зручний у використанні на планшетах і смартфонах.

Історія[ред.ред. код]

WordPad був представлений у Windows 95, замінюючи собою Microsoft Write, що входив у комплект з минулими версіями Windows (3.11 і раніше).

У Windows 95 до Vista як шрифт за умовчанням використовувався Arial 10, у Windows 7 він змінився на Calibri 11.


Незавершённая статья про Microsoft Windows Це незавершена стаття про Microsoft Windows.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.