Linux from Scratch

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Linux From Scratch
Розробник Gerard Beekmans et al.
Родина ОС Unix-like
Стан проекту Current
Модель коду Open source / Free Software
Початковий випуск December 1999
Останній стабільний випуск 7.9/ березня 8, 2016; 2 роки тому (2016-03-08)
Спосіб оновлення Source-based
Менеджер пакунків None (source-based)
Платформи, що підтримуються IA-32, x86-64
Тип ядра Монолітне
Інтерфейс Bash
Ліцензія Creative Commons licenses and MIT License
Веб-сайт www.linuxfromscratch.org

англ. Linux From Scratch (Лінукс із самого початку) — книга Герарда Бікманса й ін., що описує процес збірки з джерельних кодів власного дистрибутива операційної системи GNU/Linux. Книга вільно доступна на сайті Linux From Scratch (www.linuxfromscratch.org). У ній описано лише процедуру збирання базової системи; для тих, хто бажає розширити її за межі «мінімального робочого варіанта», також існує проект англ. Beyond Linux From Scratch.

Для збірки по книзі потрібна працююча система на базі Linux, що містить компілятор і базовий набір бібліотек або Live-CD, який можна скачати з сайту проекту. У книзі крок за кроком описується, як зібрати на цій основі свій дистрибутив із самого початку. При цьому збірка з вихідного коду дозволяє домогтися деякого поліпшення ефективності роботи шляхом відмови від непотрібних залежностей, оптимізації під задану модель процесора й нічим не обмеженої можливості вибору компонентів. Девізом системи є: «Your distro, your rules» — «Твій дистрибутив, твої правила».

Одиниця вимірювання часу SBU[ред. | ред. код]

Багато хто хотів би заздалегідь приблизно знати , скільки часу буде потрібно для компіляції та установки кожного пакета. Оскільки проект Linux From Scratch може збиратися на різних системах, неможливо визначити точну оцінку часу. Для найбільшого пакета (Glibc) може знадобитися приблизно 20 хвилин на найшвидших системах, але на слабких системах на це може бути витрачено до трьох днів! Замість того , щоб вказувати фактичний час, використовується спеціальна одиниця вимірювання часу Standard Build Unit (SBU).

Одиницю вимірювання SBU використовується наступним чином. Першим пакетом, який компілюється в цій книзі в розділі 5, є пакет Binutils. Час, необхідний для компіляції цього пакету, буде називатися стандартною одиницею часу збірки Standard Build Unit або SBU. Час компіляції всіх інших пакетів буде виражатися через цей час[1].

Майданчик тенет[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]