TIFF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Tagged Image File Format (TIFF)
Розширення файлу: .tiff
MIME-тип: application/tiff
Type code: 'TIFF'
Розробник: Adobe Systems
Тип формату: Графічний формат

TIFF (англ. Tag Image File Format або Tagged Image File Format) — графічний формат, що розробила компанія Aldus (сучасна Adobe) у 1987 році як один із базових універсальних форматів представлення високоякісних зображень, які використовують у поліграфічній галузі. Попри те, що формат досить старий, він не втратив своїх позицій, і його досі широко використовують за призначенням. Найбільш недавня версія формату, TIFF 6, представлена у 1992 році.

У англійській мові слово tag («тег») означає «бірка» або «ярлик».

Колірні моделі[ред. | ред. код]

TIFF формат підтримує такі кольорові моделі:

Для Grayscale, RGB та CMYK зображень використовується 8 біт (256 рівнів) на 1 канал, але це не є обмеженням TIFF. Специфікація також дозволяє 16-ти і 32-бітні канали, і ці можливості підтримуються більшістю сучасних програм професійної обробки зображень.

Компресія[ред. | ред. код]

TIFF підтримує велику кількість алгоритмів стиснення. А саме алгоритми стиснення без втрат:

  • PackBits
  • LZW (Lempel-Ziv-Welch), широко використовується для стиснення ч/б та кольорових зображень (але не дуже ефективний для стиснення CMYK-даних)
  • CCITT Fax group 3 та 4, в основному використовується для Line Art зображень (особливо для інформації з RIP)

Офіційно TIFF також підтримує JPEG-компресію, але зважаючи на втрати, які при цьому невідворотні, такого роду компресія не використовується для високоякісних зображень. Формат TIFF накладає обмеження на розмір файлу до 4 GB. Якщо зважити на те, що у цьому об'ємі може міститися стиснене зображення з середнім коефіцієнтом стиснення, то теоретично його розміри можуть наближатися до розмірів 232-1 пікселів.

Посилання[ред. | ред. код]