VOB

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

VOB (Video Object) — це формат контейнера у форматі DVD-Video. VOB може містити цифрове відео, цифрове аудіо, субтитри, DVD-меню та вміст навігації, мультиплексовані разом у формі потоку. Файли у форматі VOB можуть бути зашифровані.

Формат файлу[ред. | ред. код]

Файли у форматі VOB мають розширення файлу .vob і, як правило, зберігаються у каталозі VIDEO_TS у корінь DVD[1]. Формат VOB грунтується на форматі потокового потоку MPEG, але з додатковими обмеженнями та характеристиками в приватних потоках. Потік програми MPEG для нестандартних даних (як це використовується у файлах VOB) у вигляді так званих приватних потоків. Файли VOB — це дуже суворе підмножина стандартного потоку програм MPEG. Хоча всі файли VOB є потоками програм MPEG, не всі потоки програм MPEG відповідають визначенню для файлу VOB[2] .

Подібний до потоку програм MPEG, файл VOB може містити H.262 / MPEG-2 Part 2 або MPEG-1 Part 2 video, MPEG-1 Audio Layer II або MPEG-2 Audio Layer II аудіо, але використання цих форматів стиснення У файлі VOB має деякі обмеження у порівнянні з потоком програм MPEG[3]. Крім того, VOB може містити аудіо та субтитри лінійних PCM, AC-3 або DTS (субтитрів). Файли VOB не можуть містити звук AAC (MPEG-2 Part 7), формат стиснення MPEG-4 та інші, які дозволені в стандартному потоці програм MPEG.

На DVD весь вміст для одного набору заголовків суміжний, але розбитий на 1 Гб VOB-файли, щоб бути сумісним з усіма операційними системами, оскільки деякі не можуть читати файли, більші за цей розмір . Кожен файл VOB повинен бути меншим або рівним одному ГБ.

Супровідні файли[ред. | ред. код]

«IFO» переспрямовує тут. Для інших цілей див. IFO (однозначне визначення). Файли VOB можуть супроводжуватися файлами IFO та BUP. Ці файли відповідно мають розширення файлів .ifo і .bup.

Файли IFO[4] (інформація) містять всю інформацію, яку DVD-програвач повинен знати про DVD, щоб користувач міг належним чином переміщатись та відтворювати весь вміст DVD, наприклад, де починається глава, де знаходиться певний потік аудіо чи субтитрів, Інформація про функції меню та навігацію. Файли BUP[5](резервні копії) — це точні копії файлів IFO, які надаються для корекції. Відеоплеєри можуть заборонити навігацію на DVD, коли відсутні файли IFO або BUP.

Зображення, відео та аудіо, що використовуються в меню DVD, зберігаються у файлах VOB.

Захист копіювання[ред. | ред. код]

Майже всі комерційно створені назви DVD-Video використовують деяке обмеження або захист від копіювання, що також впливає на файли VOB. Захист копіювання зазвичай використовується для захищеного авторським правом вмісту.

Багато назв DVD-Video зашифровано системою вмісту (CSS). Це метод шифрування даних та аутентифікації повідомлень, призначений для запобігання копіюванню відео- та аудіоданих безпосередньо з дисків DVD-Video. Клавіші дешифрування та автентифікації, необхідні для відтворення зашифрованих файлів VOB, зберігаються у звичайній недоступній зоні введення DVD та використовуються лише програмним забезпеченням для розшифровки CSS (наприклад, у програвачі DVD або програвача). Якщо хтось намагається скопіювати вміст зашифрованого DVD-Video (наприклад, файли VOB) на жорсткий диск, може статися помилка, оскільки DVD-диск не було автентифіковано в привід за допомогою програмного забезпечення для розшифровки CSS. Аутентифікація диска дозволяє копіювати окремі файли VOB без помилок, але ключі шифрування не будуть скопійовані. Якщо в програвачі відкриваються копійовані незашифровані VOB-файли, вони запитають ключі з DVD-ROM-диска та не зможуть. Існує багато програм дешифрування CSS або копіювання програмного забезпечення, таких як libdvdcss, DeCSS, DVD Decrypter, AnyDVD або DVD Shrink, які дозволяють відтворювати захищений DVD-Video диск без доступу до вихідного ключа або скопіювати його на жорсткий диск, незайманий. У деяких країнах їх використання може бути порушенням закону (наприклад, для особистого користування).

Інші DVD-контейнери[ред. | ред. код]

Деякі DVD-рекордери використовують формат DVD-VR та зберігають мультиплексний аудіовізуальний вміст у контейнерах VRO. Файл VRO еквівалентний колекції DVD-Video VOB-файлів. Файли VRO можуть бути відтворені безпосередньо як VOB, якщо не призначено редагування. Фрагментовані файли VRO не підтримуються програмними програвачами та програмним забезпеченням для редагування відео.

Розширений VOB (EVO) також є розширенням для VOB, спочатку призначеним для відключеного HD DVD-відео. Він може містити додаткові відео та аудіо формати, такі як H.264 та AAC.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. VOB File Extension - What is a .vob file and how do I open it?. fileinfo.com (en). Процитовано 2017-07-02. 
  2. Формат файла .vob, чем открыть VOB, описание расширения. chem-otkrit.ru. Архів оригіналу за 2017-06-23. Процитовано 2017-07-02. 
  3. Конвертер MPEG | Конвертация в формат MPEG и обратно. www.movavi.ru (ru). Процитовано 2017-07-02. 
  4. Как открыть IFO файлы - Файлы с расширением IFO. www.solvusoft.com (ru). Процитовано 2017-07-02. 
  5. ReviverSoft. . BUP Расширение файла - Что такое BUP Тип файла.? | ReviverSoft. www.reviversoft.com. Процитовано 2017-07-02.