HEIF

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
High Efficiency Image File Format (HEIF)
Розширення файлу: ..heif, .heic
MIME-тип: image/heif, image/heic, image/heif-sequence, image/heic-sequence
Узагальнений ідентифікатор типу: public.heif, public.heic
Стандарт(и): ISO/IEC 23008-12
Сайт: http://mpeg.chiariglione.org/standards/mpeg-h/image-file-format
Порівняння між JPEG, JPEG 2000, JPEG XR і HEIF на подібних файлах

Формат файлу зображення високої ефективності (HEIF) (англ. High Efficiency Image File Format) [1][2][3][4]формат файлу використовується для окремих зображень і послідовностей зображень. Він був розроблений групою Moving Picture Experts Group (MPEG) і визначається MPEG-H Part 12 (ISO / IEC 23008-12). Група MPEG стверджує, що у зображенні HEIF удвічі більше інформації можна зберігати ніж у зображенні JPEG того ж розміру, що призводить до кращої якості зображення.

Специфікація HEIF також визначає метод зберігання ключових кадрів, кодованих відеокодеком високої ефективності (HEVC), і послідовностей HEVC-кодованих зображень, в яких обмеженим чином застосовується внутрішнє передбачення.

HEIF файли сумісні з ISO Base Media Format File (ISOBMFF , ISO / IEC 14496-12) , а також можуть включати в себе інші мультимедійні потоки, такі як текст і аудіо.

Файли зображень формату HEIF зберігаються з розширеннями файлів .heif або .heic .

Історія[ред. | ред. код]

Вимоги та основні випадки використання HEIF були визначені у 2013 році.[5][6] Технічна розробка специфікації тривала близько півтора років і була завершена влітку 2015 року.[7]

Особливості[ред. | ред. код]

Файли HEIF можуть зберігати такі типи даних:[8]

 • Елементи зображення: Зберігання окремих зображень, властивостей зображення та ескізів.
 • Виведення зображень: Похідні зображення дозволяють неруйнівне редагування зображень і створюються на льоту за допомогою програмного забезпечення візуалізації, використовуючи інструкції редагування, що зберігаються окремо у файлі HEIF. Ці вказівки (прямокутне обрізання, обертання на 90, 180 або 270 градусів, графічні накладання за часом, тощо) та зображення зберігаються окремо в файлі HEIF і описують конкретні перетворення, що застосовуються до вхідних зображень. Накладні на зберігання отриманих зображень невеликі.
 • Послідовність зображень : Зберігання декількох зображень, пов'язаних з часом та / або тимчасово передбачених (наприклад, знімка фотографій або анімація), їх властивості та мініатюри. Різні варіанти передбачення можуть бути використані для використання тимчасової та просторової подібності між зображеннями. Таким чином, розміри файлів можуть бути значно зменшені навіть тоді, коли десятки зображень зберігаються в одному файлі HEIF.
 • Елементи допоміжного зображення: Зберігання даних зображення, що доповнює інший елемент зображення. Альфа площина або карта глибини є прикладами для таких зображень. Ці дані не відображаються як такі, а використовуються в різних формах для доповнення іншого елемента зображення.
 • Метадані зображення: Зберігання EXIF , XMP і подібних метаданих, які супроводжують зображення, що зберігаються у файлі HEIF.

Формат файлу зображення HEVC[ред. | ред. код]

 • У програвачі зображень HEVC потрібно підтримувати прямокутне обрізання і обертання на 90, 180 і 270 градусів. Основний випадок використання для обов'язкової підтримки обертання на 90 градусів для зображень, де орієнтація камери неправильно виявлена або виведена. Вимога обертання дозволяє вручну регулювати орієнтацію зображення або послідовності зображень без необхідності повторного кодування. Обтинання дозволяє повторно створювати зображення без повторного кодування. (Формат файлу HEVC, однак, включає опцію зберігання попередньо отриманих зображень.[9] )
 • Зразки в доріжках послідовності зображень повинні бути або внутрішньо-кодованими зображеннями, або зображеннями між передбаченими зображеннями з посиланням на тільки внутрішньо кодовані зображення. Ці обмеження прогнозування між картинами зменшують затримку декодування для доступу до будь-якого конкретного зображення в доріжці послідовності зображень HEVC.

Реалізація[ред. | ред. код]

Оскільки HEIF є контейнерним форматом, він може містити фотографії і послідовності зображень (де файл містить більше одного зображення), які кодуються в різних форматах. В даний час вони включають HEVC і H.264 / MPEG-4 AVC (і JPEG для мініатюр / вторинних зображень), хоча в майбутньому можуть бути додані інші формати кодування. Двома основними розширеннями імен файлів є .heif (для будь-якого кодека) або .heic (для кодека HEVC), а також менш поширені .avci, які зазвичай використовуються для закодованих файлів H.264 / AVC.[10]

У реалізації Apple для окремих зображень вони обрали останнє розширення файлу .hei c ( .heic s для файлів послідовності зображень) [11] як єдине, що вони будуть робити для фотографій, що ясно свідчить про те, що він пройшов кодування HEV C. [12] Тим НЕ менше, вони будуть підтримувати відтворення як H.264 / AVC , який кодується .avci файли (.avc з для файлів послідовність зображень),[11] , а також .heif файлів (.heif з для файлів послідовність зображень) [11] створені на іншому пристрої, які кодуються за допомогою будь-якого кодека, за умови, що кодек підтримується ними.[13]

Також відомо, що в MacOS Mojave компанія Apple реалізувала HEIF у створенні функції Dynamic Desktop.[14]

Підтримка[ред. | ред. код]

HEIF підтримується такими засобами:

Операційні системи
Програмне забезпечення для редагування зображень
Інше
 • Nokia пропонує відкритий код на C++ та Java декодера HEIF[27]
 • Бібліотека з відкритим кодом "libheif" підтримує читання та записування файлів HEIF[28]
 • Безкоштовний кодек зображень CopyTrans HEIC, доступний для Windows 7 / 8.1, підтримує відкриття файлів HEIF у програмі перегляду фотографій Windows [29]
 • Прочитати метадані зображення HEIF з вільним програмним забезпеченням PIE Picture Extractor [30]
 • iMazing HEIC Converter є безкоштовним додатком для перетворення файлів HEIC в JPEG на Windows і MacOS [31]
 • Messages — додаток для Android SMS / RCS [32]

Ліцензування патенту[ред. | ред. код]

HEIF сам є контейнером, і коли містить зображення і послідовності зображень, закодовані в конкретному форматі (наприклад, HEVC або H.264 / AVC), його використання стає предметом ліцензування патентів на формат кодування.[33][34][35]

Відповідні стандарти[ред. | ред. код]

 • Розширене кодування відео (AVC, H.264) — старий формат кодування відео та зображень, вперше стандартизований у 2003 році
 • Високоефективне кодування відео (HEVC, H.265) — формат кодування відео та зображень, вперше стандартизований у 2013 році
 • Формат ISO-файлу базового мультимедіа — стандартний формат файлів, що охоплює HEIF та інші аналогічні мультимедійні файли, вперше стандартизований в 2001 році
 • MPEG-H — набір стандартів, що включає HEIF і HEVC

Див. також[ред. | ред. код]

 • Better Portable Graphics — інший формат файлів зображень з використанням кодування HEVC, опублікований окремим автором у 2014 році
 • Формат файлу зображень AV1 — формат конкурентного контейнера, що розробляється <a href="./https://en.wikipedia.org/wiki/Alliance_for_Open_Media" rel="mw:WikiLink" data-linkid="143" class="cx-link" title="Alliance for Open Media">Alliance for Open Media</a> на основі відеокодека AV1 [36]
 • WebP — формат зображення на основі відеоформату VP8
 • JPEG — один з найбільш поширених та підтримуваних форматів зображень з втратами, випущений у 1992 році ITU-T та ISO / IEC

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Horaczek, Stan (21 вересня 2017). Your photos just had a massive change with iOS 11. Here's what happened. Popular Science. Процитовано 22 листопада 2017. 
 2. Ward, Mikey (June 8, 2017). New HEVC & HEIF Media Formats: What You Need to Know. Big Nerd Ranch. Архів оригіналу за червень 12, 2018. Процитовано 22 листопада 2017. 
 3. Turnquist, Erik (June 9, 2017). Working with HEIF and HEVC. Apple. Процитовано 20 листопада 2017. «My name is Erik Turnquist and today Brad and I are going to talk about working with HEIF (heef) and HEVC...» 
 4. Richie, Rene (14 листопада 2017). MacBreak Weekly 584 - A Free Pass From Darwin. MacBreak Weekly. Процитовано 20 листопада 2017. «...you can tap between JPEG and now HEIF (heef) and RAW...» 
 5. Requirements for still image coding using HEVC | MPEG. mpeg.chiariglione.org. 29 липня 2013. Процитовано 24 серпня 2018. 
 6. Requirements for HEVC image sequences | MPEG. mpeg.chiariglione.org. 29 липня 2013. Процитовано 24 серпня 2018. 
 7. Evidence motivates MPEG to launch new standardization effort for HDR. 26 червня 2015. Процитовано 24 серпня 2018. 
 8. M. M. Hannuksela; E. B. Aksu; V. K. Malamal Vadakital; J. Lainema. Overview of the High Efficiency Image File Format. JCT-VC document JCTVC-V0072, Oct. 2015. 
 9. HEIF Technical Information - High Efficiency Image File Format. nokiatech.github.io (англ.). Images in HEIF Files. Процитовано 1 лютого 2018. 
 10. Working with HEIF and HEVC - WWDC 2017 - Videos. Apple Developer (англ.). Процитовано 19 січня 2019. 
 11. а б в High Efficiency Image File Format. Apple. June 2017. Процитовано 22 листопада 2017. 
 12. Shankland, Stephen (16 червня 2017). How Apple is squeezing more photos into your iPhone – FAQ: Apple's newest iPhone software attempts to move the world out of the JPEG era. CNET. Процитовано 21 листопада 2017. 
 13. Introducing HEIF and HEVC. Apple. June 6, 2017. Процитовано 22 листопада 2017. 
 14. Czachurski, Marcin (29 червня 2018). macOS Mojave dynamic wallpaper. ITNEXT. Процитовано 18 вересня 2018. 
 15. Announcing Windows 10 Insider Preview Build 17123 for Fast Ring Subscribers (en-us). Процитовано 16 березня 2018. 
 16. Hollister, Sean (June 5, 2017). Apple answers iPhone storage woes with smaller photos, videos. CNET. CBS Interactive. Процитовано 30 вересня 2017. 
 17. Snell, Jason (20 вересня 2017). iOS 11: HEVC, HEIF, and what you need to know about these new video and photo formats. Macworld. Процитовано 30 вересня 2017. 
 18. Shu, Lee (19 вересня 2017). Here’s what HEIF and HEVC are, and why they’ll improve your iPhone with iOS 11. Digital Trends. Процитовано 30 вересня 2017. 
 19. Previewing Android P. Android Developers Blog (амер.). Процитовано 7 березня 2018. 
 20. HEIC and HEVC media files support in Lightroom and Camera Raw. helpx.adobe.com (англ.). Процитовано 6 серпня 2018. 
 21. New and enhanced features | 2018 releases of Photoshop CC. helpx.adobe.com (англ.). Процитовано 23 січня 2019. 
 22. GIMP 2.10.2 Released. GIMP News. 20 травня 2018. Процитовано 22 травня 2018. 
 23. Krita 4.1 Release Notes. Процитовано 19 листопада 2018. 
 24. Zoner Photo Studio X brings support for the HEIF image format to Windows. DPReview. Процитовано 20 березня 2018. 
 25. а б HEIF support comes to Windows with Zoner Photo Studio - DIY Photography. DIY Photography (амер.). 28 листопада 2017. Процитовано 20 березня 2018. 
 26. Friday, William Gallagher; November 16; 2018; PT, 06:59 am. How to work with, edit, and share HEIC images without data loss. AppleInsider (англ.). Процитовано 19 січня 2019. 
 27. https://github.com/nokiatech/heif
 28. https://github.com/strukturag/libheif
 29. CopyTrans HEIC для Windows
 30. https://www.picmeta.com/products/picture-information-extractor.htm
 31. https://imazing.com/heic
 32. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.apps.messaging
 33. macOS High Sierra tech preview: A quick look at the stuff you can't see. 19 червня 2017. Процитовано 4 July 2017. «If there's one major downside to both HEVC and HEIF, it's that they're covered by patents that may need to be licensed for use in various apps and services.» 
 34. Converting a JPEG to the new HEIF format. Процитовано 4 July 2017. «HEIF and HEVC are extensively covered by patents, which means there could be legal implications to implementing HEIF support, particularly in paid software or a hardware product.» 
 35. Jan Ozer; Dror Gill (12 червня 2017). Apple Endorses New Image Format, HEIF. Процитовано 31 жовтня 2017. 
 36. Apple wants to shrink your photos, but a new format from Google and Mozilla could go even farther. CNET (англ.). 19 січня 2018. Процитовано 1 лютого 2018. 

Посилання[ред. | ред. код]