Miitopia

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Miitopia
РозробникNintendo EPD[a]
ВидавецьNintendo
Дистриб'юторNintendo eShop
Жанр(и)Соціальна гра-симулятор, Рольова відеогра
ПлатформаNintendo 3DS, Nintendo Switch
Дата випуску

Nintendo 3DS

JP 8 грудня 2016
WW 28 липня 2017
Nintendo Switch

WW 21 травня 2021
Режим гриоднокористувацька гра
Творці
ПродюсерКуічі Кавамото
Режисер(и)Юїчіро Іто
Ігродизайнер(и)
  • Кацухіро Йошікава
  • Наоя Ямамото
Програміст(и)Такаомі Уено
Художник(и)Кьохей Секі
Композитор(и)
  • Тошіюкі Судо
  • Шіньї Узхірода
  • Юмі Такахаші
  • Мегумі Іноє
Технічні деталі
Носійцифрове завантаження[d]
Офіційний сайт(англ.)(фр.)(ісп.)
Офіційний сайт(яп.)

Miitopia [b] — це рольова відеогра 2016 року від Nintendo, спочатку випущена для Nintendo 3DS в Японії в 2016 році та в усьому світі в 2017 році, з оновленою версією, випущеною для Nintendo Switch 21 травня 2021 року. У грі є настроювані персонажі Mii у покроковій бойовій системі та розповідається про історію групи героїв, які борються з Темним Лордом, який краде обличчя мешканців Міітопії. Гра отримала змішані відгуки: критики вихваляли її креативні елементи симулятора життя та гумор, критикуючи її бойову систему та повторюваність.

Ігровий процес

[ред. | ред. код]

Ігрові персонажі створюються за допомогою аватарів Mii і мають певні особистісні риси, які впливають на їх роль у бою.[1] Кожен член групи має один із кількох стандартних класів персонажів або «робот», таких як воїни та маги; у міру проходження гри стає доступним більше класів.[1] Як і Tomodachi Life, стосунки між Mii поза боєм впливають на гру: наприклад, коли Mii не ладнають один з одним, це може ускладнити бій.[1] Miitopia підтримує можливість імпортувати Mii та їхні налаштування рис із Tomodachi Life, а також зі списків друзів гравців. Гра підтримує лінійку фігурок Amiibo від Nintendo, які дозволяють гравцям використовувати унікальну косметику на своїх Mii.[1]

Версія гри для Nintendo Switch представляє нову функцію макіяжу та перуки, яка дозволяє гравцям додатково налаштовувати своїх ігрових персонажів, включаючи параметри, недоступні в консольному додатку Mii Maker. Також додається кінь, який може допомогти в бою, прогулянки, які дозволяють персонажам отримати очки досвіду стосунків, і Вежу Відчаю(Tower of Despair), секретне останнє підземелля, яке відкривається після Вежі Жаху(Tower of Dread).

Сюжет

[ред. | ред. код]

Гра починається з того, що головний герой, Mii на вибір гравця, прибуває в місто Greenhorne. Незабаром Темний Лорд, який може викрасти обличчя Mii і використовувати їх, щоб керувати мирними істотами та перетворювати їх на монстрів, атакує місто. Герой вибирає клас персонажа і відправляється в подорож, щоб зупинити Темного Лорда. Дорогою гравець знаходить більше супутників, зустрічає Великого Мудреця та досягає замку Greenhorn, де квест продовжується після того, як Темний Лорд вкраде обличчя Короля та Принцеси. Потім команда потрапляє в королівство Neksdor, але Темний Лорд атакує, викрадаючи супутників героя та залишаючи їх без класу. Після того, як опікун надає герою нові сили, вони подорожують Neksdor зустрічаючи трьох нових супутників і Genie of the Lamp. Команда продовжує рух до Королівства Фей, де Темний Лорд атакує, знову викрадаючи компаньйонів героя та їхній клас персонажів і спонукаючи опікуна створити нову групу класів персонажів. Герою доручено врятувати трьох Чудових Фей Королівства, які показують команді шлях до замку Темного Лорда в Каркатоні. Однак перш ніж вони можуть відкрити двері, Темний Лорд краде їхні обличчя. Відновивши свої обличчя, Чудові Феї відкривають двері до Каркатона; коли команда прибуває туди, Темний Лорд атакує знову, викрадаючи нових супутників героя, але не їхні сили. Герою доручено врятувати їхніх друзів за допомогою Великого Мудреця.

Команда бореться з Темним Лордом і перемагає його, а потім з’ясовується, що це дух одного з Mii, який заволодів Темним Лордом, відомий як Dark Curse. Dark Curse намагається заволодіти героєм, але Великий Мудрець втручається і стає одержимим, стаючи Темним Лордом. Команда вистежує Темного Лорда через землі Powdered Peaks, Peculia та Nimbus, перш ніж досягти Домену Темного Лорда, борючись по дорозі з попередніми босами. Досягнувши вершини, герої відправляються в Потойбічний світ для останньої битви з Темним Лордом; хоча він еволюціонує до Найтемнішого Лорда, він остаточно переможений. Після цього Великий Мудрець звільняється і ловить Dark Curse, а потім пояснює його історію герою. Колись це був звичайний Mii, якому відмовили, тому що вони мали нудне обличчя; він вирішив позбутися свого обличчя, і з часом він став душею ненависті, злоби та зла, що стало Dark Curse. Герою дається вибір або знищити його, або надати йому нове обличчя та тіло. Якщо герой дає йому нове життя, Великий Мудрець бере його у подорожі, щоб вони спокутували свої помилки. Якщо герой вирішує знищити Dark Curse, вони використовують свою божественну силу, щоб знищити його. Незалежно від результату, їх хвалять за порятунок Міітопії.

Рецепція

[ред. | ред. код]

За даними агрегатора рецензій Metacritic, Miitopia отримала змішані або середні відгуки від критиків.[2] Famitsu оцінив обидві версії в 31/40.[5]

Багато критиків проводили порівняння між Miitopia та Tomodachi Life через те, що обидві залучають Mii і мають подібну механіку, незважаючи на різні передумови. Джефф Корк з Game Informer описав Miitopia як гібрид між Tomodachi Life і рольовою ігрою старої школи, що забезпечує «простий, але ефективний» досвід гравця. Хоча Джонатан Лік з GameRevolution проводить подібне порівняння між Miitopia та Tomodachi Life, його думка про першу була менш прихильною, зазначивши, що взаємодія між персонажами в Miitopia була «підведена нецікавим текстом» і була менш гумористичною порівняно з Tomodachi Life.

Він також критикував відсутність участі гравців, описуючи, як відсутність вибору гравців у дослідженні територій змушувала його відчувати, що гра більшу частину часу була на автопілоті. Подібним чином Гайді Кемпс з GameSpot вважає, що Miitopia — це «повільна робота, яку ви здебільшого дивитесь, а не граєте», а Джон Манді з Pocket Gamer також обговорював відсутність викликів і втручання гравців. Аллегра Френк з Polygon мала подібні почуття, кажучи, що гра часто дозволяла Mii «робити свою справу», але виявила, що цього часто було достатньо, щоб розважити її. Вона підкреслила, що незадіяні сегменти гри були врівноважені її загальною динамічною природою, сказавши, що гра, яка періодично трясе акторський склад, карту та бої, траплялася досить часто, щоб підтримувати її зацікавленість.

Незважаючи на те, що бій є невід’ємною частиною гри, він не отримав повної оцінки. Лік критикував нескладний бій у попередніх частинах гри, тоді як Френк критикував високу частоту битв, що спричиняє повторюваний геймплей. Вони виявили, що механіка автоматичного бою пом’якшила, але не повністю вирішила цю проблему. Також критикували той факт, що всі члени партії, окрім ігрових Mii, контролювалися ШІ. Кемпс і Френк відзначили, що відсутність контролю гравців над діями групи може призвести до розчарування в грі. Незважаючи на це, Френк високо оцінив креативні «приховані хитросплетіння» бойової системи, через роботу персонажів і особистісні риси, що впливають на їхній бойовий стиль.

Більшість критиків називали креативність найбільшою перевагою Miitopia; Корк, Кемпс, Лік і Френк погодилися, що творче звернення до більш традиційної концепції RPG було в кінцевому підсумку її головною родзинкою.

Продажі

[ред. | ред. код]

До лютого 2017 року в Японії було продано понад 168 000 копій версії 3DS.[15]

Протягом першого тижня у Великобританії порт Switch продав на 36% більше копій на момент запуску, ніж версія 3DS, дебютувавши на другому місці після Resident Evil Village.[16] У Японії порт Switch став на друге місце після Rune Factory 5 із 72 725 проданими фізичними копіями, що втричі перевищує продажі версії 3DS.[17] На другому тижні випуску Miitopia на Switch перевершив конкурентів і посів перше місце в тижневих продажах у Японії з 34 451 проданою фізичною копією.[18] За даними Media Create, порт Switch дебютував на першому місці в Південній Кореї.[19]

Станом на листопад 2023 року було продано 1,79 мільйона копій версії Nintendo Switch [20]

Спадщина

[ред. | ред. код]

Дві музичні композиції з Miitopia, «Boss Battle» і «Boss: The Darkest Lord», були представлені в кросоверному файтингу Super Smash Bros. Ultimate.[21] 21 травня 2021 року було випущено порт гри для Nintendo Switch, розроблений Grezzo.[22][23][24]

Нотатки

[ред. | ред. код]
  1. Grezzo, розробники версії для Nintendo Switch
  2. ミートピア (яп. Mītopia) в Японії

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. а б в г Sato (30 листопада 2016). Miitopia, The Tomodachi Life-Style 3DS RPG, Actually Has A Lot More To It Than Expected. Siliconera. Архів оригіналу за 6 травня 2021. Процитовано 5 травня 2021.
  2. а б Miitopia for 3DS Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 11 січня 2018. Процитовано 19 грудня 2017.
  3. Miitopia for Switch Reviews. Metacritic. Архів оригіналу за 25 травня 2021. Процитовано 27 травня 2021.
  4. CJ Andriessen (27 липня 2017). Review: Miitopia. Destructoid. Архів оригіналу за 1 жовтня 2019. Процитовано 16 серпня 2020.
  5. а б Romano, Sal (29 листопада 2016). Famitsu Review Scores: Issue 1461. Gematsu. Архів оригіналу за 1 грудня 2016. Процитовано 18 лютого 2017.
  6. Jeff Cork (28 липня 2017). Miitopia Miis Face A Long, Quirky Journey. Game Informer. Процитовано 16 серпня 2020.[недоступне посилання з 01.08.2024]
  7. Jonathan Leack (27 липня 2017). Miitopia Review – You and Your Friends on a Forgettable Adventure. Game Revolution. Архів оригіналу за 27 серпня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  8. Heidi Kemps (29 липня 2017). Miitopia Review. GameSpot. Архів оригіналу за 2 жовтня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  9. Morgan Sleeper (27 липня 2017). Miitopia Review (3DS) RPMii Maker. Nintendo Life. Архів оригіналу за 14 вересня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  10. Bryan Rose (27 липня 2017). Miitopia (3DS) Review. Nintendo World Report. Архів оригіналу за 14 серпня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  11. Jon Mundy (31 липня 2017). Miitopia review - Nintendo makes the JRPG personal. Pocket Gamer. Архів оригіналу за 3 червня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  12. Allegra Frank (27 липня 2017). Miitopia review. Polygon. Архів оригіналу за 2 жовтня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  13. Sam Wachter (18 листопада 2018). Miitopia - Review. RPGamer. Архів оригіналу за 13 липня 2020. Процитовано 16 серпня 2020.
  14. Caty McCarthy (31 липня 2017). Miitopia Review: Tomodachi Lite. USgamer. Архів оригіналу за 22 січня 2022. Процитовано 16 серпня 2020.
  15. Sato (15 лютого 2017). This Week In Sales: A Week For Everyone With Dragon Quest Monsters, Nioh, And Neptunia. Siliconera. Архів оригіналу за 8 березня 2021. Процитовано 21 травня 2021.
  16. Resident Evil: Village beats Miitopia to No.1 | UK Boxed Charts. GamesIndustry.biz. 25 травня 2021. Архів оригіналу за 25 травня 2021. Процитовано 25 травня 2021.
  17. Famitsu Sales: 5/17/21 – 5/23/21 [Update]. 27 травня 2021. Архів оригіналу за 27 травня 2021. Процитовано 28 травня 2021.
  18. Famitsu Sales: 5/24/21 – 5/30/21 [Update]. Gematsu (амер.). 3 червня 2021. Архів оригіналу за 17 травня 2022. Процитовано 17 травня 2022.
  19. 巴哈姆特. MediaCreate 5 月 17 日~5 月 23 日一週銷售排行榜 《符文工廠 5》新作奪冠. 巴哈姆特電玩資訊站. Архів оригіналу за 7 червня 2021. Процитовано 7 червня 2021.
  20. 2023CESAゲーム白書 (2023 CESA Games White Papers). Computer Entertainment Supplier's Association. 2023. ISBN 978-4-902346-47-3.
  21. Green, Jake (17 квітня 2019). Super Smash Bros Ultimate Music List - Every Song in Super Smash Bros Ultimate, Full Soundtrack. USgamer (англ.). Архів оригіналу за 15 січня 2019. Процитовано 5 березня 2022.
  22. Doolan, Liam (18 лютого 2021). The 3DS Game Miitopia Is Coming To Nintendo Switch This May. Nintendo Life. Архів оригіналу за 18 лютого 2021. Процитовано 18 лютого 2021.
  23. Lee, Julia (17 лютого 2021). Nintendo's Mii-powered RPG Miitopia is coming to Switch. Polygon. Архів оригіналу за 17 лютого 2021. Процитовано 18 лютого 2021.
  24. Grezzo Co., LTD. - Games. Grezzo.com (амер.). Grezzo. July 2013. Архів оригіналу за 21 May 2021. Процитовано 21 May 2021.