Namer (БМП)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Flickr - Israel Defense Forces - 13th Battalion of the Golani Brigade Holds Drill at Golan Heights (8).jpg

БМП Namer

Namer
Загальні дані
класифікація Бойова машина піхоти
вартість 3.000.000 доларів
Виробництво та застосування
країна-виробник Ізраїль Ізраїль
розробник Israel Military Industries
компанія-виробник IDF Ordnance
роки виробництва 2008
кількість виробів, од. 120
роки експлуатації 2008 —
основні країни-оператори Ізраїль Ізраїль
війни Війна в Секторі Газа 2008—2009
Операція «Нерушима скала»
Основні параметри
бойова маса, т 23,4
екіпаж, осіб 3
десант 8
довжина, мм 7.600
ширина, мм 3.700
висота, мм 2.500
Броня
тип броні Композитна броня
Озброєння
основне озброєння 1×Browning M2/MK-19
приціли денний і нічний DNRS, з лазерним далекоміром
Силова установка, маневреність та мобільність
тип, марка двигуна дизельний рідинного охолодження з турбонаддувом
потужність двигуна, к.с. (кВт) 1200 к.с., 895 кВт
пальне дизель
підвіска торсіонна
швидкість по шосе, км/год. 60
запас ходу по шосе, км 500
питома потужність, к.с./т 15

Namer (івр. נמ"ר‎, укр. Леопард) — ізраїльська важка бойова машина піхоти (англ. AIFV — armored infantry fighting vehicle), яку розробила компанія Israel Military Industries (англ.) і виробляє Корпус озброєння Ізраїлю[1]. Збудована на базі основного бойового танку Меркава, через що назву можна розшифрувати як «Nagmash» (БТР) і «Merkava» — бронетранспортер Меркава. Стоїть на озброєнні Армії оборони Ізраїлю.

Історія[ред. | ред. код]

Прототип на базі Меркава І

В Ізраїлі здавна приділяється велика увага максимальному захисту військовослужбоців, що лежить в основі конструкторських рішень. Згідно цієї концепції були розроблені бронетранспортери Nagmachon[2] на базі танку Centurion і Achzarit[3] на базі трофейних танків СРСР Т-54 і Т-55. Тому виникла ідея використати застарілі основні бойові танки Меркава І. Розробка проекту затягнулась до 2004 року, коли проявилась вразливість БТР M113.

Перший прототип на базі Меркава І з бойовим модулем дистанційного управління назвали Nemmera (Леопардиха) і у лютому 2005 випробували у бригаді Гіваті[4]. На паризькій промисловій виставці озброєнь Eurosatory-2005 його вперше презентували. Після Другої ліванської війни 2006 вирішили за базу взяти танк Меркава IV.Першу машину виготовили до 1 березня 2008 і презентували 15 вересня 2008 на виставці зброї в Рішон-ле-Ціон.

Конструкція[ред. | ред. код]

Namer у США
Namer на виставці 2009
Кормова частина Namer з блоком входу

При вазі 60 т Namer є найважчим у світі бронетранспортером для піхоти. Захист основано на модульному принципі, що дозволяє швидко замінювати пошкоджені елементи. Він має V-подібне дно для захисту від мін і саморобних вибухових пристрів та АВС систему активного захисту Iron Fist (англ.). Розглядається можливість встановлення системи активного захисту Trophy Trophy (англ.) компанії Rafael. З Меркава ІІІ походить дизель V12 Continental Motors (англ.) AVDS-1790-9AR повітряного охолодження потужністю 1200 к.с..

Озброєний бойовим модулем «Катланіт» з дистанційним управлінням компанії Rafael[5] з кулеметами Browning M2 або автоматичним гранатометом Mk 19. Модуль можливо замінять модулем з 30-мм гарматою. Біля командирського люку встановлено 7,62-мм кулемет FN MAG. До липня 2009 виготовили 15 машин і було замовлено ще 130.

Примітки[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]