Primula stricta

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Primula stricta
Primula stricta 4.JPG
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Зелені рослини (Viridiplantae)
Відділ: Вищі рослини (Streptophyta)
Судинні (Tracheophyta)
Покритонасінні (Magnoliophyta)
Дводольні (Magnoliopsida)
Порядок: Вересоцвіті (Ericales)
Родина: Первоцвітові (Primulaceae)
Підродина: Primuloideae
Рід: Первоцвіт (Primula)
Вид: Primula stricta
Біноміальна назва
Primula stricta
Hornem, 1810
Primula stricta distribution.svg
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Primula stricta
Wikispecies-logo.svg Віківиди: Primula stricta
EOL logo.svg EOL: 2505983
IPNI: 30480203-2
ITIS logo.svg ITIS: 24033
IUCN logo.svg МСОП: 64321924
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 159016

Primula stricta — вид трав'янистих рослин родини Первоцвітові (Primulaceae), що зростає в північній Європі й на півночі Північної Америки. Рослина має розеткове листя й безлисті одне чи більше стебла.

Опис[ред.ред. код]

Багаторічна трав'яниста рослина, 5–20 см, але плодові стебла до 35 см. Кореневища дуже короткі. Стебла від прямих до дещо зігнутих, голі, волохаті, вершини стеблин іноді з рідкісними залозистими волосками. Листки у прикореневій розетці, не ароматичні; черешки приблизно такої ж довжини, як пластини, вузькокрилі; пластини тонкі, оберненояйцевиді зі звуженими основами, 1–6 × 0.3–1.1 см, краї цілі або, як правило, з великими зубчастими верхівками, особливо нижня поверхня з рідкісними залозистими волосками. Суцвіття — щільні, 2–8-квіткові парасольки. Квітконіжки прямостійні, тонкі, 1–8 мм, жорсткі. Квіти: віночок воронкоподібний, фіалковий, з жовтим горлом, 4–9 мм шириною, 5-лопатевий; чашечка дзвоноподібна, темно-плямиста, внутрішня поверхня із залозистими волосками; тичинок 5. Плоди — 5-клапанні, яйцевидо-еліпсоїдні, 5–8 мм довжини капсули. Насіння сітчасте.

Цвітіння — влітку. Тичинки і маточки є на одному рівні, тому рослина може легко самозапилитися і дати насіння без допомоги комах.

Поширення[ред.ред. код]

Європа (Фінляндія, Ісландія, Норвегія, Росія, Швеція); Північна Америка (Гренландія, Канада). Населяє прибережні райони, особливо дюни, болота, берегові вали, прибережні скельні оголення, кам'янисті береги, а також береги струмків та річок.

Галерея[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]